yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (7)
  • medya (5)

  1. ukte sahibi: (yazar: rydel)

  the balm'ın neutral ve black renklerinde çıkardığı mini krem far bazı. bende neutral rengi var. ambalajını baya beğendim, pratik, mıknatıslı. yapısı da güzel, incecik, sürümü kolay. göz kapağını eşitleme becerisine ve rengine bayıldım, tam ten rengi. biraz koyu gibi görünüyor ama değil, çok nötr bir ton. farın rengini gösterme açısından da başarılı. ancak çizgilenmeme konusunda rival de loop far bazımdan daha memnunum. çok sıcak yaz günlerini götürmeyebilir ancak onun dışında sabahtan akşama kadar dayanır diye düşünüyorum. ben tamamen kurumasını beklemeden biraz ıslakken farı sürüyorum belki ondandır. bir de sıcak bir günde eğer göz pınarıma çok yakın sürmüşsem biraz rahatsız edebildiğini gözlemledim. göz kapağını kurutmuyor, bunu beğendim. temizlemesi kolay. fiyatı şu an gratis kart indirimiyle 26.90 tl. indirimde şans verilebilir.

  28 haziran 2019 14:31 21 temmuz 2019 01:02

  2. Gratis yaz indiriminden 26 tl ye edindiğim sevimli mi sevimli bir far bazı. Açık tenlere göre koyu gibi dursa da uygulayınca ton olarak ciltle bütünleşiyor. Performans olarak da yeterli bulduğum bir ürün oldu. Bulduğunuz yerde kapın süslüler.

  20 temmuz 2019 21:09

  4

  3. Elimde bulunan farmasi far bazı kuruyup taşlaştı, bunu da indirimde görüp(gizlinot: 22 tl) satın aldım. Farmasi far bazı ile kıyaslayacak olursam çok daha ince yapılı, kuru değil, ton olarak da tam bir ten rengi. Aldığım gün akşam bir davete giderken yaptığım makyajda değerlendirme fırsatı buldum. Farlarımı rahatça karıştırdım, farların pigmentasyon kalitesini artırdı. Kalıcılık yorumu yapabilmek için sabahtan akşama gözümde tutmam gerekiyor. O konuda başarısız olursa burayı güncellerim.

  19 kasım 2019 15:58


  4. özellikle süslülerin önerileri üzerine almıştım. bendeki üründe mi sorun var bilmiyorum ama göz kapağında inanılmaz topaklanma yaptı, hiç memnun kalmadım. Ton olarak da göz kapaklarıma koyu geldi sanki krem far almışım gibi arada bir sürüyorum.

  19 mayıs 2020 02:17 6 haziran 2020 21:08

  3

  5. ne sevdim ne de sevmedim diyebileceğim bir far bazı.yapısı hoşuma gitti az az alıp tampon hareketlerle göz kapağıma uyguluyorum. far tutuşu iyi bence ama benim göz kapaklarım biraz koyu böyle sarımsı. o nedenle rengimi eşitleme de yetersiz kaldığı için üzerine pastel profashion kar beyaz far ile taban rengi yapıyorum. böyle daha başarılı sonuçlar elde ettim. kalıcılığı güzel ama yine biraz da olsa yağlandı göz kapağım. bitince tekrar almam gibi duruyor.

  20 haziran 2020 17:55 20 haziran 2020 17:56

  3

  6. tanım: ülkemizdece sadece gratis'lerde satışı bulunan the balm markasına ait; 3 gr'lık mıknatıslı karton kapaklı ambalaj içerisinde yer alan; içeriği fazla temiz olmayan; %50 indirimli olarak 27-30 tl fiyat aralığında satışa sunulan; ten rengi ve siyah renk seçenekleri bulunan; krem far yapısında far bazıdır.

  söz konusu far bazı olunca ben genellikle bir far bazından beklenilen özellikleri yerine getirip getirmeme bakımından değerlendiriyorum.

  göz kapağı rengini eşitleme: 9/10. ten renginden daha koyu bir renkte olsa da göz kapağında dağıtıldığında damarlı görüntüyü tamamen alıyor. maybelline color tattoo krem farlarından urbanite ile creme de nude arasında, tam olarak ten rengi diye tabir edilebilecek bir rengi var.

  farın pigmentasyonunu artırma: 7,5/10. fardan fara değişmekle beraber farın kendi pigmentasyonu çok zayıf ise sadece bu far bazıyla beraber kullanmak pigmentasyon artırma konusunda işe yaramıyor, ıslatarak uygulama gibi bazı ek teknikler de gerekiyor. ama renkli mat farların pigmentasyonu ortalama ise bu far bazı üzerinde daha canlı ve güzel gözüktüklerini söyleyebilirim.

  yağlanmayı azaltma/çizgilenmeyi önleme: 6/10. benim göz kapaklarım fazla yağlı değil ancak yine de yağlı denilebilecek seviyede. sedefli farlarda kesinlikle çizgilenmeyi önlemiyor ve hatta folyo etkili bazı farların katlatma bölgesine birikmesini engelleme süresi maksimum 1 saat kadar. bence bu far bazının en zayıf özelliklerinden biri bu.

  kalıcılığı artırma: 7/10. aynı markanın put a lid on it far bazına göre neredeyse yarı yarıya daha düşük performans gösteriyor. evet farların tamamen uçmasını engelliyor ama üzerine ten rengi başka bir far geçmeden yani yarı ıslak formda kullanıldığında bile farların uçması bakımından tüm günü kurtarmıyor.

  özet olarak; bence the balm put a lid on it kadar başarılı bir far tutuşu olmayan ama fazla yağlı olmayan göz kapaklarında kullanılmak üzere "idare edebilir" seviyede performans gösteren bir far bazı olduğunu söyleyebilirim. bir de amacınız sadece göz kapağı rengini doğal olarak eşitlemek ise fazla mor olmayan göz kapaklarında maybelline color tattoo'lara göre daha ince uygulama ile daha yoğun kapatıcılık vermesi açısından tercih edilebilir olduğunu düşünüyorum. bana hediye olarak gelmişti, geniş bir şekilde panını görmem haftada 2-3 gün kullanarak neredeyse 1 yılımı aldı bu bakımdan aslında indirimli fiyatına değen; bereketli bir ürün olduğunu da söyleyebilirim.

  27 kasım 2020 16:23 27 kasım 2020 16:40

  4

  7. Siyahi 25 tlye düşmüştü,göz üstüne sürülüyorsa jel eyeliner olarak neden kullanılmasın dedim ve aldım.kremsi bir yapısı var açılı eyeliner fırçasıyla eyeliner olarak kullanıyorum çok memnunum. İlk katta çok opak olmasa da işimi görüyor.

  23 eylül 20:14