yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • oylar (5)
  • medya (0)

  1. aslında iki çeşit kantaron çiçeği bulunur (bazı kaynaklara göre mavi de vardır) ((link: http://www.kanserdesifresi.com/wp-content/uploads/sari-kantaron-.jpg sarı kantaron) ve (link: http://sifamarket.com.tr/picmanage/upload/Hastaliklar-2/kirmizi-kantaron-otu-kullanimi.jpg kırmızı kantaron)) ikisinin de ayrı ayrı faydaları vardır. ancak "kantaron yağı" olarak bilinen yağ yaygın olarak sarı kantaron çiçeği ile yapılır. Sarı kantaron çiçeğinin içindeki Hypericin adlı madde yağa kırmızı rengini verir. dolayısıyla yanık tedavisi için piyasada bulunan kırmızımsı renge sahip yağlar sarı kantaron bitkisi ile hazırlanmaktadır. (bkz: (link: http://www.suslusozluk.net/n/7389/ 7389))

  26 şubat 2014 12:42

  2. (bkz: kantaron yağı)

  26 şubat 2014 12:42

  3. dudak üstümü (gbkz: epilasyon yayı) ile aldıktan sonra kızarıklığı geçirsin, tüyleri de belki azaltır diye (gizlinot: bir yerde okumuştum) sürdüm. normalde hiç çıkmayan minik minik sivilceler çıktı bir sürü. kullandığım yağ da güya hakiki bir yağdı. sanırım herkeste aynı etkiyi göstermiyor.

  29 ocak 2015 18:45


  4. Emzirdiğim dönemde oluşan göğüs üçü çatlaklarımı 3 günde iyileştiren yağ. Gidip lansinoh'un kremine 45 lira vermiştim. Belki daha uzun kullansam geçirirdi ama dayanamadım bu yağı aldım aktardan. Dedim ne eziyet çekmişim bu zamana kadar.

  5 eylül 2015 11:55 27 ekim 2015 13:26

  5. Her zaman her şeyin en iyisini en doğalını en temiz içeriklisini ve kalitelisini bulup almak gibi bir takıntım olduğundan, kantaron mevzusuna el atmadan geceleri rahat uyuyamayacağımdan, eksik kalırsam zaar uykumda öleceğimden, araya taraya bir hal olup en iyisinin (evde yapma imkanı olmayanlar için) 'atışeri gıda olduğunu tespit ettim kendimce. Mersin'de üretiliyormuş, içmek isteyenler için içerisinde şeker glikoz tatlandırıcı olmadığını belirteyim, ben sürme amaçlı satın aldım. Botanikecza.com'dan 25 tl gibi bir fiyata satın aldım, firma sitesinde de aynı fiyata satılıyor. Paketinde 777 tane ISO belgesinin fotoğraflanması, infüzyon (demleme) özel üretim tekniği ile yapıldığının belirtilmesi, hacettepe üniversitesi analiz raporlarının refere edilmesi de benim gibi hasta ruhlu araştırmacıları mutlu edecektir. Ayrıca bu marka eczanelerde de satılıyor bu da diğer bir güzel haber. Beklentim yüksek ne yalan söyleyeyim. Bu sabah yağmurlu havada yere düşmek sureti ile çocuk gibi yaraladığım dizimden tutun, yanık izleri, ağrıyan bölgeler ve çeşitli konularda deride denemesini yapacağım bakalım ne işlere yarıyor, namını hakediyor mu?

  Let's see what's happening ladies.

  24 ekim 2015 19:47 ed.25 ekim 2015 00:09

  6. reflüm için sabahları aç karnına bir yemek kaşığı içiyordum. bu sürede göğüslerim bir miktar büyüdü. ayrıca acayip uyku yapıyor. reflüye iyi geldiğini de ekleyeyim.

  14 eylül 2016 14:48

  7. Sarı Kantaronla tanışmam bundan 2 sene önce annemin elindeki kaynar su dolu sürahinin patlamasıyla başladı. Annemin üstünde tayt vardı ve kaynar su annemin bacaklarından aşağı dökülmüştü; taytını çıkartırken de derisi taytla birlikte çıkmıştı maalesef. Hemen acile gittiğimizde annemin yanık derilerini temizlerken yandaki adam gözüme çarptı. Adam sanırım Araptı (tam hatırlamıyorum) göğsü yanmıştı ve göğsüne yağ gibi birşey sürülmüştü. Merak edip ne sürdüğünü sordum, Sarı Kantaron Yağı sürdüğünü ve çok iyi geldiğini söyledi. Annem bir hafta bacakları sargılı gezdi ve 2 günde bir pansuman yaptırmaya hastaneye gitti. Yaralar kabuk tutmaya başlayınca Kantaron Yağı'na başladık. İzlerin %90 'ı gitti hatta yazın annem güneşlendi ve pek birşey olmadı.

  18 mayıs 2017 22:54


  8. İğneli epilasyona giden süslüler için hortlatayım dedim. Her iğneli epilasyon zamanımı cumaya denk getiririm ki tüm hafta sonu evde sürekli kremleneyim. (gizlinot: direk güneşe çıkmamaya dikkat ediyorum )Fakat kantaron yağı silverdine oranla çok daha iyi geldi cildime. Kabuklanmayı da önlediğini gözledim. Denemenizi öneririm.

  Edit: Bu bitkiyle ilgili bir girdi okumuştum. Bir haber paylaşmıştı süslü. Kantaron hapı kullanan bir kadının cildinde güneş yanıkları olmuş. Okuduktan sonra bir nebze tırsmakla beraber az, öz kullanmaya dikkat ediyorum.(gizlinot: Çünkü benim elimin ayarı yok yeri gelir banyo bile yaparım o yağ ile...) Güneşe de yüzümde herhangi bir krem varken zaten çıkmamaya özen gösteriyorum.

  17 şubat 2018 21:09 17 şubat 2018 21:49

  9. Duyduğum kadarıyla yara izlerine, cilt lekelerine, yanıklara, açık yaraları iyileştirmeye birebirmiş.

  18 şubat 2018 14:05

  10. her şeyin devası gibi bir şey bu. sivilce izi, kızarıklığa kesinlikle iyi geliyor. hatta ağrıya da iyi geliyor. annemin sırtı ve omzunun çok ağrıdığı bir dönemde o bölgeye pamukla tampon hareketlerle uyguluyoruz ve iyi geldiğini ağrıyı hafiflettiğini söylüyordu. placebo etkisi mi yoksa gerçek mi bilemeyeceğim ama temkinli olmakta fayda var. her şeyde olduğu gibi fazlasından kaçının.

  25 şubat 2018 16:15