yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (216)
  • medya (6)

  1. (bkz: bioblas speed & long)

  20 ekim 2014 15:20

  2. (bkz: beklemek)

  Saçımı hızlı uzatacağım diye yapmadığım şey kalmadı bir ara. Yok sinamekiler sürdüm saçlarım avuç avuç döküldü, yok ampuller kullandım, yağlar ısıttım bilmem ne. Hiçbiri ciddi anlamda işe yaramadı.

  Saçlarım deli gibi dökülmeye başladı bunca işkenceden sonra. Onu düzeltmek için yaptığım çılgınlıklara girmiyorum.

  2 yıllık saç uzatma maceramda en iyi gelen şey ise biotin hapı oldu. Saçımın kalitesi ve uzama hızı cidden artmıştı. Birkaç ay kullanmıştım.

  Ben kendimi paraladım da ne mi oldu? 2 sene sonunda zaten uzayacağı vardı, uzadı. Dıştan müdahale en fazla 5 cm katkıda bulunmuştur. Yani girdimin en başına dönüyoruz (gizlinot: swh)

  20 ekim 2014 18:44

  3. (link: http://blackhair.about.com/od/basiccare/fl/The-Inversion-Method-for-Hair-Growth.htm inversion method)

  yani aslında gerekçelerini okuyunca falan baya mantıklı ama ben üç gün yapıp dördüncü gün üşenenlerdenim bi de kafama yağ süremiyorum, tabi bu metodu yağsız da kullanabilirsiniz.

  belki işinize yarar, kafanıza yatar kız süslüler

  ** saçınızı habire yıkamamak da önemli tabi, mümkün olduğunca arayı uzatın, saçın yağlanması uzaması için gerekli, her gün veya iki günde bir yıkanan saç derisi kuruduğundan saç hem yıpranır hem de yavaş uzar :)

  20 ekim 2014 22:44 20 ekim 2014 22:59


  4. Cevabi bulundugunda cigir acacak yontemlerdir. Ben hindistan cevizi yagi diyecegim. Sahsen kendimde gorup test ettim ve onayliyorum. Kesinlikle bu yag saci uzatiyor.

  Soyle demem gerekirse, 1 ay once katli kesim yaptirmistim sacima, en kisa kat burnumun altinda kaliyordu. Suan en kisa kat cenemde.

  Sac rutinimde herhangi bir degisiklik yapmadim. Ben bunu hindistan cevizi yagina bagliyorum. Belki de bu uzunluk kimisi icin normal olabilir fakat benim icin ilginc oldu.

  20 ekim 2014 22:58

  5. Kızlar 2 sene önce saçlarımı açtırıp kırmızı yaptırma uğruna yaktım. Belimdeki saçlarım maalesef omuzumun hemen altında kesilmek zorunda kaldı. Saçlarımda çok yavaş uzar napsam netsem dur şu kürü deneyim, yok sinemaki, yok entele derken ve bir yılda en fazla 10 cm uzayabilmiş saçlarımla çaresizlikten çırpınırken saçlarımı rahat bırakmaya ve sadece beslemeye karar verdim. Şu an saçlarım kalçamın hemen üzerinde.

  1. Ilk olarak saçımı asla maşa, düzleştirici ve hatta saç kurutma makinesi gibi ısıya maruz bırakmadım.

  2. Sert lastik toka, Krepe gibi saçı kırabilecek şeylerden uzak durdum.

  3. Haftada bir kez karışık yağ ile bakım yaptım. Burda çok özellikli bişey kullanmadım. Zeytin yağı, tatlı badem yağı, Hint yağı, Hindistan cevizi yağı, kakao yağı, defne yağı, jojoba yağı, sarmısak yağı, Bemiks ampul ve evigen ampul karışımı sabahtan akşama kadar saçımda bekletip yıkadım.

  4. Tamamen psikolojik olduğunu düşünmekle birlikte sarmaşıklı bioblas kullanmaya başladım.

  5. Kırılmasını önlemek ve uçların yumuşak kalmasını sağlamak için saç bakım rutinime haftada bir yoğun nem verici bir saç maskesi ve durulanmayan yağları (argan yağı ve loreal mucizevi yağ karışımı) ekledim

  İşte hepsi bu

  20 ekim 2014 23:04

  6. Vallahi kim ne derse desin bu genetiğe bağlı bir şey. Benim saçlarım hızlı uzuyor ne yaparsam yapıyım arkadaşıma söylüyorum uzamıyor kızın saçı. (gizlinot: tabi benim dediğimin hepsini yapıyor mu bilemem :x ).

  Ayrıca saçıma da bir şey yaptığım yok, sadece kurutmuyorum saçımı o kadar :)(gizlinot: yani kısacası banyodan kafama havlu ve fırrtt yatak ve uyku :))

  20 ekim 2014 23:13

  7. Saçı sürekli örmenin de çok işe yaradığını düşünüyorum. saçlarım sürekli örülüdür. Bu kadar çabuk uzamasının sebebinin örgüler olduğu kanısındayım.

  Bir sitede saçı hızlı uzatmak için saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırmak gerektiğine benzer bir şey okumuştum, bunun için de saçı tepede sıkıca toplamayı öneriyordu. Denemeye değer.

  20 haziran 2015 18:01


  8. son 4-5 aydır saçım baya hızlı uzar oldu, ki normalde gerçekten yavaştır, iki sene beklerim sırtıma gelmesini. annem keyifle "saç cefadan uzarmış" diyor hatta nasıl da uzadığına vurgu yapıp. o zaman ben de öneride bulunayım.

  saçımı arada kurutmak için saç kurutma makinesi kullanıyorum ama başka şekillendirici kullanmıyorum. kesinlikle boyatmıyorum. ve evdeyken, yatarken sürekli örüyorum saçlarımı. böylece uyurken üstüne yattığımda kırılmalar ve kopmalar azalıyor. ve saçımı kendim kesip kırıklarını alıyorum, böylece kuaför keyfine 20 cm birden kısaltamıyor. her gün spor yapsam bile saçımı iki günde bir yıkamaya çalışıyorum ama bu yöntem her zaman işe yaramıyor, ben de karışıp da taranırken kırılmasını önlemek için spor yaparken de örmeye başladım.

  son olarak faydası oldu mu bilmiyorum ama bu dönem acayip badem ve su tüketiyordum. ayda bir kilodan fazla badem yiyordum diyeyim. belki etkisi olmuş olabilir. ben de şu sıralarda uzamaya esas etkiyi neyin yaptığını bulmaya çalışıyorum.

  20 haziran 2015 19:07

  9. bepanten bemiks ve evigen ampul karışımının ustune tanımam.

  20 haziran 2015 20:02

  10. Çam terabentini. Normalde saçlarıma badem yağı sürerim, içine bir kapak çam terabentini karıştırdım ve haftada bir sürdüm saçıma. Bir ayda boy attı resmen saçlarım.

  20 haziran 2015 20:19