sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (5)
 • medya (0)

1. boyanmış saçın rengi solduğunda yapılan rengi canlandırma işlemi.

ben tarçın bakır rengi kullanıyorum, igora 7.77. malum solan bir renk.

buradan bir yazar arkadaş vermişti bu tarifi bana sağolsun, mesajları bulamadığım için nickini yazamıyorum :(

tarifi şu:

kullanılan 1 tüp boyanın yarısı

yarım çay bardağı su

1 2 tatlı kaşığı oksidan

1 tatlı kaşığı saç kremi

bunları karıştırıp yalapşap saça sürüyoruz, boya sürer gibi falan işte. yarım saat tutuyorum saçımda, ve mis gibi rengi canlanmış yeni boyanmış gibi bir saç.

10 nisan 2016 19:31 10 nisan 2016 19:38

2. Asıl boyadığım renkten daha açık renk bir boyayla yapmayı düşündüğüm eylem. Benim tarifimde oksidan yok sadece su , zeytinyağı ve saç kremi var. Koleston 8 numaraya boyamıştım 12 numarayla cila atacağım. Sonucu editleyeceğim. utandırma yarabbelalemin.

28 nisan 2016 22:46 28 nisan 2016 22:46

3. saçtaki bakırlığı almak, kızıllığı nötrlemek için için internette mavi boya + saç kremi karışımı uygulandığını görüp denedim. saçım normalde küllü kumral, saçımdaki boya koyu kahverengi ama artık nasıl oluyorsa zaman içinde o saç bi şekilde bakırlaşıyor. bakırlaşma gitsin diye tonu koyulttukça koyulttum bana mısın demedi. son çare olarak bunu deniyorum işte, boya şu an kafamda. işe yararsa bu yöntemin kulu köpeği olurum.

edit: işe yaradı <33333

edit 2: birkaç kişi nasıl yaptığımı sormuş onlara yazmışken buraya da kopyalayayım bari herkese faydası olsun. karışımı hazırlarken net bi ölçü kullanmadım. göz kararı aşağı yukarı iri bir ceviz büyüklüğünde mavi boya kullandım, üstüne de tüm saçımı kaplamaya yetecek kadar saç kremi ekledim. boyayı kullanırken elimi korkak alıştırmadım saç rengim koyu olduğundan nasıl olsa renk vermez diye. sizin saç sarı vs ise daha az boya kullanın renk verme ihtimaline karşı. sonra da 20 dk falan bekletip şampuanlamadan duruladım. bekletme süresi yine sizin saç rengine bağlı. sarı saçlılar çok tutmasın renk verebilir. boyanın markası sorulmuş, ben yurtdışındayım boya da yerel bir marka, türkiye'de yoktur herhalde. açıkçası gidip en ucuz boyayı aldım nasıl olsa amacım renk vermek değil sadece alt tonu nötrlemek diye. bu arada mavi boya yerine mor boya kullanan da var. mavi boya kızıllığı, mor boya turunculuğu alıyormuş. sanırım mor boya açma işlemi uygulanırken turunculaşan sarı saçlar için uygulanıyor. hangi rengi kullanacağınıza saç rengine göre sizin karar vermeniz lazım, iyi şanslar.

7 aralık 2016 00:53 7 aralık 2016 11:27

4. ben hiç bunun için ayrı bir cila hazırlamaya uğraşmıyorum.

şahsen saçımı ancak radikal renk değişikliği yapacaksam ya da moralman kuaföre gitmeye ihtiyaç duyuyorsam kuaförde boyatıyorum. onun dışında dip boyamı kendim yaparım. saçlarım açık sarı / çok açık sarı karışık (röfleli). dip boyamı 8.1'le (açık küllü kumralla) yapıyorum doğal durması için. zaten saçım siyah boyadan döndüğü için bir ay içinde boya eskidikçe yer yer kızıllık oluşuyor. dip boyamı 8.1'le yapınca 40 dk beklettikten sonra duşa giriyorum, saçımı ıslatıyorum, boya saçın her yerine yayılıyor, bir kaç dakika da bu şekilde kafamda bekletiyorum. cidden çıkınca kızıllıklar gidiyor, benim için cila bu oluyor. çok pratik ve kolay bir kullanım.

10 şubat 2017 18:09 11 şubat 2017 05:01

5. Bu konuyla alaklı birkaç tüyo vermek istiyorum. Öncelikle saçlarınız sarıysa ve koyu renge dönmek istiyorsanız, özellikle de kızıla dönmek istiyorsanız biliyorsunuz ki altta oryal olduğu için hemen akıyor. Sarı saçlarınıza önce kullanacağınız boyanın yarım tüpünü suyla karıştırıp boya sürer gibi sürün. Daha sonra yarım saat bekledikten sonra fazlasını alın ve boyanızı bu sefer normal karışımla saçınıza sürün. Örneğin benim saçlarım 9.1 küllü sarıydı, 8.77 tarçın bakırın bir tüpünü suyla karıştırıp saçlarıma sürdüm. Sonra tekrar 2 tüp tarçın bakır, 2 kutu oksidanla normal boyamı yaptım. Normalde akması gerekenden daha az akıyor. Ayrıca bu döngüyü birkaç ayda bir -kızıl saçlar için- tekrarlayabilirsiniz. Peki diyelim yine kızıl saçlısınız ve boyanız aktı, ama o da ne dip boyanız gelmedi. Ki çok normal bir durum. Bu sefer de cilanızı atıp yarım saat bekleyin. Yeni boyanmış gibi saçlarınız olacak.

Peki diyelim ki siz saçınızın doreliğinden şikayetçisiniz. O zaman size 3 seçeneğim var:

1)Jeans color veya manic panic in mor veya mavi boyasını saç kremiyle karıştırıp saçınıza sürün. 20 dakika bekleyip yıkayın.

2)yukarda anlattığım gibi normal cila yapın, ama nevacolor un mavi mix boyası var, onunla. Veya başka marka da olur ama mavi mix boya olacak. Cilanızı yapıp saçınızı yıkayın.

3)örneğin 8.1 küllü açık kumral kullanıuorsunuz. Saçınızı tekrar boyayacağınız zaman yarım tüp kadar yine mavi boya karıştırın. Saçınız dore olmayacak emin olabilirsiniz.

11 şubat 2017 15:06 11 şubat 2017 15:08

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar