yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  1. khaled hosseini'ye ait muhteşem bir kitap. aynı isimli kitaptan uyarlama filmi de var. biri benden kitap önermemi isteyince ilk aklıma gelen kitaplardan ayrıca aynı yazarın (bkz: bin muhteşem güneş) kitabını da hemen ardından okursanız hem afganistanın yakın geçmişteki durumu hakkında kabaca bi fikir edinmiş olursunuz hem de yepyeni bir bakış açısı kazanırsınız.

  'senin için bin tane olsa yakalarım'

  ukte: (yazar: navywoman)

  5 şubat 2016 14:54

  2. Okumamış olmayı dilediğim tek kitap. Zira bende derin yaralar oluşturmuş, uzun süre psikolojik olarak etkisinden çıkamamama sebep olmuştur.

  Harika bir kitap, tek bir eleştiride bulunamam. Ancak ben kaldıramadım.

  5 şubat 2016 14:59

  3. Okuduktan sonra yaklaşık 1 hafta falan iştahtan kesilip yemek yiyememiştim.benim de Keşke okumasaydım dediğim bir kitap oldu.

  Kitap kurgu muydu gerçek miydi tam bilmiyorum ama kitapta yazanların dünyanın bazı yerlerinde yaşandığını biliyorum, o çok koyuyor insana.

  5 şubat 2016 15:14


  4. bir çocuğun başına bunların gelmesi,o taliban iğrençliği. hala etkisinden kurtulamadım. içime o kitap öyle oturmuştu ki. midem düşündükçe hala bulanıyor. nasıl okudum nasıl bitirebildim bilmiyorum. o zaman daha güçlüymüşüm demek ki.

  keşke okumasaydım ile iyi ki okudum arasında gidip geliyorum. (bkz: bin muhteşem güneş ) ten de etkilenmiştim ama belki kadın hikayelerine dair çok fazla şey duyduğumuz için tanıdık gelmişti.

  emirden ve babasından nefret etmiştim. spoiler (gizlinot: hasanın çocuğununda aynı kaderi paylaşması benim için öldürücü 2.darbe oldu. tanrım dedim neden. bunların gerçek olduğunu bilmek..belki o hikaye kurgu ama gerçek payınında olduğu biliniyor)

  sağlam bir ruh haliniz yoksa okumayın okutturmayın.

  5 şubat 2016 16:28 5 şubat 2016 16:29

  5. çok çok sevdiğim aynı zamanda ödüllü bir kitaptır. bir kitap fuarında standdaki görevli bu yeni çıkan bir kitabımız, çok da güzeldir diye önermişti ve iyi ki de önermiş. böylesine hayatımda ve hafızamda yer edebilen, içinde kötü olaylar olmasına rağmen sanki hepsi çok tanıdığım insanlarmış gibi sevdiğim, bazı karakterlerinden nefret edip sonra hak verdiğim bir kitap olduğu için daha da çok seviyorum. bir kaç afgan arkadaşım sayesinde merak ettiğim afganistanı biraz daha anlama imkanı verdi bana bu ve yazarın diğer kitabı bin muhteşem güneş. etrafımda okumayı seven ne kadar insan varsa hepsine hediye ettim. edebi dili hakkında orijinal dilinde okumadığım için yorum yapamam ama olay örgüsü, konusu ve işlenişiyle ilgili dolu bir kitap okumak istiyorsanız mutlaka okuyun.

  5 şubat 2016 17:04

  6. okudukça yüreğimi ağırlaştıran, gözümden yaşı eksik etmeyen, böyle olayların gerçek olduğunu bildikçe insanı daha beter yapan bir kitap. spoiler gibi olmasın diye yazmıyorum okuyanlar bilir kitabın malum noktasında çok çok kötü ağladım. bu dünyaya neden çocuk doğurmayacağımı bir kez daha hatırladım.

  5 şubat 2016 17:51

  7. okuduğum için zaman zaman hala pişman olduğum kitap.

  ben çocuklarla ilgili konularda fazla hassasım. kitabı o malum bölümlerde ağlayarak okudum, uzunca bir süre de etkisinden kurtulamadım. pek kimseye tavsiye etmişliğim yoktur zaten.

  sorunlara gözümü kapatmak amaçlı değil, hali hazırda zaten dünyadaki pek çok adaletsizliği ve çocukların yaşadığı zulümleri bildiğimiz için en azından bu kitabı ömrümün geri kalanında unutmak isterdim.

  5 şubat 2016 18:26


  8. çok çarpıcı bir kitap. okurken neden bu kadar ertelemişim dedim. çünkü evet bazen basit kitaplar okumak hoşuma gidiyor. hızlı okunuyor zaman geçirtiyor ama çok az kitap sizi derinden etkiliyor.

  5 şubat 2016 22:26

  9. güzel kitap, vasat film. 

  ''yalnızca bir günah vardır, tek bir günah. o da hırsızlıktır. onun dışındaki bütün günahlar, hırsızlığın bir çeşitlemesidir.”

  12 ocak 2018 14:55

  10. etkisinde uzun süre bırakacak akıllardan kolay silinmeyecek bir kitaptır.

  bir solukta, heyecanla okudum. iyi ve kötü arasındaki ince çizgiyi bir çocuğun gözünden harika anlatmış. hayat bir anda nasıl değişir okuyunca öğreniliyor. anlık tercihler ve ömürlük sonuçlar...

  insanın hayatında okuyabileceği en güzel kitaplardan bir tanesi. arkadaşlık, dostluk, sadakat, bağlılık, ihanet, babalık, savaş, etnik kıyım, bunlar çok güzel betimlenmiş.

  okurken anlatılanların gerçekte pek çok kişi tarafından yaşandığını düşünmek, insanı derinden etkiliyor. atmosfer öylesine büyüleyici ki kendinizi birden o coğrafyada buluyorsunuz. o acıları siz de yüreğinizde yaşıyorsunuz. hasan'ın karın üzerine damlayan kanı sizin de kalbine damlıyor. kitabın çoğu yerinde ağladım.

  her yönüyle kardeş olan; ama her yönüyle uzak olan iki çocuğun yürek burkan hikayesini herkes okumalı bence.

  şimdi sıra bin muhteşem güneş'te.

  edit büdüt:

  okurken keşke filmi de çekilse diye düşünmüştüm. meğer çekilmiş asfasf. onu da izledim; ama beğenmedim. hatta nasıl bu kadar yüksek puan almış şaşırdım. kitabı okuyanlar için hayal kırıklığı. kitabın ruhu filmde yok.

  3 mayıs 2018 12:12