yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. Ukte (yazar: lipstik )

  Genel olarak yaptığım eylemdir. 2 yıllık sevgilimi benden önce ki sevgilisinden hâlâ kıskanırım, ama görüşme takipleşme vs yok.

  Sadece bende daha önce bir travma yaşatmıştı bu durum, bir nevi psikopatlık benimki.

  5 kasım 2016 21:13

  2. Kıskançlığı zirvede yaşayan bana yalnız olmadığımı gösteren başlık. Not: Gülümsetti

  6 kasım 2016 00:46

  3. Eski ilişkileri hakkında zırt pırt soru sorup "anlat aşkım yhaa kizmicam valla .s.s" şeklinde darlayıp oğrendiklerimden sonra "ehe tabi ki kıskanmadım" diyerek konuyu kapatirim. Niye soruyorum bilmiyorum bunları. Salaklık bendeki de. Sonra kavga sebebi oluyo aramızda durup durup tripleniyorum . Neyse şimdi sevgilim yok zaten sakinim sonraki ilişkide yapmamaya çalışırım, tabi olursa...

  Edit: telefondan yazıyorum baya bi yazım yanlışım var kusura bakmayın :/

  6 kasım 2016 17:02 6 kasım 2016 17:03


  4. Bu biraz da erkeğin tavrıyla şekilleniyor bence.

  Mesela bir erkek arkadaşım vardı, ilişkimiz çok kısa sürdü benim de çok takmadığım biriydi. Çocuğa ısınamamıştım ama bu konuyla alakası şu; çocuk eski sevgilisine inanılmaz takıktı. Her şekilde bunu belli ediyordu ve ben sormadığım halde bana onu anlatıp duruyordu falan. O zamanlar msn var, böyle şifreli şarkılar dinliyor, şifreli durumlar yazıyor falan. E benimle ne işin var? Kıskanmadım ama ilgi duyduğum, daha yoğun duygular hissettiğim biri olsa çıldırırdım. Ayrıldım, Sonra da ona döndü zaten. Bana da bir kaç ay sonra "gerçekten çok karakterli birisin" demişti. Neden? kıskanmadığım için zaar.

  İkinci örnek de şu; başka bir erkek arkadaşım var. Deli gibi aşığım. Bir eski sevgilisi var, kız akıllara zarar. Ciddi anlamda obsesif, çocuğu bırakmıyor. Nereye gitsek kızın haberi oluyor, çünkü uzun bir ilişki yaşamışlar ve çocuğun erkek arkadaşlarıyla muhabbeti var. Diğer çocukları devamlı arıyor, bizi soruyor falan. Boş boğaz bir de erkek arkadaşı vardı benimkinin. Allahım her bokumuzu anlatıyor kıza. Birlikte tatile çıktık biz. Hemen yetiştirmiş. Kız bize ne beddualar, inşallah uçakları yere çakılırlar vs. Yani ilişkiyi nerdeyse kızla yaşıyoruz. Ama benim çocuk bu kızla asla muhattap olmuyor. Yani kızmak için, sen hayırdır demek için bile diyaloğa girmiyor. Herhalde baya ciğerini biliyor kızın, bu şekilde başından atabileceğine inanmış. Sonra benim çocuk tatil dönüşü bu boş boğaz çocukla yanımda tartıştı. Gayet mantıklı şeyler söyledi. "Tamam onunla benim dışımda bir arkadaşlığınız olabilir ama siz benden ve sevgilimden başka bir şey konuşmuyorsunuz, bizi huzursuz etmeye çalışıyor sen de izin veriyorsun" falan şeklinde ve arkadaşlığını bitirdi. Sonra da kızdan hiç haber havadis gelmedi. Bakın yani ben ne o çocukla görüşme dedim, ne o kız arayıp sorduğunda kafaya taktım. Aksine hayatım boyunca yaşadığım en huzurlu ilişkimdi. Bir kez bile herhangi bir konuda ne tartıştık, ne kavga ettik. O kızı da hiç kıskanmadım. Ama bu tamamen çocuğun duruşuyla alakalı. Biliyordum yani zerre kadar ilgisi yok eski sevgilisine, taviz vermiyor.

  Karakterli erkek durum ne olursa olsun buna müsade etmiyor bence.

  6 kasım 2016 19:13

  5. O kişiyi Unuttuğuna adınız kadar emin olsanız da kendinizi alıkoyamayacağınız bir şey bu ya. Ben mesela sadece konuştuğu kişileri bile kıskanıyorum hele ki o insanla bir şeyler yaşamışsa kendi kendimi yiyorum. Halbuki benim olmadığım zamanlar ne alakası var ama işte elini tuttuğunu düşünmek bile beynimi zonklatıyor. Delirdim ya rab kurtar beni.

  7 kasım 2016 00:31

  6. benim için eski sevgiliyi ne kadar sevdiğine bakan kıskançlık. çok sevmiş, ayrılınca arkasından üzüldüğü bir dönem geçirmişse kıskanırım. hem kıskanırım hem de hastalıklı gelir bu his, iyice sinir olurum.

  hoşlanma aşamasındaysam ve böyle bir şey öğrenmişsem karşımdakine karşı hislerim kanki naber ya gibi bir şeye dönüşüyor elimde olmadan.

  7 kasım 2016 02:08

  7. Sabahın köründe başlığı görünce dayanamadım manyaklıksa manyaklık. 1 seneden fazladır hayatımda ben sevgililik istemiyorum tadında bir adam var yaşı başı da yerinde.daha tanıştığımız ilk akşam ben evlenmek istemiyorum diye ortada söyleniyordu kendince mesaj veriyor. Durup durup duyurmana ne gerek var o da bir garip.madem istemiyorsun tamam ama niye bu kadar dillendiriyorsun. Bunun 4 5 sene evvel bir kız arkadaşı olmuş. Herkes arkadaş biliyor ama alttan alta işi yürütüyorlar. Arkadaşlarla çıkılmış tatil ayağına Videolar fotoğraflar boy boy. Kız hiçbir hesabını kullanmıyor güncel hiçbir veri yok.sadece seneler önce birbirlerine atılmış tweetler var. O kadar çok yara oldu ki içime bu durum en sonunda bak olunca oluyormuş tadında çıkıştım tabi ki inkar etti. Sanırım hayatımda ilk kez bir insanı bu kadar kıskandım ve kıskanıyorum. Hayatımda ilk kez birisini bir insana sahip olabildiği için kıskanmak ne demekmiş bu yaştan sonra öğrenmiş oldum.

  7 kasım 2016 06:56


  8. bu konu benim içime biricik sevgilim tarafından uzuunca bir süre önce bir güzel yara edildi. geçen eylülde 4. yılını dolduran ilişkimizin ilk ayları.. ben lisedeyim ergenlikten çıktım çıkıcam, o üniversitede 3.yılında falan. aramızda çok uçurum bir yaş farkı yok (gizlinot: 4 yaş ) fakat bir taraf lise bir taraf üniversite okurken 1 yaş bile göze batabiliyor. konuşulan konular,ortamlar,düşünce yapıları vesaire..

  bu eski sevgili olayı nasıl başladı bilmiyorum fakat ben ömrü hayatımda ne sevgilimi ne eski sevgilisini ne de benden sonrasını kıskanmış insan değildim/hala değilim. (gizlinot: bir kişi hariç )

  biz yeni ilişki, birbirimizi tanıma süreci, birbirimize alışma denemeleri yaparken saçma sapan konulardan tartışırdık. bunun da bir kız arkadaşı vardı ,o bambaşka bir girdi konusu gerçi, samimi olduğu. ne zaman tartışsak koşar buna dert yanardı. bu kız da beni ne gördü ne tanıdı ama ne hikmetse hep beni dinlemeden suçu bana yapıştırır, bu kızdan sana hayır gelmez, bak ikinci bir X (gizlinot: sevgilimin eski sevgilisinin adı ) vakası daha yaşayacaksın dikkat et der çocuğu bana karşı doldururdu. (gizlinot: daha sonra bu çok sevgili yakın arkadaşın icabına baktım tabiiki. artık görüşmüyorlar ve sevgilim de bana hak veriyor ) ikinci bir X vakası dediği de benim yani.. benim saf sevgilimin eskisi bundan 1 yaş büyükmüş. 1 seneye yakın ilişkileri devam etmiş ama hiçbir zaman (gizlinot: kendi deyimi ile) onu tam sevememiş tam bir ilişki gibi olmamış hayatları. kız sevgilisi varken benimkini görüp sevgilisinden ayrılmış, sonra benimkini ikna edip birlikte yaşamışlar sonra kız hem bunu aldatmış hem para delisiymiş hem de para mevzusundan sevgilimin annesine kadar ulaşıp üzmüş. ilişkileri böyle bitmiş yani. ki ortada gerçekten bu kadar abartılacak olaylar olmadığı halde yapmış bunları. yani baya baya sevmediği, yüzünü görmek istemediği bir ilişki olmuş bu eski ilişki ve ben bu kıza benzetiliyorum?!

  neyse..

  günlerden birinde biz eve yürüyoruz, bir yandan da tartışıyoruz ama kavga değil yani tatlı tatlı çözüm yolları arıyoruz kendimize. bu bir anda sinirlenip bana "sen de aynı x gibisin. burçlarınız aynı huylarınız aynı. böyle giderse bu ilişki çok yürümez" demesin mi.. göt gibi kaldım allah affetsin ne diceğimi bilemedim. sustum eve gidene kadar. öncesinde o kızdan ne kadar nefret ettiğimi bildiğim için ne yapıcağımı bilemedim. tüm gece düşündüm ettim. kendimi yedim. en yakın arkadaşı da beni o kıza benzetiyor,ben paraya değer verecek son insanım, ben sevgilisini bile bile aldatcak biri değilim diye elimde kıza dair varolan tüm verileri kullanarak kendimi kızla ölümüne karşılaştırıyorum. kızlara anlatıyorum durumu saatlerce konuşuyoruz falan. gecem zehir oldu yani. ertesi günlerde özür diledi vesaire konu kapandı gibi oldu. üzerinde durmadım. sonra bir gün birlikte yaşama konusu açıldı tatlı tatlı konuşuyoruz, yine benim salağım "biz x ile 1 sene nerdeyse karı-koca gibi yaşadık bu işleri bilirim ben ehe" demez mi.. yani ne diyebilirsin ki böyle bir lafa? salak herif işte sözde sıkıntı yaşamayız tecrübeliyim (gizlinot: nasıl bir tecrübeyse o ) demeye çalışıyor ama bu bildiğin kaş yapayım derken göz çıkarmak..

  tabi benim için bardağın son noktası oldu bu. ne ağır stalklar yapmadığım kaldı ne takıntı haline getirip kendimi günlerce üzmediğim.. zaten sonunda kız geçen senelerde evlendi ve 1 sene dolmadan boşandı. bir okulda öğretmenlik yapıyormuş falan. bunları stalklaya stalklaya öğrendim hep. yolu açık olsun ne diyelim.

  olayda ne bir bitmemiş aşk, sevgi, özlem var ne de başka şey ama bu benzetmeler ve yansıması olarak çektiğim davranışlarla neler çektiğimi bir ben biliyorum. o dönemler çok kıskanmıştım kızı. çok üzülmüştüm. yaşadıklarımın da tek sorumlusu sevgilimdir. kendi de bilir bunu. ve köpekler gibi pişmandır. düşüncesiz hareketlerle beni nasıl üzdüğünü sonralardan fark etti.

  özetleeee (çok uzun yazdım farkındayım ama biraz iç dökme oldu) sevgiliyi eski sevgilisinden kıskanmak bok gibi bir olaydır. insanın huzurunu kaçırır. ilişkisinden soğutur. özgüvenini kırar. kendine olan güvenini sarsar. asla yaşamamanız ve kimseye yaşatmamanız dileğiyle buraya kadar okuyan herkese çok çok teşekkür ediyorum :*

  7 kasım 2016 17:50