yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • medya (0)

  22. Aşırı kötü olduğunu düşündüğüm ama adam&eric hikayesi için ileri sara sara izlediğim dizi. Açıkçası zaten çok bir şey beklemiyordum çünkü boş bir gençlik dizisi olduğu her halinden belliydi ve böyle olduğu için kafamı boşaltır diye açmıştım ama böylesine kötü oyunculuk, böylesine cheesy durumlar ve böylesine boş bir senaryo beklemiyordum (yani o kadar boş bir senaryo ki herkes repliklerini yavaaş yavaaş, boşluk bıraka bıraka söylüyor zaman geçsin diye. Bayıldığım İngiliz aksanının bile keyfini çıkaramadım.).

  Dizinin tek başarısı aile üyelerini birbirine çok benzer bulması olabilir (gizlinot: Swh): meave ve kardeşi sean, adam ve babası.

  Herhalde kötü oyunculuğun da tek istisnası adam'ı oynayan Connor Swindells olabilir. Mutsuzluğu ve kendinden nefret etme duygusunu o kadar güzel vermiş ki kendimi bir zorbaya acırken hatta onu severken falan buldum. Ancak son bölümün sonunda onu gerçekten mutlu görebildik. Babasıyla durumu, ilgi ve sevgi istediği için kötü şeyler yapması, mahcubiyeti, biraz şapşik oluşu. Cidden çok az ama yerinde mimikler ve hüzünlü bakışlarla harika şekilde rolün altından kalkmış.

  Birazcık spoiler ama çok da değil zaten dizi pek heyecanlı da sayılmaz o yüzden okusanız da sorun olmaz:

  Adam'ın gay olduğu daha birinci bölümden aşırı anlaşılır olmasına rağmen (gerçi 2. Sezon ortalarında biseksüel olduğunu söyledi ama bence korkaklığından böyle dedi, hetero olmadığını kabul etmek bile onun için çok zordu) o ve eric'in hikayesi beni çok meraklandırdı. Ciddi ciddi 2 sezonu da onlar için izledim ve pek çok sahneyi, özellikle de korkunç bir terapist ve korkunç bir ebeveyn olduğunu düşündüğüm jean'in sahnelerini atladım. Meave ve otis dramasına ilgimi 4. Bölümden falan kaybettim. Aimee'nin uğradığı taciz sonucu bir tür travma geçirdiği ve bütün kızların yaşadıklarını ve hissettiklerini paylaştığı bölüm güzeldi, benim bağ kurabildiğim tek bölüm oydu sanırım.

  Ayrıca bundan bağımsız olarak, aimee gibi tiplere hep hayran olmuşumdur. Oldukça mutlu biri. biraz saf. saf olmasına rağmen onu çok seven zeki-havalı-badass-entelektüel bir arkadaşı var. popüler biri. çok yakışıklı-vücudu iyi-düşünceli-destekleyici-onu çok seven-zeki bir erkek arkadaşı var (gizlinot: "ideal" erkek falan resmen). Ailesel sorunları yok ya da henüz işlemediler. Aimee, like daamn girl, şeytanla anlaşma mı yaptın?

  Boş bir dizi hakkındaki boş incelememin sonuna geldiniz, teşekkürler.

  Edit: imla

  18 temmuz 01:49 18 temmuz 01:52

  21. hangi senede geçtiğini anlamadığım dizi, bütün konsept 90 lar ancak ellerinde akıllı telefonlar falan var.

  24 ocak 15:53

  20. 2020 ocak itibariyle iki sezonu yayınlanmış olan netflix dizisi.

  iki sezonu da çıktıktan sonra kısa bir süre içerisinde izledim. lise dizisi türünü genel olarak sevdiğim için pek de beklenti içine girmeden başlamıştım fakat çok sevdiğim diziler arasına hemencecik girdi.

  öncelikle karakterleri gerçekten çok çok başarılı. Bir çoğu genç olan cast ilk ekran tecrübesi olan kişiler çoğunlukta olmasına rağmen göz dolduruyor.

  Hikayede siyahlar beyazlar yok, aşina olduğumuz amerikan lise dramalarının hep dışına çıkılmış. Ne iyiler hatasız pür iyi, ne de kötüler tamamen kötü. 16 yaşında insanlar gibi kendilerini arıyorlar, düşe kalka ilerliyorlar.

  İsmiyle müsemma bir şekilde liseli bir çocuğumuzun okul öğrencilerine cinsel terapi yapması esasında dizinin esas konusu. Fakat ikinci sezonda terapiler ikinci plana geçip karakterlerin öykülerinin içerisine alıyor bizi. Bu nedenle ikinci sezonu ilk sezondan bile daha başarılı buldum.

  Dizinin cinsellikle ilgili, insan olmakla, ergen olmakla, arayışla ilgili çok gerçek yerlere temas ettiği ortada. Bu anlamda diziyi asi ve güzel kız ile ezik bakir erkek arasındaki aşka indirgemek büyük haksızlık olacaktır. Bu çocukların büyümelerini izlemek çok güzel bir serüven oluyor. İlgisini çeken herkese içtenlikle tavsiye ederim

  24 ocak 00:36


  19. ilk sezon aşırı tahmin edilebilir klasik ergen dizisiyken 2. Sezonla kalbimi çalmış dizi. Sırf karakterler çok tatlıydı madem 2.sezon çıkmış izleyeyim hadi diyerek sıfır merakla açmıştım ama uykum gelmese bitiriyordum az kalsın sezonu. Özellikle taciz konusuna değindikleri 3.bölüm çok iyiydi, ağladım o kısımda. Öyle ataerkil bir dünyada yaşıyoruz ki bazı kadınlar tacize uğradıklarını kendilerine itiraf edemiyorlar. Ergenler için birazcık da olsa eğitici yönü olan dizi. Wow mutlaka izleyin dizisi değil tabi ama vakit kaybı hiç değil bence. 

  18 ocak 00:52

  18. 2. sezonu yayınlanmış. ilk sezonunu çok beğenerek izlemiştim. karakterler, konu işleyişi, oyunculuk yönünden gayet başarılı ve eğlenceli bir dizi. halen izlemeyen varsa tavsiye ederim.

  17 ocak 21:40

  17. netflix bütün ergen dizilerini toplamış içine biraz da cinsellik katıp yayınlamış gibi. daha ilk bölümden, son bölümde neler olacağını biliyorsunuz ve hepsi tek tek oluyor. sıfır merak. yine de canınız sıkılıyorsa çerezlik olsun, kafamı yormasın, teori kudurmasın, hemen bitsin diyorsanız izlenir.

  2 mayıs 2019 15:56

  16. izlerken değişik hislere girdiğim dizi. bir taraftan kimsenin hiçbir şeye şaşırmadığı, herkesin her şeyi aştığı gibi görünürken bir taraftan da gelenekselliği görüyoruz. sanki arada sıkışmış gibi.

  ---spoiler---

  bunları açacak olursam;

  otis'in kadın kılığında dolaşması o kadar da yahu size ne oldu tepkisi almıyor, hatta herhangi bir şey diyen de yok.

  ancak eric şiddete uğruyor. ya da ailesi kabul ediyor, okulda bir iki bu ne bakışı aldıktan sonra gayet rahat ediyor.

  otis'in annesi her konuda süper açık görüşlüyken, oğlunu darlıyor bir yandan da.

  adam'ın babası çok katıyken, bazı konularda esnek olabiliyor, partiler vs.

  otis'in tam da bu sebepler gibi iki yüzlüsün diye kızdığı annesine, aslında hayatın ne kadar çok çelişki içinde olduğunu görmemize sebep oluyor dizi. bir yandan beyaz bir yandan siyah. ya da türkiye'de yaşadığım için bu açıklık beni şaşırtıyor.

  ------spoiler-------

  bu anlamda diziyi sevdim.

  ----- spoiler------

  çoğu karakterler, diğer yazarların da dediği gibi klişe. ancak eric bilmiyorum onu çok sevdim, o üzülünce üzüldüm, o gülünce keyfim yerine geldi, kıyamadım bir ona.

  otis: iyi klasik kassız ergen, biraz ali atay'a benzettim onu ben. izlerken o gibi hissettim.

  diğerleri klasik işte pek bir şey demeye gerek yok.

  -------spoiler-----

  hızlı akan, güzel bir diziydi, müzikleri çok güzeldi. ikinci sezonu da izlenir.

  Ve ola seni hiç sevmedim. Keşke olmasaydın. Baban kral adam ama sen olmamışsın.

  29 mart 2019 17:41 30 mart 2019 10:18


  15. bence duygusal altyapısı oldukça iyi, ergenlik dönemindeki gençlerin yaşadığı cinsel sorunlara ve deneyimlere ışık tutan netflix dizisi. ben karakterleri çok sevdim özellikle. 8 bölüm bir sezon için çok değil ama ilk bir iki bölümden sonra olayların gidişatı az çok belli oldu ve ben dizinin ilerleyişinden ziyade karakterlere odaklandığım için sıkılmadım. aşağısı spoiler:

  en çok eric karakterini ve hatta eric’in babasını sevdim. eric pozitif ve gerçek bir kişilik. onu yolda taciz edip yüzüne vurduklarında içim yandı, hatta babası onu öyle gördüğünde de çok duygulandım. babasının güçlü, çocuklarına düşkün  ama endişeli hali de çok gerçek geldi bana. eric ailesi açısından çok şanslı.

  diğer favorim, müdürün oğlu adam. çocuğa durup sarılmak istiyorum, her baba-oğul sevgi içeren bir şey gördüğündeki o mahsun hali beni çok üzdü:/

  binnur kayaya benzeyen ola da bence çok sevimli ki ben ola’nın da babasını sevdim. biraz frank gallagher havası olan bu tamirci babanın böyle kızı olurmuş zaten. umarım otisi 2. sezonda biraz adam eder ama sanmıyorum çünkü otis, maeve’nin yörüngesinden çıkamayacaktır.

  herkes otis’in terapist annesine bayılmış ama ben itici buldum karakteri biraz. normalde böyle hafif çatlak , değişik huyları olan orta yaş üstü kadınlara bayılırım ama o çocuğun o hale gelmesinde en az babası kadar suçlu. terzi sökük olayı tam olarak. 

  maeve’in atarlı giderli halinden minnoş bir ev kedisine dönmesini izleyeceğiz gibi geliyor bana. böyle güçlü ergen kızlara bayılıyorum ama o aptal ruby’le kurduğu empati ve yaptığı yardım hiç hoş olmadı. ayrıca jacksonı harcayacaklar matmazel demek istiyorum. yazık oluyor o çocuğa. ayrıca jackson’ın sarışın olan annesi eşittir hayatta en nefret ettiğim insan tipi. 

  19 şubat 2019 23:22

  14. az önce ilk sezonunu bitirdiğim, başrol kızı rita ora ve margot robbie karışımına benzeyen emma mackey’in oynadığı, başrol oğlanı ise daha önceden çizgili pijamalı çocukta ve hugoda oynayan asa butterfield’ın oynadığı neredeyse klasik bir lise yaşantısını anlatan orijinal bir netflix dizisi. evet çok klişe gibi geliyordu başta ancak sonradan sonraya gerçekten hem amerika’da hem de diğer ülkelerde gençler arasında gerçekten gelişen sorunları ele almasıyla kamu spotu gibi de görülebilecek bir dizi oldu çıktı. bence böyle sorunlar üstüne düşmeleri iyi oldu, sadece içine kapanık bir baş karakter ve asi bir baş karakter görmekten çok sıkılmıştım. 

  yani naçizane görüşüm; izlense de olur izlenmese de ancak eğlenceli ve çerez gibiydi :d

  dipnot: asa butterfield’a yanlışlıkla aşık oldum galiba

  11 şubat 2019 21:13

  13. Netflix'in 11 ocak 2019 tarihinde yayınladığı 8 bölümlük dizi.

  dizide annesi sex terapisti olan otis isimli genç(gizlinot: kendisi çok görülen sıska, çekingen bir ergen rolünde ) okul arkadaşı meave(gizlinot: bu kızımız da tabiki dıştan sert, serseri ancak içten içe hassas) ile birlikte para karşılığı cinsel tavsiyeler vermeye başlar.

  başrolümüzün aynı zamanda bol bol zorbalığa uğrayan eşcinsel arkadaşı eric de sıkça görülen bir karakter.

  + fazla karakter içermesi sebebiyle kendinize yakın hissedeceğiniz birileri olabilir.

  - arada gelen dizi yerine porno mu izliyorum hissi...

  + gerçekten konuşulmaya çekinilen bazı konular hakkında bilgi veriyor.

  + kısa.

  -/+ benim için son 4 bölüm ilk 4 bölümden çok daha hızlı ve eğlenceli geçti.

  benim diziye puanım 7/10. izlenebilir. izlenmese de olur.

  11 şubat 2019 20:43