yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  2.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar (2)
  • medya (1)

  1. Çok uzun bir entry fakat diğer fircalarla karsilastirmalarina tek tek bakabilirsiniz aşağıdan hangisiyle karşılaştırma istiyordaniz, umarım faydalı olur.

  Kendi uktemdi, doldurmak da nasip oldu. Evet efenim, öncelikle fırça önemli bir konu, ama aliexpress fircalarinda karar kıldım fiyat performans olarak da çok çok özel bir fırça olmadıkça veya kelepir ucuz Uzel bir fırça olmadıkça, aliexpress harici fırça almamaya karar verdim. Ama son olarak bu çok özel fırçayı almak istedim. Gozaltlarim en problemli bölgem çünkü ve neredeyse herşeyi denedim deniyorum da. En sonunda da toptan ya bir video ya da blog yazısı yazacağım tüm ürünlerle.

  Buna benzediği düşünülen iki adet fırça var, birisi real techniques eye starter kit içinden çıkan deluxe crease fırça, diğeri ise ecotools airbrush concealer fırçası ve real techniques setting fircasi. Bir de mac 130 fırça var ama yapı olarak bunlardan farklı bir fırça olsa da bunu da karsilastiracagim çünkü bu da güzel kapatıcı uyguluyor. Gelelim diğer ekstra iki karsilastirmaya beauty blender vee muadili sungerler ile kapatıcı uygulaması ve parmakla kapatıcı uygulaması. Bunları karsilastiracagim.

  Öncelikle bu fircaya daha yeni sahip oldum ama marifetlerini tahmin edebiliyordum. Tek korkum, sert batiskan tüyleri var midir korkusuydu, çünkü gozaltima diğer fircalarin kılları da acayip batıyor, yıkayıp yumusatip kullanmama rağmen, kuruyunca yumuşacık olmalarına rağmen özellikle tampon hareketlerde çok batıyor. Ama bu fircanin kılları en sert tampon uygulamasında bile gözun altındaki hassas deriye batma hissiyatı yapmıyor, parmaktan sungerden daha yumuşak, daha kapatıcı, dümdüz ve kusursuz bir uygulama sunuyor. Boyut cuk oturuyor, pit pit yapıyorsunuz sadece ve bitti. Çizgilere dolma falan yok yani. Sabitleyin bir de gözaltı kapaticiniz sabitlenmiyorsa. Ama bu fırça kapaticinin ilahidir.her türlü kapaticinin one and only aşkıdır. Bu fırça olmadan kapatıcı hayal etmeyeceğim artık. Sephoranin en fazla ise yarayacak en önemli, muadili bulunmayacak, kurusu kuruşuna hakedecek tek ürünüdür bu fırça. Net.

  Deluxe crease brush, evet o da başarılı, indirimde 50 liraya seti alıp bu fırçayla kaptici uygularsanız, gayet iyi fakat kıllar canınızı acıtır bir miktar, batıyor. Kusursuza yakın uygulama yapıyor ama gene bir Pro airbrudh 57 değil. Çok çok sorunlu değilse gozaltiniz, biraz da yedirerek kullanacaksanız kapaticiyi gene tercih edilebilir. Şekil olarak en benzeyen fırça bu olsa da, yumuşaklık, homojen dağıtım, hiç ugrastirmayan uygulama, kusursuz bitiş için gene de 57 numaralı fırça buna basıyor bir nebze. Ama setin içindeki diğer fircalar ve bu fırça da mükemmel fircalar, çok seviyorum ve kullanıyorum her gün o ayrı. Muadil mi bilmiyorum bence benzerlik ve uygulama oranı %75-80 civarı.

  Ecotools airbrush concealer fırçası ise şekil olarak ucu bir nebze daha sivri, kendisi boyut olarak bir tık daha küçük, kılları yumuşak gibi görünse de diğer iki fircaya göre gözaltı için sert ve hareketsiz. Bu fırça ile yüzün diğer bolumlerindeki izler vs kapatılır fakat gözaltı için yeteri kadar uygun değil. İlk aldığımda çok sevmiştim ama sonra elimden düştü çünkü canımı acitiyordu, tampon hareketlerle kullanilmiyordu, ben de kendisni başka amaçlar için kullanır oldum. Benzerlik oranı %55-60 diyelim uygulamada vs.

  Mac 130 fırça ise fiyat olarak gayet pahalı, kıl döken, ama her türlü ürünü kusursuz uygulayan güzel bir fırça. Fakat değmez yani o kadar para vermeye. Ayrıca kıllar efsane batıyor ve gözaltı için değil de gözün altı üstü tamamı için löp löp concealer uygulaması için kullanılabilir başarılı uyguluyor ama gene de acıtıyor. Fırça benzerlik oranı anca duo fiber olmasından %10 benzer diyelim ama uygulama olarak %90 benziyor, 57 biraz daha kapatıcı ve kusursuz uyguluyor bu biraz daha ince. Ayrıca acitması, fiyatı ve kıl dökmesi en büyük eksisi. Tercih edilecek bir fırça değil bu yüzden 57 ye.

  Beauty blender uygulamada ürünün ebesinin amini emdiginden birşey kalmıyor ayrıca smooth dümdüz başarılı bir bitiş sağlamıyor. Tercih etmiyorum.

  Real techniques setting fırça ise yumuşak pofuduk, herkesin sabitlemede kullandığı fakat concealeri çok güzel harmanlayan uygun fiyatlı bir fırça. Bu çok batmıyor göz altını rahatsız etmiyor ve güzel uguluyor kapaticiyi. Ayrıca çok işlevli, kapatıcı, sabitleme, allık, kontur, aydınlatıcı gibi şeyleri de mis gibi uyguladigindan çok sevdiğim ve iki tane edindiğim bir fırça. Fiyat olarak tabii ki tercih edilebilir, şekil olarak %55 oranında benziyor olabilir belki 57 ye, uygulamada ise %85 90 oranında bir benzeme var ama 57 en düz en kapatıcı ve en kolay uygulamayı sağlıyor. 3 saniye sürüyor yani. Paranız varsa 57 de alın, setting de alın.

  Parmakla uygulama ise benim yüzük parmağımla 3 saat boyunca pit pit pit uygulayarak makyaj suremi 33 güna çıkartan ama fena sayılmayacak, fakat her kapatıcı için pek mümkün olmayan bir yöntem. Ama en ulasilabiliri. Gene de 57 ile arasında % 75-80 bir uygulama bitiş benzerliği var. Ama 57 kesinlikle tercih edilir çünkü her formuldeki kapaticiyi kusursuz uyguluyor.

  15 mayıs 2016 21:54

  2. Benim sadece far bazı sürmek için kullandığım fırça.olmasada olur.hiçbir şey concealeri beauty blender gibi homojen fırça izi kalmaksızın dağıtmıyor.

  9 mayıs 2017 20:55

  3. Sephora indiriminden edindigime çok mutlu olduğum, kapatıcıyı çok güzel, doğal ve hızlı dağıtan fırça

  22 ocak 2019 19:58


  4

  4. kapatıcı sürmek için gayet başarılı, uzun zamandır kullanıyorum . sık temizliyorum , kılları hala ilk günkü gibi, tavsiye ediyorum.

  17 ağustos 2019 17:06