yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (2)

  1. en kısa tanımla karşı cinsin zekasını çekici bulmadır .sizi yakışıklılığı / güzelliği , memesi , dötü başı değil de zekasıyla kıskıvrak etkiler .

  cinselliğe bu kadar aç ve bir o kadar da ön planda bakıldığı bir yerde sapyo olmak kolay değil tabi . ben sapyoyum derseniz millet size bir tarafıyla güler , dahası inanmaz . ama gerçek şu ki internette biriyle tanışmayı hep bu yüzden sevmişimdir . önce kafasının içine giriyorsun . fizik de elbet belirleyici bir özellik ama aykusu düşük bir adamla , en azından bunu gösteren biriyle minnak da olsa bişiy hayal edemiyorum . o yüzden de beni direkt etkileyebilen çok nadir şahıslar vardır . illaki bir zeka ibaresi yakalamışımdır . (gizlinot: sapına kadar sapyoyum evet )

  30 eylül 2015 14:41

  2. Böyle bir terim varmış da haberim yokmuş! Meğersem ben bir sapyoymuşum! Yakışıklı erkeklere evet yakışıklı desem de zeki erkekler bana hep daha çekici gelmiştir. Kıvrak zekası, o göbeğini ve kırışıklıklarını gözümde seksi bir hale büründürür. Ses tonu da güzelse tamamdır.

  Ha şu da var, hem yakışıklı hem de zekiyse tadından yenmiyor :)

  30 eylül 2015 18:05

  3. Bir adı olduğunu bilmediğim beğeni türü. Her zaman beyin kıvrımlarını vücut kıvrımlarından seksi bulan bir insan olarak kafasının içinden ses gelen bir adamla birlikteydim ve beğendiğim için sineye çekiyordum. Neyse ki geçti o karanlık dönem. Dün flörtleştiğim bey beni kaçırdı, sahilde gün doğumunu izledik falan. Şakalar, komiklikler, romantiklikler.. Neyse konu o değil tamam. Bir insan 12 saat boyu hiç mi boş konuşmaz? Far görmüş tavşan etti beni. Adeta eşekten inip unicorna binmek gibiydi. Gerçi en default erkek bile eskisinden 10 gömlek fazladır. Azıcık duygusal insan olsam oracıkta aşık olurdum hiç tipim olmamasına rağmen. Kaldı ki ben zeka parıltısı görmediğim, bana bir şey katabileceğine inanmadığım insanlarla arkadaşlık da kuramıyorum. Siz de böyle bir insansanız the man from earth filmini izlemenizi öneririm. Yanlarına oturup sohbete dahil olmak için can atıyor insan.

  30 eylül 2015 22:30

  4. benim için (link: http://www.suslusozluk.net/g/sapyoseksüel/24104/ budur.)

  16 eylül 2016 23:07

  5. olmayanını görmediğimdir. "şekerim ben sapyoseksüelim, zekadan çok tahrik oluyorum anlooor musun?"

  bakın ben de severim zeki insan. özellikle birlikte olacağım insanın benimle eşit zekada ya da daha zeki olmasını tercih ederim. fakat tipine de bakarım yani. tipe de bakmak sığlık göstergesi değil ki. insanlar sapyoseksüelliği artık "bakın ne kadar derin bir insanım, hiç yüzeysel değilim" demeye çalışmak için kullanır oldu. ben sapyoseksüel değilim şahsen. hiçbir şekilde fiziksel olarak etkileyici bulmadığım bir insanla sırf çok zeki diye birlikte olmam. ayrıca bakın hadi kadınları bir kenara ayırıyorum, onlarda örneklerini görmüşlüğüm var ama sapyoseksüel olduğunu iddia eden erkekler kadar yalancısını görmedim ya. zeki kadının da güzelini beğenirler. bu durum da sapyoseksüellik değil optimalite oluyor. kimse kimseyi kandırmasın yani.

  17 eylül 2016 00:06

  6. Başlık hortlatıldığından Beri sürekli "etrafta doğru düzgün yakışıklı mı var ki? Çölde su gibi bir şey. Fakat kızlar? Valla çok fazla güzel kız var, farklı farklı ama bildiğin güzel. Tabii daha çok kadınlarda görülen bir şey derler, napsınlar, kötünün iyisini istemek gibi bir şey. Hani madem tip yok, bari aklı çalışsın" şeklinde düşündüğümdür.(gizlinot: swh)

  biraz sığ bir bakış açısı olduğunu kabul ediyorum ama bence cidden kadınlar daha güzel ve erkekler daha yüzeyselken, erkeklerde de pek tip yok ve kadınlar bir tık daha "derinler".

  Hiç bir şey tesadüf olmadığına göre doğanın kanunu bile olabilir bu.(gizlinot: (:) hem ne demişler:

  "Erkekler gözleriyle, kadınlar kulaklarıyla sever."

  17 eylül 2016 00:41

  7. Zeka, kültür, entelektüeliteyi taktir etme, bunlara değer verme değil "tahrik olma" hali.

  Evet.

  Mesela Adam (gbkz: ulusların zenginliği)nden dikkatini çeken bölümleri anlatıyor eleştiriyor bende duygular şelale.

  17 eylül 2016 00:41

  8. stephen hawking'i dinlerken ıslanıyorsanız, sapyoyum diye gezebilirsiniz.

  şahsen ben değilim; zeki adamı severim, dinlerken etkilenirim ama görüntü de lazım.

  17 eylül 2016 05:02

  9. Öncelikle tercih değildir asla, kendiniz karar veremezsiniz. Ve yakışıklı biri hazır cevaplılığıyla sizi etkilediyse yine değilsiniz . Sapyoseksüellikte görüntünün etkisi sıfırdır ama cidden sıfır. Mesela bir konuda sesli konuşma dinlerken bile tahrik olabilirler.

  Yakışıklı adamlar çarpım tablosunu ezberden sayınca hoşlanmak bu sevdaya dahil değil ya.

  17 eylül 2016 11:08

  10. Benim de muzdarip olduğum şey. Ya kütüphaneye gidiyorum mesela ders çalışmak için. karşımdaki takır takır matematik sorusu çözüyor diyelim. (gizlinot: öyle kolay şeyler de değil hani ) İşte o an ben bittim ya. Odaklanamıyorum kendi dersime ciddi ciddi. Bir erkek geçsin karşıma kuantum fiziğini anlatsın, bir bok anlamasam da tahrik olurum ki ben (gizlinot: swh )

  Geçen arkadaş grubu ile oturuyoruz kafede. Bir tartışma ortamı oldu. Normalde hiç o gözle bakmadığım bir çocuk buram buram zeka kokan öyle bir cevap verdi ki karşıdakine bir anda çocuğa bakış açım tersine döndü. O günden beri o kişiye karşı bir çekim hissediyorum mesela. Bu bahsettiğim insanlar öyle ahım şahım tipi olan insanlar da değil zaten.

  Smart is the new sexy der bu entry de burda bitiririm.

  7 ocak 2017 10:46