yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (0)

  1. özellikle şampuanlar için keşke her marka çıkartsa dediğim küçük boy ürünler. Bir şampuandan memnun kalınca uzun süre kullanıyorum fakat arada saç alıştığı için farklı şampuanlar kullanmak gerekiyor tabiiki. Kurutmayan, yağlandırmayan, kepek yapmayan, iyi temizleyen şampuan bulmak o kadar zor ki en uygununu bulmak için birçok ürün denemek gerekiyor. Büyük şişeleri yüksek fiyatlara alıp memnun kalmayınca ürün ziyan olmuş oluyor, seyahat boy ürünlerde şampuan çeşitliliğinin artması şampuan konusunda seçici olanlar için büyük fayda sağlar diye düşünüyorum. aslında bütün bakım ürünleri için bu durum geçerli ama ben enn çok şampuanda buna ihtiyaç duyuyorum. (gizlinot: swh)

  ukte: (yazar: Shea)

  21 aralık 2018 21:46

  2. Farların, rujların, rimellerin de çıkıp yaygınlaşmasını beklediğim testersız ülkemde bütçe dostu ürünlerdir.

  21 aralık 2018 21:55

  3. Seyahat boy ufak rujlar/glosslar gayet iyi oluyor. Hem daha fazla ürün deneme imkanına sahip oluyorsunuz hem de bozulmadan bitirme imkanına. Bazı markalar seyahat boy ruj ürünlerini yeni yeni türkiye'de satışa sunsa da (mac, estee lauder, clinique, golden rose vb. gibi) benim diğer high end kategirisindeki markalardan da rujlar için böyle bir beklentim var. Sadece seyahat boy dudak ürünlerini, kofrelerinde değil standlarında da satışa sunulduğunu görmek güzel olurdu. Tester olarak verilen gramaji az ürünler bile gayet uzun süre kullanılmış oluyor.

  Ruj uzun süre kullanılıyor. Diğer ürünlere göre daha çabuk bakteri üretme ya da bozulma ihtimali var. Hem de sade bir makyajı bile anında farklı bir havaya sokma özelliği de bulunuyor. Bu sebeple benim en çok işime yarayan seyahat boy rujlardır.

  22 aralık 2018 12:09 24 aralık 2018 11:14


  4. high end markaların türkiye gibi ülkelerde daha çok yaygınlaştırması gereken ürün grubu. mac duruma uyandı da 50 liraya mini ruj, mini maskara falan satıyor hatta keşke powder kiss'in de seyahat boyları çıksaydı 95 lira vermiyorum veremiyorum.

  22 aralık 2018 16:50

  5. nuxe'un seyahat setleri gerçekten iyi oluyor. hem kuru yağ da oluyor içlerinde. onun dışında mac de mini ruj skalasını geliştirse çok iyi olacak. bence özellikle rimel ve rujda ufak boylar çok mantıklı, rimellerim kurudukça üzülüyorum, ruj da zaten bitmiyor kolay kolay.

  22 aralık 2018 18:37 22 aralık 2018 18:38

  6. Simple ın 100 ml seyahat boyu makyaj temizleme suyunun şişesi tamda kabin valizi sıvı sorununa üretilmiş derken fiyatını gördüm. Seyahat boy ürünler için olan kitlerden alırım o fiyata.

  22 aralık 2018 22:21

  7. seba-med yüz ve vücutun seyahat boyu gerçekten çok işlevsel bir ürün. özellikle yazın çantama atıp, dışarıda yüzümü yıkayabiliyorum bununla, evimden başka bir yerde kalacaksam, akşam makyajımı bununla çıkarabiliyorum, duşta kullanabiliyorum. migros ya da gratis indiriminde 2.5-3 tl oluyor fiyatı. dönemsel sivilce problemi olanlar da alıp, yüz yıkama jeli olarak kullanabilir. biraz kurutucu olsa da çok iyi geliyor.

  23 aralık 2018 02:30


  8. Özellikle renkli ten ürünleri için çok mantıklı olan ürün grubu. The balmın bahama mama ve hot mama'sı normal fiyatlarıyla elimin gideceği ürünler değildi çünkü drugstore için belli bir limitim var. Son çıkan mini boyları satın aldım toz ürünler uzun süre dayandığı için bence bu gramajlar çok mantıklı. Beaulis markasının çıkardığı 3'lü aydınlatıcı, allık, kontür paletleri de 10 tl oluşları ve minnacıklığı ile kalbimi çaldı fakat üzücü haber ambalajı beni yarı yolda bıraktı. Bunlar dışında farmasi markasının allıkları mini boy ambalajları çok kaliteli, farklı renkleri koleksiyonuma katmak istiyorum derseniz bu minik allıkları sevebilirsiniz.

  29 ağustos 2019 21:12

  9. En sevdiğim ürünlerdir. Bir şey almayacak olsam bile Sephora ve Gratis'te baktığım, bakarken zevk aldığım bölüm kısmıdır seyahat boy ürünler. (gizlinot: swh)

  Özellikle parfümlerin seyahat boyları kalp ben. Tabi şu an onların fiyatları da ağız uçuklatacak derecede yüksek. Ne yapalım canımbizde bakmakla yetiniyoruz :(

  30 ağustos 2019 14:39

  10. özellikle maskaralar konusunda keşke daha fazla alternatifimiz olsa dediğim bir konu bu seyahat boy ürünler. benim bildiğim sadece bobbi brown, benefit ve nyx gibi belli markalarda seyahat boy maskara bulmak mümkün. onun dışında yanılmıyorsam bir de golden rose'da gördüm. diğer markalarda böyle bir şey yok hala. oysa ki açıldıktan sonra çok çabuk kuruyabilen, yapısı değişip, bir süre sonra alerjiye bile neden olabilen bir makyaj ürünü maskara. aldığımız maskarayı sonuna kadar kullanıp bitirebilmekse zor. çünkü, 3 ile 6 ay gibi bir süre içinde bitmese bile atmak gerekiyor maskarayı riske girmemek için. aslında tam boy maskara almak gerek sağlık, gerekse ekonomiklik açısından çok mantıklı değil. o yüzden seyehat boy maskaralar hem ürün hakkında fikir sahibi olmak için güzel olur hem de kurumadan kullanıp bitirebilme şansımız olur. buna göre maskaradan memnun kalan, eğer isterse gidip tam boyunu satın alır yine.

  sonuçta testerdan maskaranın sadece fırça yapısını görebiliyoruz o kadar. bir başka önemli konuysa firmaların dünyanın parasını harcayıp, ciddi bütçeler ayırarak, bilmem ne kadar paylaşımı ve takipçisi olan instagram ünlülerinin bile çıkarıldığı reklamlara. reklamlarda takma kirpik takılan kadınların o kirpikleriyle bir ev süpürmediği ya da yolda kalan araçlarını muhteşem hacimli kirpikleriyle bir çekmediği kalıyor artık. reklam ve tutundurma faaliyetleri elbette olmazsa olmaz, ama o da bir yere kadar yani. sonra efendime söyleyeyim bir de ürünü deneyip yorumlasın diye gönderilen kişiler var. yine tanıtım amaçlı. yalnız neredeyse hepsi sadece hayatımın maskarasını buldum diye bedavadan konuşuyor. şık bir arka plan, ama bomboş içerikler. abartılı tanıtım ve reklamların sonu yok yani.

  işin özünde hiç bunlara gerek yok aslında. ürün satmanın yolu, tüketiciyle ürünü doğru şekilde ve tüketicinin ihtiyaçlarına uygun forma sokarak pazarlamak. o nedenle bırakın kullanacağı ürünü kendileri kullanıp deneyimleme imkanı bulabilsin insanlar. bunun için de seyahat boy ürün üretmek en mantıklı hamle. o yüzden zaten seyahat boy ürünler çok büyük önem teşkil ediyor artık. yalnız firmaların bunu anlaması ve hayata geçirmesi biraz zaman alıyor ne yazık ki.

  30 ağustos 2019 18:46