yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • medya (0)

  1. bir terazi olarak, ilk entrye ithafen:

  kendimle hiç oynamam, sıradan bir tarzım var.

  değişiklikten nefret ederim, yenilikten kaçarım.

  lüks düşkünlüğüm var, inkar edemem.

  kilo problemim var, hiçbir zaman normal insan boyutlarında olmadım.

  güzel değilim, çekici hiç değilim. sevimliyim. hani etraftaki herkesin sevdiği, gülümsemesi eksik olmayan o sevimli tipler var ya; işte onlardan biriyim.

  takılar, özellikle yüzükler konusunda zevk sahibiyim. ama kıyafet? ı-ıhh.

  gözlem yeteneğim iyidir, kişileri iyi analiz ederim.

  insanları kırmamak için kendim kırılırım ve kimse bunu anlamaz.

  her burçla anlaşabiliyorum ama ikizler burcuna has bir zaafım var; onlara bayılıyorum.

  elim açıktır, kimseden bir şey sakınmam.

  kindar değilim, ne kadar kızsam da kırılsam da hep affederim ve unuturum. hayat kin tutacak kadar uzun değil.

  ellerim hiçbir işe yatkın değildir, ne ev işi ne el işi, hiçbir şey.

  sanatsal hedelerden nefret ederim, şiiri sevmem, tablolardan anlamam, sanat filmlerinden tiksinirim mesela.

  bulunduğum ortamda düzeni severim ama çok dağınığımdır. birinin benim arkamı toplaması gerek.

  kolay sinirlenmem, sinirlenince ise ne yaptığımı yahut ne dediğimi bilmem.

  evet iki terazi burcu kadını ancak bu kadar zıt olabilirdi :) yükselenlerimiz etkiliyorsa demek ki :P

  terazi burcu kadını candır, ortamdaki akıl danışılan anaç ruhlu kişidir.

  21 ekim 2014 16:18 21 ekim 2014 16:20

  2. iki terazi kadınının yorumlarında kendimi (yazar: crystal)'e daha yakın hissettim. özellikle dağınıklık konusunda bir dünya markasıyım ama sorsanız dağınıklıktan nefret ederim. her yer düzenli olsun ama düzenleyen ben olmayayım.

  en kötü yönüm ise kararsızlığım. benim ilk gördüğüm şeyi gidip almışlığım, aklıma eseni anında yapmışlığım o kadar azdır ki. düşünür dururum, bin kişiye fikir sorarım. sonra kimseyi tam olarak dinlemeden kendi kararımı veririm ve karar verdim mi de kararımdan asla dönmem.

  lüks düşkünlüğü evet var mesela alacaksam son teknoloji bir elektronik alet değil de şık bir takı almak isterim yada güzel bir mekanda bir akşam yemeğini tercih ederim. bir de beni alışverişe çok götürürler fikir vermem için zevkime güvenip ama fiyat sorma huyum yoktur ve gidip hep en pahalısını seçerim.

  para biriktirmeyi, elimdeki parayı doğru yere harcamayı bilemem ve para konuşmaktan veya yanımda sürekli birşeylerin fiyatının konuşulmasından nefret ederim. yiyelim,içelim, güzel zaman geçirelim, beğendiğimiz şeyleri alalım kafasında ağustos böceği gibi yaşarım.

  güzellik konusuna gelirsek kendimi güzel bulmuyorum ama bu zamana kadar hoşlanıp da dikkatini çekemediğim kimse olmadı. hatta klasik ölçülere göre çok güzel bir sevgilisi olan bir arkadaşım "senin güzelliğin ile elde edemeyeceğin birileri de olabilir ama cinnamonun olmaz" demiş ki hayatımda duyduğum en güzel sözlerden biridir:)

  terazi kadınından çok iyi anne olmaz derler çünkü eşini daha ön plana koyarmış. çocuk istemeyen biri olarak sanırım bu da benim için doğru. evli olsam eşimle rahat rahat gezip tozmayı, birlikte vakit geçirmeyi çocukla uğraşmaya tercih ederdim.

  her sanat dalına büyük bir sevgim ve hayranlığım var ama maalesef yeteneğim yok. saatlerce resim galerisi dolaşabilir, heykellere veya mimari eserlere bakabilirim. müzik, tiyatro ve edebiyata da müthiş düşkünlüğüm var.

  son olarak terazilere denge ve diplomasinin burcu derler ki bu da benim için doğrudur. kavga, gürültüden hiç hoşlanmayan problemleri konuşarak çözmeye eğilimli bir insanım. ayrıca konuşarak ikna etme, iki insanı barıştırma veya çok zıt fikirleri olan tarafların her birini dinleyip anlayış gösterme yeteneklerim de oldukça gelişmiştir.

  21 ekim 2014 16:46 21 ekim 2014 16:50

  3. kararsızlık terazinin kanında var ve ben de çok kararsızım.her yere herkese uyum sağlarım.lider olmak değil daha çok kişilere uyma vardır bende.ikizlerle çok iyi anlaşırım.koçlar uzak dursun :) çekicilik değişik bir tarz yoktur bende sevimlilik var çok fazla ortamlarda çocuk gibi sarıp sarmalanmışımdır. kitap okumaya bayılırım ve edebiyat öğretmeniyim zaten.sanata düşkünlük var ama yetenek yok işte maalesef.

  sevgi şefkat çocuk bebek sevgisi tavan yapmış şekildedir.ben iyi bir eş ve anne olacağımı düşünüyorum :)

  uysal sevecen anlayışlı kadınlar diye düşünüyorum terazileri.çok kolay sinirlenmez.

  bir kişinin her yaptığına bi yere kadar göz yumar ama soğudu mu o insandan bir daha bir şey eskisi gibi olmaz.başkası kırılacağına kendini üzer.benden bu kadar :)

  21 ekim 2014 21:29


  4. benim de burcum.

  dengeye önem verirler. Bir konu hakkında olayları ölçmeden, tartmadan, denge kurmadan karar vermezler. İlişkilerinde de dengeye önem verdiklerinden güçlü adalet duygularına sahiptirler. Haksızlığa tahammül edemezler ve herkese adil davranırlar. Kolay sinirlenmezler, genelde naziktirler fakat ısrar ve zorlanmaktan hoşlanmazlar. Bu gibi durumlarla karşılaştıklarında sabır ve nezaketlerini yitirebilirler. İyi bir konuşmacıdırlar, sakin ve yumuşak sözlerle dinleyenleri etkileyebilirler. Meraklı olduklarından başkalarının hayatlarına girmekten çekinmezler. Hayatlarındaki her şeyin güzel olmasını isterler. Yalnız kalmaktan hoşlanmazlar, dostluğa önem verirler. Onlar için denge ve uyum arkadaş seçiminde de önemlidir. Son derece bonkördürler, arkadaşları için paralarını gözlerini kırpmadan harcayabilirler. Yeni şeyler öğrenmekten hoşlandıkları için çabuk öğrenirler ve bu sayede de işlerinde başarılı olurlar. Cazibeli ve estetiklerdir. Girdikleri ortamlarda hemen fark edilirler. Çekicidirler. Kendilerine has tarzları vardır. Bu yüzden modayı takip etmek yerine kendilerine yakışanı tercih ederler.

  Birini sildiyse eğer, hayatına tekrar almaz.

  Güveni kırıldıysa bir daha o kişiye güvenmez.

  en azından bende böyle işliyor.

  12 kasım 2014 20:37 12 kasım 2014 21:30

  5. Benim burcum.

  Terazi burcu kadınının özellikleri:

  Terazi burcu kadını; kabalıktan nefret eder, insanları kıramaz, nezaketlidirler.

  İnsanları kırmayı sevmezler; eleştirirken bile olabildiğince ince, kibar olmaya çalışırlar.

  Sezgileri kuvvetlidir.

  Sevgisiz yaşamaz, yalnız kalamazlar.

  Sevdikleri insanları hayatlarının merkezine oturturlar.

  Dürüstlüğe, adil olmaya ve sadakate çok önem verirler.

  Haksızlığa hiç tahammül edemezler.

  Tartışmaktan, kaba sözlerden, yüksek sesli konuşan insanlardan nefret ederler.

  Teraziler için dengesiz, kararsız derler. Ama o öyle değil, doğrusu şöyledir :

  Bir teraziden asla acele karar vermesi beklenilemez; çünkü olayın her yönünü görmek isterler.

  Karar verme aşamasında saatlerce, günlerce düşünürler; eğriyi doğruyu iyice tarttıktan sonra karar verirler, ayrıca Karar verme aşamasında yönlendirilmeyi hiç sevmezler.

  Terazi burcu kadınları, yalana tahammül edemezler; Karşısındaki kişinin yalan söylediğini fark ettiğinde hemen arkasını dönüp gitmez, onu bir kez daha dinler. Ama karşısındaki ısrarla yalan söylemeye devam ediyorsa çok sevse de arkasına bile bakmadan olay yerini terk eder.

  Edit: İlave.

  Karşı partnerde en iyi anlaştığı burç İkizler burcu erkeğidir; ama ikizler burcu erkeğinin hovardalığından ilişkileri uzun sürmez, ama arkadaş kalabilirler, çünkü gerçekten iki arkadaş olarak çok iyi anlaşır terazi ve ikizler.

  Karşı partnerde yan yana bile gelmemesi gerektiği burç ise Koç erkeğidir. Koç erkeği bencildir ve kendine aşıktır. yönetmeyi sever; hep benim dediğim olsUN, sadece ben bilirim der, dik kafalıdır. terazi kadını da bunları çekecek bir kadın değildir. Ama zıtlıklar birbirini çeker diye bir şey vardır ki terazi de gider hep koç erkeğine çarpar, kahretsin!

  12 kasım 2014 21:21 12 kasım 2014 21:49

  6. Benim de burcum.

  (yazar: zedcezir ) 'e +1 de benden, resmen beni anlatmış dedim okurken (gizlinot: :) )

  adalet benim için hayat felsefesidir desem abartmış olmam herhalde, en çok dikkat ettiğim şey adil olmaktır. (gizlinot: sezarın hakkı sezara )

  Terazi burcu kadınlarının pek ikna edemediği kişi yoktur, ikna kabiliyeti yüksektir.

  Malesef lüksü sever, az ama öz olsun mantığı vardır.

  Giydiklerini kendine yakıştırmayı ve taşımayı bilir (gizlinot: çok övdüm dimi )

  Güzel severiz biz, seviyorum merkez deriz (asdfg)

  25 kasım 2014 23:37

  7. terazi burcu kadını olmak çok zor, kendimden biliyorum.

  13 ocak 2015 19:52


  8. eski (1 hafta önce hoşlanmayı kestiğim) beyin, eski sevgilisi terazi burcu'ydu. sırf bu sebeple acaip bi antpatim vardı kendilerine.

  sonra düşündüm taşındım da, yemişim o dingili ya, seviyorum ben bu kadınları !

  kafa kadınlardır.

  kötü gün dostları.

  26 kasım 2015 10:28

  9. Burcum diye söylemiyorum ama güzel burçtur. =))

  26 kasım 2015 12:05

  10. Sezgileri çok kuvvetli biri olarak, ilk defa onları dinlemeyip bir terazi kadınını hayatıma almışlığım var (arkadaş olarak tabii:D).

  Kızın ahım şahım bir güzelliği yoktu ama ilginç bir şekilde çekiciydi, bir havası vardı yani. Süsüne püsüne gayet düşkündü. Arkadaş çevresi geniş olsun, herkes onu sevsin, hatta en çok onu sevsin diye çırpınırdı ama ilişkilerinde bir o kadar yüzeyseldi bana göre. Çok kıskanç ve yalancıydı (bkz. sonradan ortaya çıkan binbir türlü yalanı, entrikası). Yüzünüze karşı ılımlı davranırdı ama bu onun ikinci yüzüydü aslında.

  Birisinden ciddi anlamda hoşlanır, flört eder gibiydi ara ara ama aynı zamanda bir başkası kendisiyle ilgileniyordu. Kendisi de arada kaldım, hangisini seçmeliyim derdi, ki beni çok irrite ederdi bu durum. İkisini de idare ediyor gibiydi çünkü ve ikisinin de ilgisini istiyordu. Sonra hoşlandığı kişiyi değil de ona ilgisini bariz bir şekilde göstereni seçti. Zaten genel olarak da birilerinin peşinden koşmaktansa onu halihazırda sevenleri seçermiş teraziler.

  Ayrıca affedilmeyecek şeyler yapıp, söyleyip, sonrasında yüzsüzce kendi yaptıkları için "ceviz kabuğunu doldurmayacak şeyler bunlar" demişti.(gizlinot: nasıl yani? ;D) ay öncesinde bir de sormaz mı "ne oldu, seni sıkan, üzen nedir?" diye.(gizlinot: affhc) bakmayın şimdi güldüğüme, inanılmaz üzülmüştüm o dönem. Psikolojimi bozmuştu resmen.

  Sonra hem sezgilerimi dinlemeye devam etmem gerektiğini öğrendim hem de o burç uyumlarına inanmam gerektiğini.

  En anlaşamadığım üç burcun başlığına da yazdım. Bundan sonrası iyilik güzellik.(gizlinot: swh)

  Edit: tam dört yıl sonra gelen bir bildirimle yazdıklarımı tekrar okudum. Güldüm, bayağı bir dolmuş, çemkirmelere doyamamışım.(gizlinot: swh) ayrıca astroloji bilgim de bugünkine kıyasla pek yokmuş, ki şu an da en fazla orta seviyeyim. Güneş burcu üzerinden bu kadar sallanır mı ya?(gizlinot: 😅)

  26 kasım 2015 12:44 27 kasım 2019 15:53