yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (110)
  • medya (0)

  1. Geçen sene spor salonuna giderken gördüğüm manzaralardan sonra onaylamadığımdır.Ha tabiki hafif olması şartıyla çok da sakınca görmüyorum

  19 kasım 2014 17:39

  2. çok çok yanlış bir makyajdır. spor yaparken attığınız ter kapalı gözeneklerden çıkamayacak ve cilt problemlerine yol açacaktır. sporda bari rahat olun kızlar abartmayın lütfen

  19 kasım 2014 18:44

  3. varlığı beni şoklara sürükleyen makyajdır. spor salonlarında terle birlikte makyajı çamura dönen nice kadınlar görüyorum. ayrıca yukarıda da yazılmış, cilde zarar da verir.

  ha kardiyo değil de daha pasif sporlar yapan insanlar belki kaş sabitleme, şeffaf rimel kullanma olaylarına girebilir ama ten makyajı, allık, far, eyeliner, ruj vb. için ııhhh. olmaz yani.

  19 kasım 2014 19:11

  4. Spor salonuna giderken koca bulma amacı ile yapılan makyajdır. Hayır yani başka bir mana çıkaramıyorum da ben. Adı üstünde spor ve spor = ter, insan neden efor sarf edip terleyeceği bir yere giderken makyaj yapar ki? Bizim buralar yürüyüş yapmaya müsait, bazı hanımlar her sabah çıkıp yürüyüş yapıyor. Bunların bir kısmı full makyajla, fönlü saçlarını savura savura yürüyüş yapıyorlar. Yürüyüş yaparken saçları açık bırakmak bile çok ciddi rahatsızlık sebebi bana göre. Bir de böyle kırıta kırıta yürümeler filan. Amaç belli yani. Bazen elimde kahve fincanımla mutfak penceresinin önünde oturup seyrediyorum, gerçekten çok komikler. :)

  İlave not: Hmm... Koca bulma meselesi çok ciddiye alınmış. :)

  19 kasım 2014 19:16 19 kasım 2014 20:00

  5. sadece akmayan göz kalemi yeterli bence.

  fondöten o kadar hoplayıp zıplayıp terleyince hoş durmaz. bir de yüzünü terleyince havluya siliyorsun, oralara boya bulaştırmak çok saçma bi görüntü olur.

  ruj desen yine zorlandığında, dudaklarını yaladığın zaman akıp gidicek terle beraber...

  rimel de, spor salonunda duşa girip çıkınca başa bela. bir de onu temizleyip yenilemekle mi uğraşacaksın?

  zaten harcadığın eforla yüzüne kan geliyor pancar gibi oluyorsun. eee allığı da salla.

  sonuç olarak spor yaparken özel makyaj yapmak son derece gereksiz. tabi spordan kasıt sadece yürüyüş ise her kılıkla çıkılabilir. ama ben spor salonlarında cardio programlarına katılanlardan bahsediyorum.

  neyse, geriye bir tek göz kalemi kalıyor. o da makyaja çok alışık bünyeler için (kendilerini makyajsız çıplak hissedenler) yeter de artar. hani hoşlandığın biri vardır oralarda, ona güzel görünmek istersin anlarım da zaten spor salonunda makyajlı dolaşanlar komik görünüyor onu söyleyim. erkeklere direkt "aranıyor" sinyali göndermiş oluyorsunuz istemeden. yani onların beyinleri bu şekilde çalışıyor bu benim düşüncem değil bana kızmayın, çoğu aralarında böyle kadınlarla dalga geçerler.. ben spordan önce saçını düzleştirip full makyaj yapanları görüyordum soyunma odasında. doğru düzgün spor da yapmıyorlardı saatte 4 km hızla 20 dakika yürüyüp 2 saat kafede bitki çayı içiyorlardı. zaten orada bulunma amaçları da belliydi. halbuki o sırada yüz güzelliğini bir kenara bırakıp spora odaklansa elde edeceği fizik (spor cilde de olumlu etki ediyor gözenekleri de açık tutmak lazım) en iyi makyajdan daha etkili olacaktır.

  19 kasım 2014 19:23

  6. 1.90 boyunda birbirinden yakışıklı modellerin üye olduğu bir spor salonuna üyeyseniz yapmamayı aklınızdan bile geçirmeyeceğiniz makyajdır (bkz: kendimden biliyorum)

  19 kasım 2014 19:31

  7. kesinlikle kardiyovasküler egzersiz yapmayan insanların yapması gereken makyaj türüdür bence.

  öbür türlü gerçekten anlamak mümkün değil, normalde ter içinde kalıp tüm saç diplerinize kadar ıslanmışken nasıl o makyajın akmaması, rezil olmaması beklenir.

  20 kasım 2014 22:06

  8. Sadece makyajı degil ojeleri de çıkarıp, saçı toplayıp spor yapınca duyulan huzuru baltalayan makyajdır.. Adriana Lima'nın instagram'ında sadece ter görünce motivasyon artar, negatif düsünceler ve "no-makeup makeup" uzaklaşır.

  21 kasım 2014 00:23

  9. spor yaparken makyaj yapanları kesinlikle kınamıyorum, çünkü hepimizin bir takıntısı var ve bazen engel olamıyoruz kendimize. Her ne kadar cilt için zararlı olduğunu bilsek de ufak kapatıcılar, minnak bir rimel kendimizi iyi hissetmemizi sağlar. Ama geçen gün gördüğüm manzara karşısında şok oldum resmen. Saçlar açık ve fönlü, siyah eyeliner ve kırmızı ruj !!! Ablam sen ne yaptın kendine farkında mısın? Sonra bana kezban dediler :)

  24 kasım 2014 12:01

  10. Ooo spora giderken makyaj mı yapılır bööe diye böğüren ablalara inat, kesinlikle önemli ve gerekli bulduğum bir konu. Ne olursa olsun insan içine çıkıyorsun. Zaten makyaj yaparken ağzın gözün kayıcak, eğer gerçekten spor yapmaya gidiyosan tabi, bırak biraz makyaj bunu engellesin. Ki hepimizin bildiği gibi No makeup - Make up diye bir olay var. Bir fondöten bir rimel uygundur mesela. Gece makyajına biz de karşıyız tabi.

  24 kasım 2014 14:30