yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • medya (0)

  1. şekersiz olması sebebi ile tüyleri azalttığı söylenen ama azaltmayan, kılı kökünden aldığı ve beslemediği için eskisi gibi güçlü çıkmasını önleyen bir ağda çeşiti.

  tabii uzun süre kullanım şart tüyleri yumuşak çıkartması için.

  genellikle kızlar bu ağda işlerini annelerinden ve/veya ailenin büyüklerinden öğreniyor. ama maalesef benim annemde tek tüy bile olmadığı için o da hiç anlamıyor bu epilasyon işlerinden, ergenlik dönemimde akrabam falan da olmadığı için çok çektim.

  piyasadaki her yöntemi denedim neredeyse, bir türlü olmadı, olamadı... beceremedim yani...

  en sonunda sir ağdanın kartuş şeklinde olanını keşfettim ve resmen ufkum iki katına çıktı.

  tabii o zamandan bu zamana kadar da kendimi oldukça geliştirdim, hangi ağda çeşidi olsa ya da epilasyon aleti de olur, artık tüylerimi kökünden alabiliyorum.

  hatta o kadar geliştirdim ki kendimi, çevremdeki insanlara bile çok güzel ağdalar yapabiliyorum. hiç acıtmadan, gayet güzel, temiz şekilde işimi halledebiliyorum.

  tabii sir ağdanın da çeşitleri var, her şekli her bölgeye uygulayamayız.

  kartuş sir ağdayı bacaklara,

  konserve sir ağdayı, koltuk altı ve özel bölgeye

  azulen bezsiz kullanılan sir ağdayı da yüz bölgesine gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

  ancak önemli bir ayrıntıyı atlamamak lazım, kartuşta pek sorun olmasa da, diğer sir ağda çeşitlerinde ağdanın çok sıcak olmamasına, bal kıvamında olmasına çok çok dikkat edelim...

  28 şubat 2014 16:11

  2. kaliteli iki marka italyan depilissima ve ispanyol depileve 'dir. Diğerleri bu ikisinin yanında hikayedir. Kullanılacak bölgeye göre ; pudrasız , az pudralı ve çok pudralı çeşitleri vardır. Çekiş güçleri de değişir.

  24 haziran 2014 14:42

  3. kartuşla uygulananı zevkle kullandığım ağda çeşidi.lakin bugün bez iyice yapışsın diye ellerimi sürtmekten alev alıyordum.çok abartmamak lazım.

  ince tabaka detayını atlamayalım.bu kadarcık şey ne kadar alabilecek be ? dememek lazım.bu sefer kılları değil ağdayı çekiyorsunuz kağıda.zamanla daha da uzmanlaşacağımı ön görüyor ve arttırıyorum; başka ağdaya geçmem...

  12 eylül 2014 20:02


  4. kartuş ya da tenekede olanları koltukaltına yapılırsa, sonrasındaki birkaç gün terinizin reçine kokmasına sebep olur ve kararma da yapar. en güzel kullanım alanı bacaklar gibi düz, kıvrımsız ve büyük alanlı bölgeler.

  bir de kalıp sir ağdalar var, onlar mum gibi oluyor. yoğun yapılı ve pudralı oluyorlar ve bezle değil el ile çekiliyorlar. kalıp ağdalar koltukaltı ve genital bölgede kullanıma daha uygun.

  12 eylül 2014 20:27

  5. Yüzüm için kullanıp sonrasında tüy azaltıcı serumlara başlamak istiyorum ama sanırım ben karar verene kadar Ahmet abiye dönerim.

  5 nisan 2015 10:01

  6. Kılları beslemediği ve kökünden aldığı iddiasıyla tanıtılan epilasyon ürünü. Bende ise deli gibi dönük ve sivilce yapıyor bu meret. Üstelik kılların büyük kısmını kökünden almaktansa yolduğu için kıllar daha hızlı çıkıyor. Temizliği ise ayrı bir dert benim için. Sırf bu meredi kullanmaya başladıkları için en sevdiğim ağdacımı bırakmıştım o derece. Gerçi pek seçenek yok hemen her yerde sir kullanılıyor artık. Tabii kullanıp da memnun olanların sayısının fazlalığına bakınca benim istisna olduğum ortaya çıkıyor.

  24 mayıs 2015 21:35

  7. bende sivilce ve geçmek bilmeyen kıl dönmelerine sebep olmuştur. hatta ben farkında olmazdım anneme " anneaaaa ya benim kukumda yine kıl döndüee" dediğimde kızım gitme şu ağdaya o yapıyo demişti bi seferinde. bende üşengeçlikten ağdayı bırakmıştım ve annemin dediklerine harfiyen katıldım.

  24 mayıs 2015 23:34


  8. dudak üstüme ne zaman yapsam cildimi yırtan ağdadır. iz yaptı ya la :(

  ben de dudak üstüne yapmaktan vazgeçtim artık, o bölge için braun face epilatörünü aldım , fırçası da var peeling yaparken falan da kullanıyorum, kendisiyle iyi anlaşıyoruz. (bkz: forever buddy)

  25 mayıs 2015 10:10

  9. Sesu nun titanyum kartuş sir ağdasını aldım sorsan pudralı sir ağda hassas kızarmıcak tahriş etmeyecek ama hiç de öyle değil bacaklarım hala acıyor.Depilissima markasının sir ağdasını denemek istiyorum

  28 mayıs 2015 12:19 28 mayıs 2015 20:07

  10. kesinlikle batık oluşumuna yol açar

  10 ağustos 2015 13:42