yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. Hem sevdim hem nefret ettim. Uzun post uyarısı! Tl;dr: mucize gibi olmasa da ise yarıyor. Yalnız kimsenin kesinlikle söylemediği, sadece bazı insanlarda olabilen müthiş ağrılı bir iyileşme süreci var. allah düşmanımın başına vermesin öyle acılar çektim!

  Uzun zamandır arabın yalellisi gibi her yerde söylediğim üzere yoğun spor yapıyorum. Su an 65 kiloyum, boyum 1.66, ancak epey de kasliyim, yani daha önce bu kilodayken bundan bir beden fazlaydim resmen. Aralık ayında da haftada 5 gün trainerla antrenman yaptım. Fakat alt göbeğim 55 kiloyken bile gitmeyen bir baş belası. Annem de sürekli bu lipoliz reklamlarını takip edip bana kampanyaları gönderiyordu. Soğuk lipoliz işleminde kullanılan iki makine var, biri bundan yıllar önce de varmış, yani kadınlar klübüne forumlara falan bakrasaniz 2004’te 2006’da falan da soğuk lipolizden bahsediyorlar. Bu makinenin seansları genelde daha ucuz, (yazar: zedcezir)’in girdisinde bahsettiği acayip fiyat farkı da bu sebeple sanırım (onlar sanırım parasını çıkarmıştır artık, hangisi iyi kötü bilemiyorum ama finansal olarak bakıyorum bu fiyat kısmına. Zaten her şey alıcıya tutturabildiğine..) Iki makineden biriyle çok seans yapılabiliyor, 4-8 gibi, diğeriyle en fazla 2 seans yapılıyor. Ben makine araştırmak konusunda tembel olduğum için doktorların elinde hangi makine var ona bakıp onun uygun fiyatlisini bulmaya çalıştım. Çoğu CoolTech cihazı kullanıyordu, sadece 2 seans yapılabiliyordu bu cihazla. Bağdat Caddesi’nde facebook'tan çok reklam yapan bir yerden 900 tl fiyat aldım. Doktorum 2000 kusur demişti telefonda. Çok müdahale gerektirmeyen, işi aletin yaptığı bir şey olduğu için doktorsuz bu estetik merkezine gitmeye karar verdim.

  Gittiğimde yağın altında epey kas olduğu için canımın daha çok acıyacağını, ancak göbeğimin resmen böyle ayva gibi bölgesel bir çıkıntı olmasından ötürü de daha iyi sonuç alacağımı söylediler. Cildinizin donmasini önlemek için bir jelle ıslatılmış bir kağıt serip 2 tane vakumla yaglarinizi acayip güçlü bir şekilde bu cihazın içine çekiyorlar, Alt karın sağ sol şeklinde iki bölge örneğin. 60 dakika boyunca sogutuyorlar da sogutuyorlar (benim girdiğim cihazda ısıtma soğutma yoktu yine karşılaştırma olması için belirteyim.) ilk 10 dakika açıdan ağlayacak noktaya geldim. Sonra hiç bir şey hissetmedim. İşlem bittikten sonra karnım korkunç bir şekle girmişti, (link: http://www.injector5280.com/assets/coolsculpting-pain-stomach-300x225.jpg şuradaki gibi). “ay ben böyle mi kalicam!!” diye çığlık attım resmen, sanki karnımın içine iki paket margarin koymuşlar gibiydi. Bu arada da ne kadar yağlı olduğumu anladım tabi. Tamamen donuk olduğu için hiç bir şey hissetmiyordum, normalmiş bu durum tabi bu kadar vakumdan sonra. Hiç bir morarma, kan oturması durumu yoktu. Çok nazik bir masajla karnımı tekrar insan karnı görünümüne getirdiler. 15 dakika dinlenin çünkü agriniz olacak, toparlaninca çıkaralım size dediler. Ne ağrısı anlamasam da peki dedim. Ancak o soğukluk geçmeye başlayınca anladım! İşlemin başındaki acı geri gelmişti. Çok dayanılmaz olmasa da oldukça acılı bir 10 dakika sonrasında hiç bir şey yok gibiydi. İşlem sonrası için bana keşke yumuşacık, karnima değmeyen kıyafetler getirmemi söyleselerdi söylemediler. Çünkü dapdar mumlu iğrenç kotumu kesinlikle kapatamadim karnımda ve cildimde epey hassasiyet vardı jilet gibi geldi resmen o an bana. Yanımda tesadüfen spor çantam vardı, taytimi giyip çıktım. Bir şey yapmam gerekiyor mu diye sordum bol su dediler, peki. Ilk iki gün ağrısız sızısız geçti. Ikinci gün uçak yolculuğum vardı, tatile gittim. Her şey şahane.

  Üçüncü günün sonunda öyle çok ağrım vardı ki evdekiler beni hastaneye kaldırmak istediler, sanki karnımın içi parçalanmıştı, sabaha kadar uyumam mümkün olmadı resmen. Çantamdaki parollari ikişer ikişer yutmaya başlamıştım ve bana misin demiyordu. Beynim öyle durmuştu ki, sevgilimin babası sana bunun olacağını söylediler mi normal mıymış diyinceye kadar internetten post op ne oluyor araştırmayı akıl edememiştim. (link: http://www.injector5280.com/pain-after-coolsculpting/ Araştırdığımda gördüm ki) güya insanların sadece 10%-15% gibi bir kısmında, sadece karina yapılan müdahalelerde sinirsel bir durum oluyormuş, 3 ila 5. Gün ağrılar başlıyormuş, 2 haftaya kadar surebiliyormus. Sonrasında da hissizlik, yanma donma hissi olabiliyormuş bu da bir ay kadar surebiliyormus. İşlemin etkisini kırmamak için ibuprofen içermeyen ağrı kesiciler kullanabilirsiniz yazmışlardı. Noel olduğu için sokak sokak eczane arayıp internette yazılan ilaçların çoğunun isviçrede satılmadığı ya da reçetesiz verilemedigini gormemle dünyam yıkıldı. Okurken ayrıca şunu da gördüm ki öneriler de siteden siteye fark ediyor, hem dar kıyafetler giyin hem bol kıyafetler giyin diyorlar, hem sıcak kompres yapın hem soğuk kompres yapın diyorlar. Yani özetle aslında ne yapmak gerek çok da net değil. Ilk 6 günü karnımın içi kırık camlarla doluymuş gibi bir batma ve acı hissiyle kıvranarak geçirdim. 6. Günden sonra bahsettikleri yanma hissi de başladı. Karnım sanki kaynar sularla yanmış gibi acıyordu, giyinemiyordum. 3 günü çıplak şekilde otel odasında bi sağa bi sola yuvarlanıp spade saunada oturarak geçirdim. Bana sıcağın ve yürümenin iyi geldiğini farketmistim, oturunca daha çok ağrım oluyordu. Fakat dışarısı -14 dereceyken de yürümek için giyinmem lazımdı tabi haliyle. Bu arada uçağa binmemem de lazimmmis ve benim bu işlemden hemen sonra önce Istanbul zürih, sonra zürih Istanbul shangai uçuşum vardı. Olabilecek en uzun uçuşlardan biri sanırım. Gittiğim klinik bu durumu biliyordu fakat beni uyarmadı. Belki onlar da bilmiyorduysa :p

  Neyse bu şekilde hayatımın gerçekten en ağrılı en travmatik iki haftasını geçirdim. Aklımda sürekli ya böyle kalırsam sorusu döndü durdu. Hayat boyu morfin kullanmak zorunda kalan insanları falan düşündüm, resmen bilinç seviyem değişti.

  Sonuçta karnımda gerçekten bir toparlanma var, su an 5. Haftadayim. 4-8 hafta arasında belli oluyormuş sonuçlar, tam son haline 90 günde ulaşıyormuş. Öyle 3 5 kilo falan vermedim ben açıkçası, tartida çok görünür bir şey yok. Ancak şekil olarak karnım hayatımda hiç olmadığı kadar derli toplu, alt ve üst karın arasındaki fark gözle görülür şekilde azaldı. Cm olarak bilemiyorum, turkiye’de ölçtüler ve kontrol için gidemiyorum tabi cin’den kalkıp. O günkü ölçümü de almayı akıl edemedim. Tekrar yapar miyim, asla. Önerir miyim? Gerçekten dedikleri gibi bu ağrılı durum 10% bir ihtimalse evet.

  31 ocak 2018 05:17 31 ocak 2018 08:08

  2. 3 gün önce yaptırdım. Basen kısmımdan rahatsız olduğum için orayı seçtim ancak o bölgem sert acaba işe yarayacak mı diye sorup duruyorum kendime. Vakumlandıktan sonra acı hissetmek normal sonra geçiyor ki benim acı eşiğim çok düşüktür. Benim için ağrılı bi süreç olmadı. 15 güne idrar yolu ile atılmaya başlar dediler. Bekliyorum bakalım.

  Spor yapıyorum ve sağlıklı beslenmeye dikkat ediyorum umarım benim için destekleyici olur da biraz olsun orası gider. Gitmezse gidip konuşucam zaten. Şunu söyleyebilirim ki aynı makineye farklı fiyat söylüyor çoğu yer. Ben 750 liraya yaptırdım. Memnun kalırsam tekrar bir bölgeme yaptırabilirim. 1 saat sürdü. Makine cool shaping.

  Edit: Kusura bakmayın benim hatam başta olumsuz söylemiştim ancak şu bacak kısmımda 2-3 cm incelme var. Ama yaptırdığım kısım daha sıkı gözüktüğü için iç bacağa da yaptırmam gerekiyormuş gibi hissediyorum. Zaten beklediğim incelme cm bu kadardı 5cm olursa daha mutlu olurum tabii :D. Başka bir yere yaparsam alt karın gibi daha çok verim alacağımı düşünüyorum. Memnunum diyebilirim mutlu oldum orayı daha da sıkı gördüğüm için daha azimle spor yaptım. 1.65 boy 55 kiloyum. Bacaklarımda en üst kısmı 59.5 -60/ 57-57 oldular.

  Memnun olmayanlar olmuş ancak gittikleri yerler para tuzağı gibi geldiler. Düşünüyorsanız iyi araştırın gideceğiniz yeri instagramdan falan bakın.

  -Ece hanım'ın dediği makine sanırım Cooltech. Anlattığı durumu Cooltech'in vakumlama sonrası makineye çıkartırken bildiğin etin dikdörtgen hale getirdiğini görünce makinenin o olabileceğini düşündüm. Sadece bilgilendirme amacıyla ek bilgi. İşe yarayıp yaramadığını bilmiyorum makinenin. Gideceğiniz yerde kullanılan makinenin FDA onaylı olup olmadığını hangi makineyi kullanıp kullanmadığını sorun.

  18 mart 2018 18:29 20 nisan 2018 09:54

  3. 1 yıl önce yaptırdığım ve benim için olumlu sonuçlanmayan bir işlem. Boyum 1.60 ve genelde 54-56 kg civarı takılıyorum ama yağ oranım olması gerekenden yüksek (gizlinot: yüzdeyi tam hatırlamıyorum ama 27 gibi olmalı), hayatım boyunca hiç spora meyilli olmadığımdan üzerine de çok kilo alınan bir doğum süreci geçirdiğimden ortalıkta sallanan bir göbeğim ve hep onunla yaşasam da alışamadığım sallantılı popom ve basenim var. Özetle, şişman değilim ama asla sıkı da değilim. Taaa üniversite zamanımdan beri aklımda olan bu soğuk lipoliz olayını önce ufak ufak güzellik merkezlerinde denedim, tabi ki hiç bir değişim olmadı. Daha profesyonel yapılan bu dermatologların yaptığındaydı aklım ama bir türlü aradığım yani "yaptırdım ama işe yaramadı" yorumunu göremedim, hemen hemen hep hiç zaten denememiş olanlar tarafından "yaaa para tuzağı yaaaa" yorumları vardı, onları görmek de işime gelmedi, deneyenlere ihtiyacım vardı. Artık işim gücüm param var arkadaş nedir bu merak yaptır gitsin dediğim gün ankara soğuk lipoliz yazınca karsıma cıkan dermatologların 2 sinden fiyat aldım, birinden hemen o gün için randevu aldım. Aklımda sonraki gün de diğerine gitmek var ki diğeri daha uygun fiyatlıydı. Ama ben o çok üst tondan konusan dermatolog kadının bir şekilde etkisinde kaldım ve kendimi 2 bölge için (gizlinot: basen ve göbek) aletlere sarınırken buldum. ama daha ucuz yerler var vs dediğimde de ama biz sonrasında süreç takibi yapıyoruz, asla öyle tek seansla sizi eve göndermiyoruz beslenmenize bile bakıyoruz diyerek ikna ettiler beni. (gizlinot: ki aslında doğru ) Her biri yaklasık 45 dk dakika sürdü, aletle o yağlı olan bölgeyi içine çekip soğutma işlemi özetle. Canımın o esnada yandığını hatırlamıyorum açıkçası ama sonradan uzun süre sızladı. Karnıma dokunmak özellikle rahatsız ediyordu. (Bu arada ben de yaklaşık 10 gün sonra bir uçak yolucuğu yaptım 1 saatlik ancak bende olumsuz bir etki olmadı.) Sonrasında gittiğim seanslarda yağ oranımı ölçtüler, şu güzellik merkezlerinde de olan baskı yapıp masaj yapan alete ve bence dünyanın en saçma şeyi olan vücuduna giydiğin ve seni sıkıp bırakan şeye soktular. (biliyorum anlatamadım ama adını arastırmak bile istemedim öyle saçma bir şey) Yağ oranım en ufak bir şekilde azalmadı hatta arttığı günler oldu. Yediklerine dikkat etmiyorsun dedi doktor hanım, an ve an yazdım 1 hafta boyunca yediklerimi ki gayet de dikkat ediyordum. Ara öğün adına elma vs vardı, aaa dedi ara öğün 20 yıl öncesinin modası, bırak bunları peki dedim sizi mi kıracağım, aralarda ağzıma bir leblebi tanesi sokmadan beslendim ve kaşık kaşık yazdım ne yediğimi ama sonuç yine hüsran. En sonunda "ama tatlım (!) sen zaten çok zayıfsın, 70 kilo olsan zayıflatırdım seni ama böyle çok zor ama merak etme ben sana bir de mezoterapi yapıcam hem de ücretsiz" dedi. Bir seans da mezoterapi sonucu nispeten bir gerilme vs oldu karnımda ama totalde fark yok. Yapım itibariyle sakin olduğum için öyle mekanı yıkayım olay çıkarayım gibi bir tepkim olmadı, hiç memnun kalmadım bu şekilde de anlatıcam dedim, ah bu mezoterapinin çok faydasını göreceksiniz merak etmeyin, yine gelin diğer işlemlere devam edelim vs dediler ama ben taşınma sürecinde olduğum ve başımdan aşkın işim olduğu için uğraşmadım. Özetle, bunu bir şekilde bir gün deneyecektim ben, hevesim bana paraya mal oldu. Eğer siz de uzun süredir buna bakıp kafa yoruyorsanız ve yaptıran birinden yorum istiyorsanız "ben denedim ve değişen hiç bir şey yok" demeye geldim.

  18 nisan 2018 12:21


  4. eşimle beraber yaptırdığım, yağ yakıp zayıflayacağınızı vaad eden işlem. sonuç; sadece aletin etinizi vakumlaması ve uzun süre o şekilde kalması sonucunda, vücutta bir hafta kadar kalan morluklar. yağ yakımı olarak bizde maalesef hiçbir işe yaramadı. bir de sonrası için bize sonucu 2 ayda alırsınız dediler ve bu 2 ay içinde bize beslenme önerilerinde bulundular. eğer bu beslenme kısmını önceden konuşsaydık bu işlemi hiç yaptırmazdım. çünkü o şekilde bir diyete girersem zaten 2 ayda o kadar kiloyu veririm, param da cebimde kalır. kısacası klasik diyet yapın su için, bu işlem içinde boşa para harcamayın.

  19 nisan 2018 12:02

  5. Yağ yakımını kolaylaştırdığı "iddia" edilen bir uygulama.Süslüler kolay yoldan kilo verme diye bir yöntem yok bunlara paranızı kaptırmayın maddi kaybı geçtim hevesinize yazık

  19 nisan 2018 12:32

  6. Makineye bağlı halde yazıyorum. Uzun zamandır uygulamak istediğim işlemdi. Lazer epilasyon için gittiğim ve çok memnun kaldığım kliniğe yaptırıyorum. Aslında başka bir yerle anlaştım ama yeterince güvenemeyip iptal edip geldim. Bana uygulanan cihaz cooltech. Vakumlama sırasında ağrı hissettim ama şu an iyiyim. Sadece üşüyorum yaptıracaksanız yazın yaptırın mutlaka. Günde 3-4 litre su içip düzenli spor yapıp birde yediklerime dikkat edicem bakalım.

  Ben iç bacak, basen ve alt karın olmak üzere 5 başlıkla başladım. Diz bölgeside önerildi. Güzel sonuç alırsam bir seans daha yaptırıcam ki yaza düzgün girelim 🤗

  Edit: işlemden sonra apar topar burun ameliyatı oldum. Bu nedenle su içemedim, yürüyedim önerilen kadar. Hatta yediğime dikkat etmedim diyebilirim. 2 bacağımda da 2 cm incelme olmuş öpüp başıma koyuyorum. Zaten mucize beklemiyordum. İncelmek istiyorsak o totoyu kaldıracağız ve spor yapacağız. Bu çok net. Bu ve buna benzeri uygulamalar sadece destek olabilir.

  15 şubat 2019 12:39 12 nisan 2019 09:21

  7. Boşuna bu bu işlem için para kaptırmayın derim.Ben iyi bir merkezde karnıma yaptırdım bol bol su için yürüyüş yapın ödemin gitmesi için diye tavsiyede bulundular.1 cm bile incelme olmadı.Spor ve diyet te yapın da dediler.Zaten katı spor ve diyet proğramı uygulasam illa ki incelme olur .Karından şırıngayla yağları boşaltmadıkları sürece dıştan bir işlemin etkisi yok.

  11 nisan 2019 09:56


  8. ben düğün öncesi denemiştim 5 kez girdim karın yanlar bacak vs. o kadar gereksiz bir paraa kaybı ve aylarca taksit ödemesi oldu ki. kilo verdirme beklemedim, şekilsel bir değişiklik de görmedim ki dikkat ettim. buna harcadığım paranın 2/3si ile -ki baya ünlü bir pt ile, her türlü ortalama bir pt çok çok uyguna gelecektir bu bomboş işleme göre diye belirtiyorum- 2 ayda 8 kilo verdim, 3 beden inceldim spor olduğu ve doğru yönlendirme ile olduğu için. paramı ziyan etmeseydim haftada 3 değil 5 gün ders yapar daha da düzgün bir şekilde zayıflardım o dönem. uzak durun paranızı yakmayın kızlar

  11 nisan 2019 15:33 12 nisan 2019 09:40