yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • medya (1)

  1. yahu yaşlılıkla nasıl bir ilintisi var anlamadım ? yaşlı teyzeler 50 den opak ve ten renginden ziyade çamur rengi çoraplar giyiyorlar. nude diye geçen ve mat olanlarından giyerseniz hiç bir absürtlüğü olmaz. kaldı ki bazı kıyafetlerde bu çorap olmayınca çok ciddiyetsiz, paspal bi görüntü görüyorum. ha bir de bazı parlak tenlerin yapısı daha farklı, sanki bacağınıza nemlendirici sürmüşsünüz ama çorap giymemişsiniz gibi doğal duruyor.

  file çorap bu kadar dile düşmedi ya.

  görsellere buyrun.

  16 kasım 2015 17:22 16 kasım 2015 17:24

  2. Kraliçe Elizabeth gelinlerine çıplak bacak etek-elbise giydirmiyormuş. Kendisi de giymezmiş. Onların kullandığı çoraptır.

  Ben bunu duydum kendi kayınvalideciğimle tanışmaya gittiğimde de çorap giydim aferin aferin.

  16 kasım 2015 17:34 16 kasım 2015 17:34

  3. Parlak oldu mu göz kabusuma dönüyor. Parlakları satılmasa keşke.

  16 kasım 2015 17:59


  4. ben giyiyorum ama bendeki markasını rengini modelini hiç hatırlamıyorum ama bilğiniz kendi tenim gibi duruyor .ha ben sadece kışın giyiyorum ancak bi gerçek varki parlak olanları tam bir dehşet bir insan neden disko topu gibi bacaklarla dolaşır ki ?

  16 kasım 2015 21:48

  5. aklıma hakan akkaya'nın moda programında bunu giyip gelen kıza "bu çoraplar ne mânâ?!" deyişini getiren, dolabımda hiç olmayan çorap türü. çalıştığı yerde etek elbise vs giyip bunu kullanması gereken kadınları asla eleştirmem, kışın çıplak bacak da manasız duruyor çünkü ciddi kıyafetlerin altında. ama günlük hayatında kotun altına stiletto içine giyen, düğün dernekte giyen, yukarda bi arkadaş bahsetmiş yazın şort içine yaldır yaldır giyen kadınlara bende bi "ne mânâ?" bakışı atıyorum. özellikle burnu açık ayakkabı içerisine giyenleri başka bir galaksiye ışınlayasım geliyor.

  16 kasım 2015 21:53

  6. ten rengine uydurana çok yakışan hatta belli bile olmayan sadece bacaklara parlaklık ve ışıltı katan çoraptır. dillere pelesenk olmasının nedeni ise kadınların kendilerine uygun renkte bulamayıp ten rengi diyerekten arap bacıya dönmeleriyle sonuçlanmasındandır.

  16 kasım 2015 23:03

  7. turuncuya kaçanı çok kötü duruyor. özelikle penti'deki ten rengi çoraplar böyle. daha düz beje bakan ten rengi mat çoraplar ise mükemmel durur. bacaktaki bazı ufak izleri kapatır, bacağı pürüzsüz gösterir.

  16 kasım 2015 23:14


  8. file olanlar çok güzel duruyor

  16 kasım 2015 23:30

  9. Lisedeyken havalar iyiyken her gün giyer, yanımda kaçmasına önlem olarak şeffaf oje taşırdım. Penti no:57... Mat ve süper ince bana en uygun renktir. Hiç şaşmaz. Ben bacağımın yaz günleri dışında cıbıl cıbıl görünmesinden rahatsız oluyorum. Hem ısınması ve hem düzgün renkte olması için gerekli bence. İtici bulanlar da var. Normaldir. Çünkü zaman zaman öyle örnekler görüyoruz ki... Ama genelleme yapmak yanlış olur. Ben birinde parlak ten rengini çok itici bulurum ama başkasında süper durur.

  17 kasım 2015 00:27

  10. son yıllardaki moda akımlarıyla doğru orantılı olarak, dünya'daki tercih edilirliği iyice düşmüş olan çorap türüdür. stil ikonu olarak kabul gören kişiler tarafından asla kullanılmaz ve kırmızı halı konseptli tören v.b. etkinlik kostümlerinde de kendine yer bulmaz. mevsimin ne olduğuna bakılmaksızın, eğer renkli bir çorap giymek uygun değilse; en iyisi hiç çorap giymemektir. şunu da belirtmek gerekir ki, bu bir kural/kaide değildir. sadece stil ve modayla ilgili son zamanlarda kendini gösteren bir durumdur. isteyen takip eder, isteyen etmez.

  benim şahsi fikrime gelecek olursak. bir şekilde bu başlığın açılmasının da referans noktası olduğunu düşündüğüm (link: http://www.suslusozluk.net/n/219866/ şu) girdimdeki fikrim %100 geçerlidir halen. bazıları demiş ki "ten rengi ince çorap giymek neden demode olsun ki?". demode'nin anlamı "Modası geçmiş olan" demek tdk'ya göre. İlk paragrafta bahsettiğim nedenlerden dolayı da, günümüz ana akım moda anlayışı çerçevesinde bu çorap türünün modası geçmiş durumda, yani demode. çok kısa ve genel açıklaması budur benim açımdan.

  ben asla ve asla ten rengi ince çorap giymiyorum, giymem de. hatta hava soğuk olsa bile çorapsız etek-elbise giydiğim oluyor. kendimi bu şekilde daha rahat ve iyi hissediyorum. eğer siz de kendinizi ten rengi çorap giyerek rahat ve iyi hissediyorsanız, bırakın modayı/stili ve giyin ten rengi çoraplarınızı. ve birisi demode mi demiş, yaşlılıkla mı ilişkilendirmiş; onları da takmayın.

  17 kasım 2015 00:30 17 kasım 2015 00:43