yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (35)
  • medya (10)

  1. Vücudun doğası gereği geçirdiği süreçleri kabul edip müdahale etmemek, bunu değiştirmeye/aksine çevirmeye çalışmamak ve mümkün mertebe doğal olmak veya bir kimyasal madde olan saç boyasının insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerinden uzak kalmak için tercih edilen/edilebilecek durumdur.

  Aynı zamanda; saçlarını 5-6 kere kendi rengine boyadıktan sonra, şakak ve tepedeki saçların bir kısmı beyazlamış olmasına rağmen bir anda boyamamaya ve bu gri/beyaz saçlarla barışık bir şekilde yaşamaya karar vermiş şahsımın da içinde bulunduğu durumdur(gizlinot: Ara sıra gözler homojen ve beyazdan/griden arınmış saçlar görmek istese de vazgeçilip bu şekilde devam edilmektedir şu an için. ).

  6 mayıs 2015 16:50

  2. annemin son birkaç yıldır yürüttüğü stratejisi. kendisinin 30 yaşından beri filan yoğun bi şekilde beyazları vardı. şimdilerde saçında neredeyse beyaz olmayan bi tel yok desem daha doğru tarif etmiş olurum sanırım. önceden boyatırdı ama son birkaç yıldır böyle takılmaktan hoşlanıyor yaşı 50lerde. biraz da bunun etkisinde kalıyo sanırım.

  ben boyatmaktan vazgecmezdim galiba ama beyaz saçta da diplerin gelmesi ayrı bi problem. diplerin gelmesi konusunda şöyle bi fikrim var eğer dipten gelen saç boyanın renginden daha koyu bi renkse (kontrast yapacak derecede bi koyuluktan bahsetmiyorum) o zaman katlanılabilir ama dipten gelen renk boyadan daha açık bi renkse o şekilde gezmek gerçekten çekilmiyor. (son dönemlerde trend haline gelen ombre saç bile teorimi desdekliyor yani o da koyudan açığa bi çizgide.) hele ki dipten gelen renk beyazsa düşünün gerisini. gerçekten sıkıntı.

  yine de ben olsam tamamen bırakmak yerine daha yumuşak açık renklerde boyamaya devam edebilirdim. en azından 50li yaşlarım için konuşuyorum. bana beyaz saç yakışmaz ki :((

  6 mayıs 2015 17:15 6 mayıs 2015 17:17

  3. ileride gerçekleştirmek istediğim şey. daha var tabi o zamanki psikolojim nasıl olur bilmiyorum ama olsun. kısacık kestirip hepsinin beyaz olmasını beklemeyi düşünüyorum. bence beyaz beyaz dibi gelmiş koyu renk saçtan çok daha iyi duruyor.

  6 mayıs 2015 19:33


  4. +45 yaştaki kadınlarda çok asil ve hoş bulduğum olay. bir de arkadan topuz yapılıp eski bir tarak toka tutuşturulmuşsa kenarına...

  ama genç kadınlarda kesinlikle güzel bulmuyorum, öylesi kişinin hoşuna gidiyorsa da kendisi bilir.

  6 mayıs 2015 20:34

  5. bende uzun süredir beyazlar vardi ve bu beyazlar zamanla cogaldi cogaldi cogaldi ve taaa ki boyaya yenik düsene kadar. beyaz saci severim ama benimki gibi kuru ve sert saclara sahipseniz beyaz sac cok bakimsiz ve yasli gösterir. ama yok ben boyatmicam diyene de saygim sonsuz, kendini kimyasallardan uzak tutabilene ne mutlu

  7 mayıs 2015 08:43

  6. Yapmayı istediğim eylem. saçıma değil boya, papatya suyu oksijen tarzı ürünler bile sürmedim. Büyük konuşmayayım ama Saçlarımda beyazlar çıkmaya başlarsa da herhangi bir işlem yaptırmayı düşünmüyorum. Bilmiyorum o beyaz saçları çok hoş, çok nostaljik buluyorum nedense. Yaşanmışlıkların varlığını hatırlatıyor, anıları simgeliyor sanki. annem saçında beyazlar gördükçe üzülüyor mesela ama benim hoşuma gidiyor. Başıma gelse Ben de öyle olur muyum bilmem ama bu saç boyatmama konusunda kararlıyım.

  7 mayıs 2015 09:20

  7. yıllarca saçımı boyadım simdi beyazlarım cıkmaya basladı ve dogal rengim bozulmasın diye boyamaktan çekiniyorum. tek tek beyazlarımı kesiyorum ama yakındır boyatmam hayatta tahammülüm yok o beyaz görünüme

  7 mayıs 2015 13:30


  8. saçlar beyazlayınca boyamak kadar normal olan eylem. kişinin canı nasıl isterse.

  7 mayıs 2015 16:09

  9. en çok beğendiğim beyaz saç yıldız kültür'ün saçlarıdır.

  o yaşlarda ben de bu şekilde olmak istiyorum.

  çok asil duruyor. özellikle küçük sırlar dizisindeyken bayılıyordum saçlarına.

  tamamı beyazsa muhteşemdir.

  ama benim genetik ara ara beyazlamış saçlarım beni çok bakımsız gösterir. o yüzden de boyamayı seviyorum.

  (link: http://www.suslusozluk.net/g/sa%C3%A7lar-beyazlad%C4%B1%C4%9F%C4%B1-halde-boyamamak/6977 görsel)

  7 mayıs 2015 20:43

  10. tamamen beyazlaştığında kendinizi targaryen hanedanından sayabilirsiniz.

  ayrıca üniversitedeki hocama çok yakışandır.o beyaz saçları ve tarzıyla gözümde zarafetin, olgunluğun ve güçlü kadının temsilidir.

  7 mayıs 2015 21:35