yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (29)
  • medya (1)

  1. kesinlikle böyle bir durum var bence. her ne kadar beni ispanyol'a benzetseler de türk olduğumu öğrenince türk kızları şöyle de güzel böyle de güzel diye iltifat etmişlerdi. hoşuma gitmedi de değil hani.. bence türk kızları olarak kendimizi küçümsemeyi bırakalım. onlar da sarışın kadın görmekten usanmışlar artık, kara kaş kara göz gördükleri zaman hücum ediyorlar. bizim erkekler de rus kızı diye dolansın ortalıkta.

  4 ekim 2014 18:20

  2. Egzotik ve seksiyi bilemem ancak ispanya'da tanıştığım ispanyollar beni fransız sandıklarını söylediler bir kaç defa

  Bir de klasik çinli iltifatlarından biri olan burun mevzusu, dil kursumdaki kızdan gelmişti. Benim burnum dümdüz seninkinin şekli çok güzel diye. Ben yıllarca büyük burunlu olduğumu düşünürdüm hala da öyle, demek ki insan kendinde olmayanı istiyor hep

  4 ekim 2014 19:22 9 ekim 2014 04:36

  3. her ne kadar türk erkekleri kabul etmese de :) isveç'te geçerli olduğunu söyleyebilirim. örneğin isveçli kızlar gerçekten çok güzel ama akdeniz kızlarındaki gibi cilveli olma, şeytan tüyü sahibi olma durumu kendilerinde yok. türk kızlarıı eğer vücutlarına bakıyorlarsa oldukça güzel vücuda sahip. hafif geniş kalça, ince bel ve dolgun memeler erkek milletini çekiyor. türk kızlarının gür saçları, iri kahve gözleri de egzotik bulunuyor.

  (link: http://dailyhairstyles.net/wp-content/uploads/2013/07/audrey-tautou-hairstyles-and-haircuts-14.jpg akdeniz kadın)ı ile (link: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/81/Malin_Akerman_at_Mercedes-Benz_Fashion_Week.jpg kuzey avrupa kadını)

  ikisi de güzeldir ama akdeniz kadınının havası bir asyalıda, bir slavda, bir amerikalıda veya kuzey avrupalıda yok diye düşünüyorum.

  4 ekim 2014 19:51


  4. "Ee ne duruyoruz o zaman hadi hep beraber göç edelim" dediğim durum (gizlinot: eheheeh ) (gizlinot: güzel olurdu aslında )(gizlinot: gitsek mi yav )

  22 ocak 2015 13:49

  5. Doğrudur dediğim olay. Biz yabancı kızları beğeniriz onlar bizim kızları beğenir demekki insanoğlu elindekinin kıymetini hiçbir zaman bilmeyecek. (gizlinot: Ama ben biliyorum :d)

  22 ocak 2015 15:40

  6. avrupa'da yaşamadım bilemiyorum ama amerika'da geçerli olan durum. aksan ve koyu renk saç/göz olayının etkisi var.

  yalnız bu egzotiklik, tabi ki ilk tanışma/flört döneminde etkili. saçına gözüne güvenip iğrenç (kıskanç, kendine güvensiz, dedikoducu, tembel, agresif, bilmem ne) biri olursan kimse seni sevmez. bunun örneği çok ilişki gördüm. sarisin çocuklar bırakıp bırakıp çok kaçtı bizim Türkleri malesef. ama hem esmer/kahve gözlü hem de efendi (karizmatik, akıllı, saygılı, dünya görüşü geniş, çalışkan, ahlaklı (iş ahlakını kastediyorum), kendi ayakları üzerinde duran) bir hatun olursan dünyanın her yerinde el üstünde tutulursun bence.

  22 ocak 2015 22:19

  7. böyle birşey kesinlikle var. italyan erkeklerinde bunu gözlemledim. gerçi çok çapkın oldukları için bir bize mi bilemiyorum. (gizlinot: nick bateman )

  22 haziran 2015 21:40


  8. kızlar şöyle söyleyim zaten bizim türk olduğumuzu bilemeyecekleri için seksi ve egzotik de bulamazlar bence. yani avrupa'ya gidip sokakta sorsan 'türk kızları hakkında ne düşünüyorsunuz?' diye şapşik şapşik bakan suratlarla karşılaşırsınız. çünkü benimle tanışan bütün yabancı arkadaşlarım türk olduğumu kabullenmekte zorluk çekti.

  ayrıca biz avrupa'ya göre daha doğuda olduğumuz için tabii ki de çekici geliriz. (bkz: oryantalizm ) (bkz: farklı olan çekicidir ) mesela almanya'da da türk erkekleri (ve hatta kızları) esmer ve farklı oldukları için ünlüdür ve yakışıklı/güzel bulunur. türkiye'de de sarışın renkli gözlüler genelde güzel/yakışıklı bulunur. yani bizden olmayanı/farklıyı/yabancıyı sevmek insanın doğasında var sanırım.

  23 haziran 2015 03:52

  9. Bir keresinde değişim programında bulunmuştum yurtdışında. Italyan, ispanyol, Makedon ve arnavut erkeklerin bulunduğu gruplar tarafından bunu kesinlikle doğruladım. Özellikle de italyan erkeklerinin türk kızı düşkünlüğü beni çok şaşırttı, deyim yerindeyse nefes dahi aldırmıyorlardı. Tip olarak tam bir türk kızıyım esmer, kara kaş, kara göz, orta boy. Demek çekiyormuş. Bir de Türk kadınlarının sokak stili gördüğüm çoğu avrupa ülkesi kadınından daha uyumlu ve göz alıcıdır. Türk kızlarının italyan veya ispanyol kadınlardan daha bakımlı ve güzel kokulu olduğunu söyleyebilirim. Hatta parfümüyle tanıdığımız fransanın baharatlı parfümlere bulanmış fransız kadınından da güzel parfüm zevki var türk kadınlarının bence. Avrupalılar tv'de gördüğümüz veya burdaki bazı hoş turistler gibi insanlardan oluşmuyor. Hepsi sandığınız kadar güzel ırk değildir (boşnak ve sırp kadınları tenzih ederim, ama onlar da sarışın olduğu için pek dikkatlerini çekmezler).

  Bir de burda bahsedilmiş ama beni de ispanya'dayken fransız sandılar aynı şekilde. Tabi bildiğimiz safkan fransızlar beyaz ten, uzun boy, zayıf bir bedenden oluşur. Zayıflık dışında hiç bir ortak yönüm yoktur. Sonra hatırladım ki fransa'nın nüfusunun yarısı; cezayir, fas, tunus gibi kuzey afrika ülkelerinden gelmiş göçmen fransızlardan oluşuyor. O zaman çaktım.

  3 ekim 2015 00:54 3 ekim 2015 01:08

  10. nadir bulunan güzellikler dikkat çekiyor demek ki. burda nasıl beyaz ten, renkli göz, sarı saç meraklısı insanlar fazlaysa oralarda da bronz ten, koyu renk saç, derin bakışlar cazip geliyor insanlara.

  farklı bi açıdan değerlendirmek gerekirse de dünya üzerinde sıcak iklim ve soğuk iklim insanların sadece dış görünüşlerine yansımıyo aynı zamanda karakterlerine de yansıyo. akdeniz insanı daha sıcak kanlıyken avrupaya iskandinav ülkelerine doğru gidildikçe daha soğuk ve içe dönükleşiyor insanlar. o yüzden sıcak kanlı insanlar her zaman sempatik gelir avrupalılara.

  lisedeyken rotary öğrenci değişim programıyla norveçten bi kız öğrenci gelmişti. kız gelmeden önce bizim dönemdeki erkekler bir hayaller kuruyolardı ki sormayın. sarışın, renkli gözlü, uzun bacaklı fıstık gibi kız gelicek filan diye. lise sonuçta. nitekim gelen arkadaş gerçekten boylu poslu ve güzel bi kızdı. ama inanılmaz soğuk biriydi. hiç sosyal değildi. o yüzden bizimkilerin hiç biri o anlamda yazılmamıştı kıza. bazen insanların sadece görünüşü değil, insanlara yaklaşımları da çok önemli oluyor. e biz de türkler olarak avrupaya göre oldukça cana yakın insanlarız:)

  3 ekim 2015 01:14