yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (36)
  • medya (0)

  1. kartların anlamlarını, sırasını, ters mi düz mü geldiğinin ne demek olduğunu bildiğiniz zaman kolaylıkla bakabileceğiniz faldır. bugüne kadar baktığım arkadaşlarım tutturabildiğimi söylediler.

  level atlayıp yıldızname gibi şeylere bulaşmayın ama. o işin boyutu çok farklı, bu konuda derin araştırmalar yapmış biri olarak sizi uyarayım.

  edit: onedio testini çözdüğümde karşıma çıkan kart ise "Aşıklar"

  Senin için anahtar kelime, pek tabii ki denge. Dengenin bozulduğu zamanlarda, sanki yolunu kaybetmiş gibi oluyorsun. İşte bu yüzden dengeni bozacak ortamlar/kişiler, sana uzak, Allah'a yakın. Haklısın da, çünkü bozuk saat bile günde 2 defa doğruyu gösterirken, AYARSIZ saat hiçbir zaman göstermez! Geleceğinde ise, kartın adından da anlaşılacağı üzere "aşk" var. Ne mutlu sana, iyi karın ağrıları efendim.

  31 ekim 2014 12:28 31 ekim 2014 12:31

  2. 78 adet özel kart duruma göre farklı açılımlar yapılarak, kartların anlamlarına ve düz veya ters gelmelerine göre yorumlanır. 78 kartın 22 tanesi büyük arkana sersini kalan 56 tanesi de küçük arkana serisi olarak adlandırılır. bir çok farklı açılımı olmakla beraber en sık kullanılanlar "kelt haçı", "ilişki açılımı", "karar açılımı" gibi açılımlardır. tarot kartları sadece fal amaçlı kullanılmaz bu kartlarla oynanan kart oyunları da vardır.

  şahsen kahve falını kahve muhabbetini daha çok sevdiğim için tercih ederim ama tarot bakan olursa da hayır demem. gelin görün ki bu zamana kadar layıkıyla bakan bulamadım.

  31 ekim 2014 16:51

  3. Bir iki arkadaşımın haftalık terapi olarak gördüğü fal çeşidi. Bir tanesi fal baktıramadığı zamanlarda asabileşiyordu.

  ben falların insanın enerjisini değiştirdiğini düşünüyorum ve baktırmıyorum hiç bir türünü.

  31 ekim 2014 21:57


  4. Geleceğe dair bilgi vermekten çok, karşılaştığımız durumlarla ilgili stratejilerimizi belirlemek adına yol gösteren bir fal türüdür. İlk gençlik yıllarında bir hayli ilgimi çekmişti ve tarot falı öğreten kitabı ile bir deste almıştım. Kartları hala ezbere bilirim, anlamlarını da üç aşağı beş yukarı hatırlarım. Yalnız bu kartlar beni korkuttuğu için bir seneye yakın bir zaman ilgilenip, sonra atmıştım. Hala da tarot falı deyince biraz geriliyorum zira kaderi konularda belirleyici olabildiği söyleniyor, kartları başkasına verirsen o fal bakarsa senin kaderin ona geçermiş falan filan, muhtemelen bunlar bir dolu saçmalıktan ibaret ama artık bilemiyorum gerçekten böyle bir etkisi var mı fal bakan ve bakılanın üzerinde, bulaşmamak daha iyi sanki...

  21 kasım 2014 20:11

  5. bir kere falcıda baktırmıştım meraktan. falcıda öyle bir hızlı konuşuyor ki yakalamıyorum zaman zaman. o kişinin isminin içinde şu,şu, şu harfler var mı diye uçuyor tabi bende daha düşünemeden var mı diye ayıp olmasın diye var derken buluyordum kendimi. başka fal için bekleyen de yoktu yani hızlı hızlı ne oluyor.neyse ki pahalı bir yer değildi. üniversitenin ilk yılında bir arkadaşım bakıyordu. hadi baksana hadi baksana diye başının etini yerdim. neler olacak diye merakımdan değil sadece ilginç geliyordu bakalım neler söyleyecek diye.

  desteler kişiye özel olmalı diye bir şey duymuştum yani başkasının destesini bir başkasının kullanması iyi bir şey değilmiş. temel kartlarla da bakılabiliyor. yeni öğrenenler için temel kartlarla bakmak daha pratik tüm desteye göre.

  kitapçıdan kitap bakarken melek kartları dikkatimi çekmişti ve sonrasında kendimi elimde kartlarla çıkarken buldum. bana çok saçma geldi. gayet genel şeyler çıkıyor. iyiliğe inan, güven falan diye. kötü bir şey çıkmayacaksa ben ne anladım bu işten. boşuna para tuzağı.

  18 şubat 2016 22:18 18 şubat 2016 22:20

  6. Fala inanma ammaa, falsız da kalma diyerek sağda solda internet üzerinden tarot araştırdım. Denk geldiklerimden biri oldukça güzel tahminlerde bulunuyor, öngörüler de çok cesaret verici. Gerçi, belki de standart bir dili vardır tarotun, kahve falı gibi olmayabilir. Olaya bu kadar uzak olup inceden müptelası olduğum linki (link: http://www.trendus.com/tarot-fali koyuyorum).

  22 temmuz 2016 14:57 22 temmuz 2016 14:59

  7. 8 senedir baktığım fal çeşidi.

  3. destemi birkaç ay önce kaybettim.

  baktığım kimsede şimdiye kadar iyi bir sonuç alamadığım için bakmamı isteyenleri önce uyarıyorum. sonra üzülüyorlar.

  22 temmuz 2016 16:01


  8. kökeni birçok mistik şey gibi ortadoğuya özellikle mısıra dayanan tarot falı yıllar içinde çinden avrupaya pek çok topluluğu etkilemiştir.tabi o zamanlar sıradan insanlar böyle şeylerden korkuyorlar ama birçok savaşçı ve kralın fal baktırdığını biliyoruz. tarot bunların içinde en geniş alana yayılmış ve en ciddiye alınanlarından hatta baz savaş stratejilerini bile belirlediği oluyormuş.

  fallara da sıradan insanlar değil rahipler ve büyücüler gibi çok özel yetenekler olan insanlar bakabiliyor tabi bazı yerlerde kötü şans getirdiğinden kötü kehanetleri doğru çıkan rahipler öldürülüyordu bir diğer inanışsa tarot destesi kime aitse fala o bakar eğer tarot destesi el değiştirirse kartlar ikinci kişiye uğursuzluk getirir ya da ilk sahibinin kaderini sonraki insana taşır.(gizlinot: tabi bunlar bin yıl önce falan inanılan şeyler)

  22 temmuz 2016 19:18

  9. bir dönem katina deste falına sardığım için boşladığım, son 2-3 senedir de başucumda ahşap kutusunda satene sarılı destesiyle yolumu bekleyen fal çeşidi.bakan güzel bakar vesselam, lakin aynı zamanda bakanın enerjisinde de çalar ( gerçi inanan var inanmayan var, belkim de psikolojiktir benimkisi ) sıfır deste almaktansa, bakan birinin destesini almak daha iyidir.en azından ben öyle yapmıştım.

  22 temmuz 2016 19:21

  10. Hala öğrenmeye çalıştığım fal çeşidi

  22 temmuz 2016 22:44