yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (1)

  11. büyük bir hevesle abone olup kitap bitiremediğim uygulama. Fark ettiğim şey sayfa çevirerek kendi hızımla okumak, altını çizmek daha güzelmiş. Beğendiğim kitapları sesli dinlemeye kıyamadığım için, gerekli yerlerin altını çizip kitaplığımda olmasını istediğim için dinlemedim. Geriye satın almayı düşünmediğim kitapları dinlemek kaldı. Onları da gece dinlediğim için uykuyla karışık oldu. Kısacası verim alamadım.

  22 temmuz 03:38

  10. birkaç kitap bitirdim. çalışırken, uyumadan önce hem arkada bir ses olsun hem de okuyamadığım kitapları dinleyeyim diye kullanayım dedim ama şöyle bir aydınlanma yaşadım kitap okumaya zaman ayırmak gerekiyormuş boşluklarda okuduğun veya dinlediğin kitaplar bir şey katmıyo illa kitabın sayfalarını çevirip, hoşuma giden yazıların altını çizmeliyim ki daha sonra dönüp tekrar okuyabileyim. kitap araştırması yapmanın, satın almanın zevki bile bir başka kütüphaneme eklediğim her bir kitap beni mutlu ediyo bari bu zevkim sanal olmasın.

  21 temmuz 21:36

  9. Uyumadan önce dır dır dır susmayan iç sesin çenesini kapatmaya birebir uygulama. Gece rutinimin bir parçası oldu. Dört ayda yirmi beş kitap dinlemişim. Yatınca kırk beş dakika sonra kapanacak şekilde ayarlıyorum, bazen sarıyor kitap uzattıkça uzatıyorum süreyi. Bazen hemen uyukluyorum, ertesi gece nerede kalmıştım diye arayıp bulup oradan devam ediyorum. Canım storytel.

  21 temmuz 08:27


  8. aylık yaklaşık 30 tl fazla bence. 20 civarı olsa daha çok aboneleri olurdu gibime geliyor. hatta maile gelen linkten değil de uygulama içinden satın alınırsa 35 tl ücret gösterdi bana.

  bir de bazı seslendirme sanatçılarının fiil çekimlerini eksik seslendirmeleri hoş değil mesela "gidemiyordu" yerine "gidemiyodu". konuşma dili değil ki bu, karşındakiyle sohbet etmiyorsun. seslendirenlerden mert fırat bile yapıyor bunu, ilginç.

  bunların dışında yeri geliyor normal kitap okumaktan daha iyi konsantre olunabiliyor; seslendirenin akıcı okumasının faydası oluyor. yolculukta vs daha rahat kullanım seçeneği sunuyor. kaldığın yerden rahatça devam edebiliyorsun, kitapları favoriye ekleme, indirme ve çevrim dışı dinleme, seslendiren sanatçının diğer seslendirdiği kitaplara kolayca ulaşma vs dijital olmanın avantajlarından epey yararlanmışlar.

  şu an deneme sürecindeyim sadece.

  23 şubat 13:44

  7. Roman takip etmekte zorlansam da kişisel gelişim kitapları ve öyküler rahatlıkla dinleniyor. Dün poe'nun doğum gününde telltale heart'ı dinleyerek uyudum mesela. Her ay düzenli abonelik alacağımı sanmıyorum ama uzun süre evde olacağım zamanlar için mantıklı bir harcama. Bu arada kitapları indirip çevrimdışı da dinleyebiliyorsunuz. Bu özellik de yola çıkarken vs oldukça işe yarar.

  20 ocak 21:47

  6. Sen benim başıma gelen en güzel şeysin dediğim uygulama. Sıkıcı yolculukları, yürüyüşleri bambaşka bir hale getiriyor. Seslendirmeler cidden muazzam. Hayat kaliteme pozitif yönde katkıda bulundu kesinlikle.

  6 ocak 18:26

  5. Bugün deneme süresini bitirip satın aldığım uygulama .

  Açıkçası nasıl olur diye tereddütlerim vardı. Çünkü ben elime kitabımı alıp okumayı çok severim . Ama ne yazık ki 08-18 çalışan insanların günlük koşuşturması da işin içine girince bu zorlaşıyor.

  Denemekten ne çıkar diye düşünüp kayıt oldum. Deneme süresinde(14 gün) Sade , Liseden arkadaşlar, Sızı kitaplarını bitirdim. Şu anda da mevcutta ruh halime göre 3 kitabı dinliyorum

  Alkali Diyet , Uzun harmanlarda davetsiz misafir, Ustalık gerektiren kafaya takmama sanatı.

  Ben günümün bir buçuk saatini yolda geçiriyorum. bu sıralarda dinlemek için çok uygun bence.

  Ben ev işi yaparken ütü , bulaşık yerleştiriken , yemek yaparken , sabah hazırlanırken dinliyorum.

  Dikkat gerektirmeyen şeylerle uğraşırken dinlemesi zevkli oluyor.

  Bir de bazı kitaplar vardır dönemsel olarak ünlenir o dönem alırsınız ama bir daha açıp okumazsınız. Bu tarz kitaplar için çok faydalı bence. Çünkü diğer türlü bu kitaplar hem evde yer kaplıyor hemde boşu boşuna para vermiş oluyorum.

  2018 ikinci yarısından beri ayda 1 ya da 2 kitap okumak gibi hedef koymuştum kendime. yani bir kitap ortalama 15 tl desem ayda yaklaşık 30 tl kitaba para veriyordum. Yorumları okuduğumda pahalı diye eleştirilmiş . Katılıyorum bence de pahalı 25 tl aylık. Ama yılda kitaplara verdiğim parayı düşüünce aslında fazla olmadığını gördüm.Zaten ben bu parayı veriyorum. Çünkü bazı kitapları alıp okumadığım da oluyor :( Sonra gidip yenilerini alıyorum.

  Negatif yanı arşiv çok geniş değil. Ama yine de bir sürü kitap buldum okumak istediğim.

  18 kasım 2019 16:03


  4. mükemmel bir sesli kitap dinleme uygulaması. daha çok kitap okumak isteyen fakat vakit darlığı çeken her kitap kurdu kullanmalı. her gün toplu taşımadayken, yürüyüş yaparken, ortalığı toparlarken, yemek yerken vb zaman kırıntılarında kitap dinliyorum.

  içeriği gittikçe genişliyor. şu an her kitap yok tabii ama arşiv hiç fena değil. eminim ileride storytel kullanımı yaygınlaştıkça içeriği daha da iyi olacak. zaten bu hizmet türkiye'ye yeni geldi sayılır henüz.

  ayda bir kitap parasına abone oluyorsunuz ve istediğiniz tüm kitapları dinleyebiliyorsunuz. bence ücretini sonuna kadar hak ediyor.

  29 eylül 2019 20:50

  3. Vodafonelulara 30 gün ücretsizmiş, fiyatı 30₺ değil, 25₺. ek olarak ingilizce kitap seçeneği daha zengin.

  12 ağustos 2019 10:43 19 ağustos 2019 13:38

  2. Sesli kitap uygulaması.

  Basılı kitaplardan artık yavaş yavaş elimi eteğimi çekip e-kitap ve sesli kitap seçeneklerine yöneliyorum. Sesli kitapta türkçe dilinde sanırım tek seçenek bu uygulama şu anda.

  Yaklaşık 5 aydır kullanıyorum ve 6 kitap bitirdim. Aslında maddi olarak pek bir karım yok, amacım bu tip uygulamalara destek olmak.

  Şu anda zengin bir kütüphane değil fakat içeriği sürekli büyüyor. Seslendirenlerin çoğu çok iyi ama nadir de olsa kötü olanlar da var. Seslendirme çok çok önemli.

  Tavsiye edebileceğim kitaplar; sapiens ve incognito.

  22 temmuz 2019 16:27