yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  10. Sayesinde uzun süredir suya ve kahveye para vermiyorum. Maddi açıdan uzun vadedeki tasarrufunun yanı sıra plastik kullanımını da azaltması ile şiddetle önerdiğim marka. Bende üç termosu var. Kahve için neverleak 470 ml. Ben kahveyi uyanık kalmak ve dikkatimi toplamak için tüketiyorum, o yüzden aşırı sıcak kalsın takıntım yok. Bu modeli seçme nedenim adı gibi sızdırma yapmaması. Bazen sırt çantama koyuyorum ve çantada laptop tablet falan oluyor, riske girmek istemiyorum. Hiç sızdırma yaşamadım şimdiye kadar. Muhafaza oldukça iyi çok sıcak içemediğim için biraz ılınınca koyuyorum termosa. Çok sıcak sevenleri de tatmin edeceğini düşünüyorum. Diğerleri de quencher 1200 ml ve iceflow flip 900 ml. Önce quencher modeli aldım ama sızdırmaz olmadığı için taşırken zorlandım biraz. Sonra sızdırmaz pipetli model olan iceflow aldım, bu sıcaklarda her an soğuk suyum yanımda çok rahat ediyorum. Uzun süre dışarıda olacaksam 2-3 küp buz atıyorum akşama kadar soğuk kalıyor. 

  Evet pahalı ama sağlığa zararlı madde içermemesi, uzun yıllar kullanılması, başarılı ısı muhafazası ve sızdırmaz modellerinin gerçekten de hiç sızdırma yapmaması ile fiyat performans ürünleri. Plastik kullanımı ile çevreye verdiğiniz zararı azaltmanın rahatlığının yanı sıra içeceklerinize verdiğiniz parayı azaltması ile de kahve termosları 15-20 kullanımda, su termosları ise bir 3-4 ayda parasını çıkarıyor. Çok övülen markalara şüphe ile baksam da kesinlikle overrated değil, şiddetle öneririm. 

  Reklam almadım ama baya övmüşüm, distribütör görürse bir termos hediye kabul ederim valla (gizlinot: Swh)

  5 temmuz 16:08 5 temmuz 16:08

  9. termosunu ve termos bardağını kullanıyorum. termosu beklentimin altında kalmıştı açıkcası. maksimum 5 saat civarı istediğim sıcaklıkta tutuyordu. fakat termos bardağı şahane bir şey. bir kahvenin 2-3 saat sıcak kalmasını sağlıyor. böylelikle oyalana oyalana içebiliyorum. ders çalışırken sürekli masadan kalkıp içecek yenilemek zorunda kalmıyorum. dikkatimin dağılmasını da engellemiş oluyorum böylelikle. (bahsettiğim termos bardak 0.35 LT olanlarından. pipetli versiyonu değil.)

  termos yine de piyasadakilere göre daha kaliteli diyebilirim. çok iyi bir performası olmasa da çok üzeceğini de düşünmüyorum. ek olarak tasarımları bence çok güzel. kaliteli görünüyorlar. dayanıklı bir ürün kullandığınızı hissediyorsunuz.ömür boyu garanti hizmeti de sunuyorlar. bu da ürünün verdiği hizmeti yükseltiyor fazlasıyla.

  23 mart 12:28

  8. Ben de heveslenip a101den almıştım üniversiteye hazırlanan kuzenim çok heveslendigi icin boşa para vermesin kütüphanede kullanır diye ona verdim. çünkü zaten içecekleri çok sıcak içemiyorum termosun/bardağın %75ine çay koyup üstüne soğuk su döküp içiyorum ve içtiğim şeyi yudum yudumdan ziyade oturup bi başlı onu içiyorum . Ben artık karacanınkini kullanıyorum ve benim için yeterli oluyor. Elzem olduğu durumlar olabilir ama benim gibi o termosu açıp bi başlı içiyosanız ve çok sıcak içemiyosanız almak çok da gerekli değil.

  Stanley, quechua, ve karaca kullanmış biri olarak benim gözümde hepsi aynı çünkü ekstra bi performans beklentim yok.

  Bunlara ilaveten gerçekten çok başarılı bi marka.

  20 mart 13:58


  7. termoslarının ısı muhafaza özelliğinin iyi olduğunu duyduğum ve dayanıklı olduklarını okuduğum için termos almayı tercih ettiğim outdoor markası. yalnız fiyatları öyle ha diyince alınacak şeyler değil, ihtiyaç duyuyorsanız ve gerçekten de bu kalitede bir şeye ihtiyaç duyduğunuzu düşünüyorsanız değerlendirmelisiniz bana göre.

  akademik personel olarak çalışıyorum, iş yerinde aldığım çay kahveleri bazen 1-2 saat unutuyorum, soğuduğunda da verdiğim paranın bir anlamı kalmıyor diye termos kullanmayı tercih ediyorum. tantitoni'den 500cc bir termosum var ve o kadar iyi ısı koruyor ki çaylar ağzımı yaktığı için içemiyorum, bir de boyutları ihtiyaç duyduğumdan büyük olduğu için çoğu zaman çantamda 1 litrelik su şişesi yeri kaplıyor diye işe götürmekten vazgeçmiştim. sonra kamp yapmayı çok seven dayımda stanley'in trigger-action modelini gördüm, ısı muhafaza özelliği iyi diye bana da önerdi, fakat ağız kısmındaki plastiğin temizliği zor diye never-leak modeli daha iyi dedi. ben de ekimdeki doğum günü için 2022'de kardeşime 500cc olan modeli aldım (yaklaşık 500₺ verdim diye hatırlıyorum, normal bir mağazaya gidip almıştım.), ona aldığımı deneme fırsatı da buldum. beğenince 2 hafta sonra amazon'dan 250cc olan modelini de kendim için aldım, ona da 470₺ verdim. iş yerindeki çay ocağında bardak olarak aldığım çay, kahve vs. şeyleri direkt termosa istiyorum ve soğumadan istediğim süre zarfında tüketebiliyorum. üstelik çoğu çay ve kahve kupası ile az çok aynı ml olduğu için termosta boşluk kalmıyor ya da ağzına kadar dolmuyor da. never-leak modeli gerçekten de sızdırmadığı için içmediğim kısmını rahatça çantamda muhafaza edebiliyorum, boyutu da büyük olmadığı için kol çantamda az yer kaplıyor. temizliği ise tamamen parçalarına ayrıldığı için trigger-action'a göre çok daha kolay.

  bunlara ek olarak stanley'in son zamanlarda sosyal medyada fazlasıyla önümüze çıkan hatta ve hatta çevremizde en az 1 kişide görebileceğimiz pipetli ve tutacaklı modeli hakkında konuşmak istiyorum. ben şahsen soğuk içecek için -kullanacaksam- cam şişe kullanıyorum.ve çoğu zaman devamlı yanımda ekstra böyle bir ürün taşıma gereği duymuyorum bile. bu ürün bir de pipeti ve tutacağı ile bir yerlere sokma sıkıntısı olan bir şişe, yani nereye nasıl koyarım, pipeti nasıl temizlerim soruları geliyor ilk olarak aklıma. ama sosyete yine bu soruları ve sorunları aşmış ki bir kişinin birkaç farklı rengini aldığı durumların videolarını görüyoruz instagramlarda... hadi yine bizim ülkemizde birkaç yüz lira (hatta bin lira), ekonomik olarak dardayız diye "birkaç rengini" alabiliyor en zenginlerimiz, para sıkıntısı olmayan amerika gibi yerlerde ise insanların 25-30 farklı model ve rengini aldığını, duvarlarına oje koleksiyonu gibi dizdiğini görebilirsiniz. en başından beri plastik şişe yerine daha sürdürülebilir bir opsiyon olması gereken bu ürün neden bir anda tüketim çılgınlığının bir parçası oldu? bir kişi neden bir termosun 30 farklı modeline ihtiyaç duyar? insanlık tarihinde ilk kez bir termosun kıyafet kombininin bir parçası olduğunu ve o yüzden farklı renklerinin de alınmasının gerekli(!) olduğunu görüyoruz :) üstüne üstlük -şükür ki hala bizim çocuklarımızda ortaya çıkmadı ama- çocukların da bu ürün ile birbirlerine hava attığı, stanley olmayan ama benzer şekilde termos kullanan çocukların akranları tarafından zorbalandığı olaylar mevcut. ben 9 yaşında annemlerle oyuncak bebek almaları için iddiaya girer sınavdan yüksek not alınca yılbaşı barbisi falan isterdim. şimdiki çocuklar yılbaşında tutamaçlı ve pipetli su şişesi alınca histerik ağlamalara tutuluyor. (böyle yazınca onlarınki daha masum geliyor kulağa ama maalesef çocukların sustainability bilinçlerinden değil de akran zorbalığından/moda oluşundan şişeyi istedikleri bir gerçek)

  şu videoda kadın tüm bu stanley çılgınlığını alışveriş görüntüleri ve çocukların etkilendikleri halleriyle öyle güzel ortaya koymuş ki izlemeden geçmeyin derim. belgesel ve komedi niteliğinde bir yapım: (link: https://youtu.be/y95mC9y_Vq8?si=TnM83JG2ZfF1OkUu yutup)

  20 mart 12:30

  6. Bende bir adet 1.18 litre quencher bir adet de aerolight transit mug modelinden var. Aerolight'ı yeni aldığım için henüz deneyimlemedim ama quencher'ı 7 aydır kullanıyorum elim ayağım oldu diyebilirim. Evet çok gereksiz abartılan yanları da var alt tarafı bir su termosu. Maksimum ne yapabilir. Bazen Amerika Target'ta milletin limited edition koleksiyon için birbirini ezdiği videolar önüme çıkıyor gerçekten siz gerizekalı mısınız diyorum. Ya da sanki çantaya at çık bir su şişesiymiş gibi bununla dışarı çıkıp tüm gün elinde gezdiren yetmeyip üzerine aksesuar takan influencerlar tam bir komedi. Bu ürün pipetli olduğu için ağzı sızdırmaz değil. Bu bir masaüstü ürünü. Evde ya da ofis masasında kullanmak için çok ideal. O nedenle sızdırıyor diye ürünü gömmek de mantıklı değil. Büyük olduğu için sabah bir kere dolduruyorum akşama kadar tüm su ihtiyacını karşılıyor. Ben eustanley.com sitesinden almıştım ama şimdi kutupayısı, vitruta'ya falan da gelmiş. Sadece renk seçkisi biraz garip olmuş ve fiyatı uçuk. Bence imkan varsa avrupadan almak daha mantıklı o şekilde uyguna geliyor. 

  21 şubat 22:20

  5. Bir litrelik klasik vacuum bottle yeşil kamp termosunu ve trigger action model termosunu kullandığım marka. Kamp termosunu ertesi gün açtığımda içindeki sıcak suyu ılık bulabiliyorum. Yaz kış farketmeden soğuk ve sıcak içecekleri taşıyabiliyorum. Özellikle ufak pikniklerde veya yazın sahile sandalye atıp oturmak için baya kullanışlı.

  Trigger action modelinde de 4 saate kadar sıcak tuttuğunu gördüm. Sabahları araba kullanırken dökme korkusu olmadan trafikte kahve içmek için almıştım, ters döndürdüğümde bile dökülmemesiyle beklentimi karşıladı. Yalnız basma tuşuna kullanma kılavuzunda yazdığı gibi eğikken basmamanız gerekli yoksa kapağı tam kapanmayıp sızdırma ihtimali var. Araba için alacaksanız boyutuna dikkat edin çünkü benim aracımın bardaklığına büyük geldi maalesef tam oturmuyor.

  21 şubat 21:48

  4. Amazon'dan Stanley Klasik Trigger Action modelini indirimli almıştım. İşe giderken filtre kahvemi yanımda götürürüm öğle arasına kadar götürür beni diye umuyordum. Ama resmen ılık kahve içiyorum. Belki yanlış modeli aldım belki beklentim yüksekti. Beklediğim sıcak tutma performansını karşılamadı maalesef. 

  18 şubat 20:03


  3. quick flip modelini amazon'dan 485 tl'ye aldığım termos. bu termosun soğuk tutma performansının daha iyi olduğu belirtilmiş. ben de zaten saatlerce sıcak tutmasını beklemiyorum, birkaç saat yeterlidir. ömür boyu garantili olması baya güzel bir uygulama. aynı ürün kutupayısı.com'da 890 tl'ye satılmakta, hala almayı düşünen varsa farklı bir kampanyayla hala indirimde. (link: https://www.amazon.com.tr/gp/aw/d/B08THY3HKR?psc=1&ref=ppx_pop_mob_b_asin_title şurdan) ürüne ulaşabilirsiniz. 

  24 temmuz 2023 13:15

  2. ben (link: https://www.stanley-pmi.com/shop/classic-vacuum-water-bottle-25-oz şu) modeli amazondan türkiye fiyatının 3 te 1 i fiyata aldım. bi kere adamlar ömür boyu garanti veriyor boşuna değil. içindeki su asla ısınmıyor. buz konulduğunda 36 saate kadar soğuk tutmayı vaad ediyor ama bence buza bile gerek yok. ilk bahar yaz aylarında yapacağınız trekkingler için suyunuzu soğuk tutacak bir matara arıyorsanız bu matara o matara. sadece hacmi biraz küçük.

  17 mayıs 2018 00:37

  1. yaklaşık 2 sene önce kutupayısı.com dan (link: https://www.kutupayisi.com/urun/stanley-klasik-vakumlu-termos-0-75-lt şu modeli) satın aldım.

  alırken çok araştırmıştım aklımda kaldığı kadarıyla şu an satışta olanlar amerika üretimi , piyasaya ilk çıktığı zamanki termoslar yani iyi diye tabir edilenleri japonya üretimiymiş.

  öncelikle benim tercihim daha baştan yanlıştı çünkü ebat olarak çok büyük ki bunu da 1 lt yi iade edip almıştım. ben iş yerinde gün boyu kullanmak istediğim ve sıcak içecek içmeyi çok sevdiğimden ancak yeter sandım.

  boyutu neyse benim hatam da asıl memnuniyetsizliğim içeceklerde metal tadı bırakıyor olması. cam, porselen, kendi kupası, hiçbir materyalde bu tat gitmiyor. çaydan, içtğiniz neyse ondan tat almanızı imkansızlaştırıyor.

  soğuk olarak denemedim ama sıcak olarak performansı ortalama üstü, çok iyi değil.

  bu kötü tattan ötürü uzun zamandır kullanmadığım için bundan sonrasını kullanımlarımdan aklımda kaldığı kadarıyla yazıyorum, tekrar deneyip burayı güncellemeyi de düşünüyorum ayrıca.

  sabah 07.30 civarı koyduğum çayı 1 saat sonra koyduğum sıcaklıkta buluyorum, elbette ilk kez açıldığı için bu kadar sıcak oluyor, 4-5 saat sonra ilk sıcaklıkta olmasa da yeterli sıcaklığa sahip diyebileceğim bir sıcaklıkta oluyor. ilerleyen saatlerde hani okul kantinlerinden çay alırsınız ya kaynamış değildir de yine de sıcak bir içecek içiyormuşsunuz gibi ortalamadır, o şekilde bir sıcaklık.

  dikkat edilmesi gereken noktalar termosa sıvıyı koymadan önce sıcak su ile çalkalamak, sıvıyı koyarken tıpa benzeri kapağını kapatır gibi yapıp kenarından eklemek, yine bardağa koyarken de kapağını tam açmadan kenardan dökerek koymak, dışarıdaki havayla teması mümkün olduğunca kesmek gerekiyor.

  Övgüyle bahsedilen bir termos olduğundan beklentimi karşılayacağına inanıyordum ama benim gibi içeceği her daim çok sıcak içmeyi sevenler ve metal tadına alışamayacaklara tavsiye etmiyorum. 24 saat, dağda, karda türlü iklim koşullarında denemediğim için yorumlarım bu kadarla sınırlı ama stanley böyle çıktığı için çok merak ettiğim halde contigo termoslara şimdilik yanaşmıyorum. Hala basit bir şekilde çayımın kendi tadını alabileceğim ve çok sıcak tutacak bir termos arayışındayım.

  16 mayıs 2018 14:31

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar