yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (2)
  • medya (2)

  1. Kokunun göreceli olduğunun somut örneğini üretmişler. denemek için koluma sıktığım gün kendimden soğudum, yaşam enerjim azaldı. yorumları okuyunca anladım ki bir o kadar da seviliyormuş.

  31 mart 2017 13:58

  2. Bugün parfümevi sitesinden yaptığım alışveriş elime ulaştı ve içerisinden iki tane tester parfüm çıktı. bu ürünlerden bir tanesi bu parfümdü ben de denemek için bileğime sıkma gafletinde bulundum. Sevenlerine saygım sonsuz ama bu zamana kadar denediğim parfümler içinde en kötüsü bu olabilir. Tabi bu parfüm en nihayetinde doldurma parfüm belki orjinali daha iyidir ama bir daha denemek için bile o kokuya katlanamam.

  3 nisan 2017 21:23

  3. piyasaya 2016 yılında (bkz: tom ford black orchid parfüm) ün yaz kokusu olarak sürüldü. bir kere bu parfüm, "a aa tam bir yaz parfümü, alayım da yazın ferah ferah kullanırım." parfümü değil. tabii ki bu durumda devreye kişisel zevkler giriyor, isteyen yaz mevsiminde de kullanır. ben, bana göre anlatıyorum. bu parfümün illa yaz mevsimiyle bağlantısı olacaksa "yaz akşamı bir yere gidiyorum, bu akşam bunu sıkayım" parfümü denilebilir. benim için sonbahar, kış, ilkbahar ve yaz akşamı parfümü.

  bir siteden aldığım şekilde notalarını kopyalıyorum;

  Üst notalar: Turunç, selvi, pembe biber

  Orta notalar: Sumbulteber, Kırmızı örümcek zambağı

  Alt notalar: vanilya, kremsi kestane aroması, orkide, paçuli

  bu parfümün açılışındaki o keskin, o baskın koku, o ne desem metalik, kimyasal(gizlinot: ?) koku pembe biber denilen notadan kaynaklı. e yanında da turunç olunca(gizlinot: çünkü asit) çoğu kişinin(gizlinot: ben de dahilim) beğenmeyeceği bir açılışı yapmış oluyoruz. ki marka, bu seçimle(gizlinot: pembe biber) risk almış.

  orta ve alt notalara ilerledikçe kadınsı çiçeklere geliyoruz. sümbül, orkide, yasemin gibi kokular parfüme hoş, yumuşak ve tatlı bir hava katıyor. bu parfümü deneyen birçok kişi güneş kremi kokusuna benzetmişti, o da orta notalardan kaynaklı diye düşünüyorum. alt notalardaki vanilya, kremsi ve tatlı bir koku, paçuli ise odunsu koku veriyor. tendeki en son hali şekerli, kremsi ve odunsu. bu parfüm, ilk sıktığınızda a derken, koku oturdukça z'ye evriliyor. sizden sadece birazcık müsaade istiyor koku.

  bu parfümü sıktığınızda, "uf, bu ne? çok kötü." diyip suratınızı ekşitmek yerine, 10 dakika gibi bir süre sabırla, orta notaların devreye girmesini bekleyin. notalarının içinde sevdiğiniz kokular varsa, seveceğinizi düşünmekteyim. ben seven taraftayım, tabii orta ve alt notalar devreye girdiğinde.

  7 nisan 2018 06:49


  4. bu parfüme şişesinin rengi ve ismi sebebiyle olumlu bir ön yargım vardı.beğeneceğime emin gibi hissediyordum.geçen gün sephora'da gözüme çarptı ve beğeneceğimden çok eminmiş gibi koklamadan bileğime sıktım ve o an abartmıyorum midem ağzıma geldi.kokusunun oturması için gerekli vakit geçtikten sonra tekrar tekrar kokladım ama yok,nafile.her koklayışımda midemi kaldırdı.kokusu aklıma geldikçe yüzüm ekşiyor,öyle bir tiksinti.çok afedersiniz kusmuk kokusu desem yeridir.parfümün sevenlerinden çok özür diliyorum.

  15 ocak 2019 22:49

  5. cumartesi günü boyner'de bileğime fıslattığım parfüm. franck boclet cocaine parfümün tamamen aynısı bana kalırsa.(gizlinot: tek farkı fiyatı ve kalıcılığı, ama oranlarsak bunu almak ve tazelemek daha mantıklı) açılışından solduğu ana kadar tek kelimeyle bayıldım. geçen ay parfüm forumlarından birinde bakınmıştım kokuya; başlangıçta mısır kokuyor denmiş, nişasta denmiş, naftalin denmiş, oje denmiş hatta duvar boyası bile denmiş. e haliyle merak ettim ve kendimi en kötüsüne hazırlayıp denedim. ama bana buram buram sümbülteber ve beyaz çiçek koktu. bayıldım, bileğimden burnumu ayırmak için itfaiye çağırmamız gerekti.(gizlinot: of farkındayım iğrenç şakaydı)(gizlinot: işte şimdi eksilenmeyi hakettim:d) koku olayı gerçekten göreceli imiş bu konudan iyice emin oldum. şişeli alır mıyım bilmiyorum(gizlinot: şişesi de efsane bu arada), daha fazla parfüm almaya yüzüm yok. ama bahara doğru 50 ml edinmeyi düşünebilirim. en kötü ihtimalle dekant alırım. bence her mevsime uygun bu arada. çağrışımı yaz gibi olsa da, sadece (gizlinot: biraz bağırdığı için) yaz sıcağında zor olabilir belki.

  6 ocak 2020 11:03 6 ocak 2020 12:59

  6. Frank boclet-cocaine ile aynı yazan süslüye katılıyorum, gerçekten aynı gibiler fark az. Ben de aşırı mısır kokusu alanlardanım buram buram mısır kokuyor. Şişesi çok albenili olsa da hiç beğenmedim. Bunu da sevmeyince anlıyorum ki sümbülteber temalı parfümler hiiiç bana göre değil. 

  6 ocak 2020 19:29

  5

  7. çok farklı ama çok güzel bir parfüm. genel beğeni parfümü değil ama tom ford ne parfüm üretse beğeniyorum, tarzları bana hitap ediyor. hafiften süt mısırını andırıyor diyebilirim, biraz bayık ama yaza çok yakışıyor. maalesef üretimi duruduruldu ancak güzeller güzeli bu parfümü sonunda bir yerde şu zamana göre uygun fiyatlı denebilecek bir fiyata buldum ve anında aldım. zaten 100 ml güzel saklarsam beni 2-3 sene götürür. sonrasını o zaman düşünürüm :).

  20 mart 14:07