yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (124)
  • medya (7)

  1. Atsan atılmaz, satsan satilmaz. alan bir pisman almayan bin pişman vb. Deyimleri hak eden tatlı belalar kendileri.

  ukte sahibi (yazar: mirnav)

  17 eylül 2014 09:43 17 eylül 2014 13:52

  2. türk erkeğini aşağılayan kadın algısını da, türk kadınını aşağılayan erkek algısını da doğru bulmuyorum, ki zaten kendi tezlerini kendileri çürütüyorlar şöyle ki ülkemizde genellikle bir akdeniz ülkesi özellikleri görülse de görsel anlamda, ülkemiz hem asya ve avrupa nın geçiş noktasında olduğu gibi aynı zamanda aşırı derece bir ırksal karışımı da içinde barındırıyor. kadınlar da erkekler de. uzununu, kısasını, orta boylusunu; esmerini, sarışınını, kumralını, kızılını; armut tipini, üçgen tipini, kum saatini, dikdörtgenini; kıvırcığını, düz saçlısını; renkli gözlüsünü, siyahını her tipten insanı görmek bulmak mümkün.bu tarz görsel çeşitliliğe sahip bir ülkede yaşıyorken türk erkeği göbekli, türk kadını basenli gibi sığ bir algıyla hareket etmek kadar saçma bir şey yok.

  her neyse ben severim kendilerini, tabi ki türk kadınını aşağılayan, hatta kendi kimliğini aşağılayan, ataerkil, zevksiz ve fazlaca oryantalist duygularla hareket eden kitleyi tenzih ederek söylüyorum ki bence türk kadını da erkeği de yavaş yavaş o muhafazakar algıyı yıkıyor (bekaret konusu gibi), bir kesim de giderek muhafazakarlaşıyor ama benim işim onlarla değil, kısacası kendi fikrime, zikrime, zevkime uygun olanları seviyorum.

  17 eylül 2014 13:41

  3. ulaşamadığı her türlü kadına kezban yakıştırması yapan, benden uzak olması gereken kişi.

  17 eylül 2014 21:46


  4. türk kadını kadar kafası karışık insan grubu.

  türk kadını(nın bazısı) bir yandan "beni sevecek, beni taşıyacak(?), beni üzmeyecek adam arayışındayım" der, ancak gidip pahalı arabası olan, serseri tipli erkeklere aşık olur. (araba yüzünden adama yanaştığını anladığında o adam seni sever mi?)

  türk erkeği(nin bazısı) bir yandan "namuslu kız arıyorum, kimseyle sevişmemiş olacak" der, ama sevişmeyi reddedenleri kezban diye etiketlemeyi seçer. ("türk kızı gitsin, rus kızı gelsin" diyorsan, kendi kızını rus kızı gibi yetiştireceksin sevgili türk erkeği)

  türk kadını(nın bazısı) bir yandan "erkek dediğin pısırık olmayacak, maço severim, yumruğunu masaya vurdu mu yer titreyecek" der, sonra der ki "sevgilim bana şiddet gösteriyor, beni dövdü." (niye fiziksel gücü ile övünen adamları yüceltiyoruz ki?)

  türk erkeği(nin bazısı) bir yandan "kadın dediğin güçlü olacak, mıymıy olmayacak" der, ama gidip bebek taklidi yapan, aciz takılan kızları sever. (sonra "kızlar niye prenses sendromlu?", sen talebi o yöne çekersen arz da o yönde gelişir.)

  örnekler çoğaltılabilir. iki tarafta da ne istediğini bilemeyen, tam olarak ne aradığını çözemeyen kişiler var. bu kişilerin tüm cinse genellenmesi hoş olmaz tabii. ama bu ne istediğini bilmeyen insanlarla ilişki yaşamış insanlar, ilişkilerinden yaralı çıktığında ne diyor biliyor musunuz? "bütün kızlar/erkekler böyle, o zaman ben de onların istediği tipe dönüşeyim."

  ...ve etrafımız daha çok ne istediğini bilmeyen insanla doluyor.

  türk erkeğine önerim şu olacaktır: "araba anahtarıyla, kalite telefonla tavlayabiliyorum kızları; siz böyle materyalist bir türsünüz." diye suçlamadan önce kızları, araba sahibi olmadan size yanaşan kızlara şans verin. yani oltana çipura yemi takıp, oltaya çipura geldi diye şikayet etmemeli insan.

  18 eylül 2014 00:56

  5. bi istediği diğerini tutmayan 'e hani bu böyleydi noldu şimdi' diye insanı ara ara isyan krizine sokan genelde maço tavırlı olup ama içten içe de modernleşmeye çalışan erkek türü.

  18 eylül 2014 12:27

  6. Boşnak asıllı Türk erkeklerini koruma altına almak istediğim erkek türevidir

  En uygunu budur (yazar: cinnamon)

  (gizlinot: Türkiyeli erkek anlatım bozukluğu olur)

  18 eylül 2014 18:50 ed.26 aralık 2014 15:06

  7. Yuzde 80i benim guzellik/estetik anlayisima uymamaktadir.

  18 eylül 2014 20:57


  8. Türkiye gibi etnik çeşitliliğin bol olduğu bir ülkede "türk" erkeği bulmanın da, fiziksel olarak belli bir kalıba oturtmanın da çok kolay olmadığını düşündüğüm erkeklerdir.

  Ayrıca boşnak olan türk erkeklerini maalesef korumaya alamayız çünkü bu bir boş kümedir. Ama derseniz ki "türkiyeli boşnak erkekleri korumaya alıyoruz onlar bizim bebeğimiz" o zaman benim de çorbada tuzum bulunur.

  18 eylül 2014 22:30

  9. her zaman kaçanı kovalayan, hoşlandığı bir kızı etkilemek için kılıktan kılığa giren etkiledikten kızın da kalbini kazandıktan sonra arkasına bakmadan giden, aldatan, aldatılınca çıldıran, empati kurmaktan bihaber olan, dengesiz, tutarsız, "ben beni sevenin kıymetini bilirim, hiç kimseye güvenme ama bana güvenebilirsin" dediklerinde inanmamanız gereken cins. yabancıların gevşekliği bana göre değil. gavur mu türk mü deseler yine mallığımdan dolayı türk derim ama bir tanesi de sağ gösterip sol vurmasın be. o kırdığınız ananızın porselen takımı değil. umut verip yarı yolda bırakmayın insanları şirifsizlir :'(( (gizlinot: çk ktym ağlyrm şu an :S :s :S ) (gizlinot: evet, yaralıyım ) (gizlinot: erkek değil mi hepsi aynı) (gizlinot: 4s kuralı diye bir şey harbiden de var) (gizlinot: sevil de sevme, ağlama ağlat demişler. kulak vermek lazım)

  18 eylül 2014 22:31

  10. türk erkeği eşittir ego. hayır neye güveniyorlarsa...

  2 ekim 2014 12:06