yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. Trendyol’la birlikte artık kalmayan influencer’lardır. eşimin arkadaşı Trendyol’da çok önemli bir pozisyonda çalışıyor. Sorduğum influencer’ların sadece story üzerinden kazandığı paraları duyunca, hiçbirinin samimiyetine inancım kalmadı. Çünkü Trendyol anlaşmalarında, zaman zaman kullanmasalar bile “bugün bunun reklamını yapmanı istiyoruz.” minvalinde istekler oluyor. Misal bu ara farkettiyseniz bir Bio Oil furyası başladı. Velhasılı, içerden bilgi almış biri olarak gönül rahatlığıyla hiçbirine güvenmemeniz gerektiğini söyleyebilirim. 

  25 mayıs 2020 15:33 25 mayıs 2020 15:36

  2. Trendyoldan bedava kıyafet gelir

  Trendyol linki story olarak atılır

  Satıştan komisyon alınır

  Dolap uygulamasından reklam alınır

  Trendyol ürünleri etiketli olarak dolaba yüklenir

  Bedava gelen ürünleri satarak tekrar para kazanılır

  25 mayıs 2020 17:17

  3. Bizzat kendi arkadaşım da trendyolda aynı şekilde önemli bir pozisyonda, burada ifşa edemem ama kaç tane "influencer"ın ilk kez kullandığı ürünü senelerdir kullanıyorum dediğine şahit olduk. İlk birkaç ürünü gerçekten kullanıp tavsiye etseler de zaman içinde hepsininki tamamen reklam oluyor.

  Satılan her üründen ciddi komisyon alıyorlar bazılarının dilenci gibi bunu noooolur alın bakın çok dua edersiniz bana tavrı bundan.

  Ayrıca dönem dönem belli konseptlerin reklamını yapmalarını istiyorlar. Sizin için 93736272 tane eşofmanı topladım hadi yine iyisiniz :))) tavırları da yalan yani 💋

  25 mayıs 2020 17:28


  4. neden influencerlara ihtiyaç var anlamıyorum. her işin bir profeyoneli var zaten ve onların da mutlaka bir şekilde siteleri, twitter veya instagram hesapları, youtube kanalları oluyor. hadi yok diyelim bunlar eşimiz, dostumuz var, aklımız, zevkimiz var. bir çok sitede kullanıcı yorumları var. bunlara ne gerek var? belki bir iki sene sonra olmayacak insanlara neden prim veriliyor anlamıyorum.

  25 mayıs 2020 23:59

  5. Buraya gurmediyet i de örnek vermiştim; sildim. Maşallah dediğim 3 gün yaşamıyor artık her storisi link dolu ve sürekli youtube linki, sayfa görüntülenme istatistikleri paylaşması gerçekten bıktırdı takipten çıktım. Artık yabancı influencerlar daha çok güven veriyor, onlar bile bu kadar link paylaşmıyor.

  29 mayıs 2020 11:22

  6. emin değilim ama bence melis ayça değirmencioğlu, nur bilen yavuzer ve meriç küçük(maritsanbul) bu kategoriye girebilir. meriç küçük zaten kendisindeki ürünleri gösteriyor ve özellikle makyaj malzemelerinin kullanıldığını anlayabiliyorsunuz. nur bilenin de bilgisine dayanarak önerdiği ürün ve markaların bir kısmını araştırarak edinidim ve çok çok memnun kaldım ancak kendi markasını kurduktan sonra önerileri çok azalttı. melis ayça her gun 1550 trendyol linki paylaşıyor ama bakım ürünlerinin yorumları hep iyi, geri dönüş mesajlarını paylaşıyor ve işbirliği yapsa da kıyafet linklerini oluştururken kendi tarzında ve özenli olduğunu düşünüyorum

  29 mayıs 2020 22:35

  7. Düşününce çisem çakır dışında aklıma gelen birisi yok . Diğer youtuberların çoğu reklamını yaptıkları markanın geçmişini, ilkelerini, ürünlerin özelliklerii, içeriklerini çok da önemsemeden yalnızca mankenliğini, sosyal medya yüzü olmayı icra ediyorlar. O markanın müşterisi olan bizler ile ortaklıkları yok, onlar sadece o markadan para kazanıp daha pahalı markalardan alışveriş yapıyorlar. İşbirliği olması için influencerın hali hazırda o markaya dair algısının olumlu olması, müşterisi olması ve insanları da gönül rahatlığı ile yönlendirmesi şart bence. Çisem bir iki kez sanırım işbirliği yaptı, uzun süre bir ürünü kullanıp deneyimleyip uzun uzun araştırıp anlattı teker teker. hatta markalar da çisem ürünleri kullanıp keşfettikten sonra ona ulaşıyorlar bence. Ki önceki videolarında anlattığı ve savunduğu içeriklerin hakikaten o markada bulunduğunu görünce sırf reklam olsun diye yapmadığını, cidden müşterisi olduğunu anladım. Hatta bazen markalar ürün yolladığında story atıp hemen gösteriyor, markaya teşekkür edip ürünü birkaç hafta deneyimledikten sonra anlatacağını açıklıyor. Reklamdan para kazanacak olsa örneğin L'Oreal gibi firmalardan yığınla hediye alırdı, ama almıyor ve asla göstermiyor çünkü müşterisi değil, Kimseyi de yönlendirmiyor. Yolu açık olsun diyorum. Zaten YouTube kanalı binlerce lira verip ancak alabileceğiniz online bir cilt bakım eğitimi kursu gibi, izlenmeden kazandığı parayı da kuruşu kuruşuna hakediyor.

  30 mayıs 2020 00:47 30 mayıs 2020 00:50