yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (2)

  1. Tanım: Urban care markasının yeni çıkardığı ,neredeyse evin içinde bile hologramla belirip reklam yapacaklarından korktuğum youtuberların bu aralar sıkça bahsettiği şampuan. 

  İnce telli ve dümdüz saçlara sahip olduğumdan piyasadaki ulaşılabilir tüm hacim şampuanlarını denemişimdir, bu ürünü de o sebeple denemek istedim ve dün indirimle 25 tl gibi bir fiyata aldım. Kokusu müthiş, oldukça fresh kokuyor ancak benim saçımda kalıcı olmadı. Hacim verdiği doğru fakat yeni çıkan bebeklik saçlarımı havaya kaldırdı, saçımı kuruttuktan sonra ilk yarım saat rick sanchez gibi dolandım ortalıkta. 

  Hacim etkisini anlayabilmek adına ben sadece şampuanı kullandım saç kremi, serum vs ile desteklemedim ve saçımı tararken zorlandım, biraz da kuruttu saçımı. Yine de verdiği hacim benim için tatmin edici, dün kullandım; bugün halen biraz hacimli saçlarım. 

  Düzenli kullanımdaki sonuçlarını editlerim

  22 nisan 2019 12:51

  2. Hacim vereyim derken saçı sertleştiren şampuanlardan değil. İlk izlenimim olumlu yönde. Saçım hem yumuşak hem daha dolgun ben sevdim.

  6 mayıs 2019 13:07

  3. Ambalaj ve koku olarak enerji veren, yazı çağrıştıran bir şampuan bence ve bu anlamda piyasaya sürülme zamanlamasının iyi ayarlandığını düşünüyorum. Urban care markasının daha önce mor olan serisini kullanmıştım , saç dökülmesini önleme amaçlıydı ve başlarda memnun kalsam da (gizlinot: Toniğiyle beraber kullanımda) sonraları etkisini yitirdiğini gördüm. Bundan da ilk izlenim olarak hacim verme anlamımda memnun kaldım. Daha sonra yine bu üründe de etki olarak azalma gözlemlersem editlerim. Şu an için dediğim gibi hacim veriyor, antalya gibi nemin bol olduğu bir yerde yaşıyorum ve saçlarım da ikinci günün ortasında yağlanmaya başlar. Bu anlamda da memnun kaldım gibi şimdilik. Çok çok az da olsa yağlanmayı biraz geciktirdi. Benim için en önemli olan şeylerden biri silikon barındırmamasıydı çünkü 2 yıldır anormal seviyede dökülme yaşıyorum ve bir de saç derisini tıkayan silikonu hayatımda istemiyordum iyice dökülmeyi arttıracağı için. (gizlinot: Herhangi bir sebebe bağlı olmayan dökülmemi 5 aydır çinko kullanarak yarı yarıya azaltabildim anca. Şimdi eski yoğunl9uğuna kavuşturmaya çalışıyorum saçlarımı.)

  Bunun dışında saçlarımı sertleştirdigini düşünmüyorum ama ilk girdideki süslülün bahsettiği gibi bebek saçlarımı hacim verme etkisiyle sanırım şaha kaldırdı. Kokusu hiç kalıcı değil ama yıkarken fresh hissettiriyor, aşırı bir köpürmesi yok ama az köpüklü krem gibi de değil. Gratis'ten indirimli 15 liraya aldım daha temiz içerikli bir şampuan istiyordum ama ona bu aralar 60 tl veremeyeceğim için silikonsuz olmasıyla şu an beni idare ediyor. (gizlinot: 50 tl üstüne 10 tl indirimle 10 tl gibi bir şeye geldi hatta toplama bakınca.) İlgilenenler için paraben de içermiyormuş.

  Edit: ben gerçekten de beğendim hacim vermesini, şimdi daha da emin oluyorum. Ayrıca yukarıda bahsettiğim gibi saçımın yağlanmasını havalar ısınmış olmasına rağmen yarım gün kadar geciktirdi.

  ilgili medya:
  2
  10 mayıs 2019 17:02 27 mayıs 2019 14:46


  4. Şampuanım bitti ve kararım netleşti. hayatımın şampuanı değil ama tekrar alabileceğim bir şampuan. kokusu güzel ama kalmıyor saçta. hacim eh. yağlandırmıyor ama tamamen önlemiyor. saç kremi ise yağlı ve boyasız saçlarımda hayatımın saç kremini buldum diyebilirim.

  11 haziran 2019 01:17

  5. Allahım büyük konuşmak istemiyorum ama rastgele aldığım bir şampuandan nasıl ölümüne memnun kalabilirim?! Öncelikle saç tipim yağlı, dönem dönem hafif kepekli ki çok eskiden kabuk kabuk egzamam vardı. Geçen indirime girmiş biraz ambalajına biraz merakıma biraz da dolgunlaştırma vaadine yenik düşerek aldım. P.tesi sabahı işe gitmeden ilk kez kullandım, silikonsuz olduğundan sanırım saç bi afalladı biraz elektriklendi ve sert, hafif bakımsız, uçları çatallaşmış bi görünüm oluştu. 2. ve 3. kullanımlarda saç git gide şampuanla alıştı ve bugün 4. gün hacimli bakımlı bukleleri belirgindi saçım ki çok sönük saçlarım vardır gün içinde ağırlaşır hemen yağlanır. Saç derimde kalıntı bırakmaması, yağdan oluşan hafif kokuyu tamamen yok etmesi ve kepek problemime de iyi gelmesi sebebiyle head&shoulders'a veda edip yoluma bu şampuan ile devam edicem gözüküyor. Sanırım artık silikonsuz şampuan kullanacağım. Serinin diğer ürünlerini denemedim ama merak ediyorum.

  Edit: Çok severek kullanıyordum fakat boyadan dolayı sanırım biraz ara verince saç tekrar tüleriyo bakımsız bir görüntü oluyor,ara vermenin sebebi de silikonsuz olduğu için sanırım saç rahat açılmıyo ve koparak dökülüyor benim saçlarım. Yoksa saçımı güzel temizlemesi ve yağlanma sorununa iyi gelmesini sevmiştim.

  4 temmuz 2019 00:21 24 ağustos 2019 11:51

  6. Hacim fakiri saçlarımı hacime doyurmuş şampuandır.Ağlamak istiyorum,o kadar mutluyum.Saçlarım dümdüz ve yağlı,haliyle hacim macim yok hep sönük.Bu şampuanı kullanmaya başladığımdan beri saçlarım çok dolgun ve sağlıklı görünüyor.Ml'sine göre fiyatı yüksek olsa da almaya devam etmeyi düşünüyorum

  15 temmuz 2019 21:41

  7. hacim verme ve saçı sertleştirmeme konusunda memnun kaldığım ama seyrek ve orta uzunluktaki saçlarımı bu sefer de aşırı hacimden midir nedir çılgınlaştıran şampuan. neyse ki aynı serinin sıvı saç kremi ile güzel bir ikili oluyorlar, bu problemi de onu kullanarak çözdüm. sonuç olarak oldukça memnunum, saçlarımın daha bakımlı görünmeye başlaması da cabası.

  19 ağustos 2019 15:29


  8. Sıvı saç kremiyle birlikte kullanıyorum. Düz, yağlanmaya meyilli ve aşırı sönük saçlarım var. İlk olarak kokuları kalıcı olmadığı biraz kırgınım bu seriye, çünkü mis gibi kokuyorlar. Çok köpüren bir şampuan değil, fakat saçı arındırıp temizliyor yine de. Asıl vaadi olan saçlara hacim vermeyi yerine getirdiğini düşünüyorum memnun kaldım bu yüzden. Fakat kullandığım günlerde saçlarımı düzgün bir şekilde kurutup şekil vermem gerektiğini fark ettim, özellikle saçlarım kendi kendine kuruyunca (gizlinot: ki düz saçıma güvenerek çok sık yaptığım birşey, kendi kendine kuruduğunda 2 sn tarasam bile derdi toplu göründüğü için) hayatımda ilk defa dalgalı hafif kabarık saçlarım oldu. Fakat düzgünce kurutunca sonuçtan çok memnun kaldım. Saçlarımı hiç sertleştirmedi ve kullanırken saçlarımı dökmedi. Sıvı saç kremi çok etkili yoğun bir ürün değil fakat şampuanıyla beraber kullanınca yeterli oldu. Daha yağlandırma geciktirmeye yönelik ağır şampuanlarla kullanınca biraz yetersiz gelmişti bana. Yağlandırmaya ekstra bir etkisi olduğunu düşünmüyorum, keşke olsa hayatımın ürünü olurdu sanırım. Fakat fiyatı çok uygun olmasa da yine de düzenli olarak almaya devam edeceğim, memnun kaldım.

  27 eylül 2019 18:21

  9. hiçbir yönüyle beğenmediğim şampuan.

  öncelikle ince telli, çabuk yağlanan ve hacimsiz saçlara sahibim. şu dönemde özellikle mevsimsel saç dökülmelerim arttığı ve bunu engellemek çok zor olduğu için en azından dolgunlaştırıcı/hacim verici bir şampuan kullanayım dedim. piyasadaki saçıma iyi gelecek uygun fiyatlı/pahalı tüm şampuanları denemeye çalışıyorum. buradaki yorumlara binaen de bu şampuanı denemek istedim fakat herhangi bir etkisi olmamasını geçtim saçımı çok kötü bir hale soktu.

  öncelikle oldukça bereketsiz bir ürün. gramaj olarak zaten az bir ürün fakat neredeyse 1 ayda 2 tane bitirilebilir. onun dışında saçı dolgunlaştırayım derken saçımı sanki sprey sıkmışım gibi sertleştirdi ve yağlıymış gibi tel tel bir görünüm yarattı. dolayısıyla temizlemiş gibi de hissetmedim. bu nedenle bir daha almayı düşünmüyorum.

  19 eylül 2020 22:00

  10. seboreik dermatit rahatsızlığımdan önce uzun süredir kullandığım tek şampuandı. Kendisiyle yollarımızı güzel ayırdık. Saçlarıma iyi baktı fakat kokusu kalıcı değil. Vadettiği gibi gerçekten saça hacim veriyor. Bir daha asla geri dönemeyeceğimi düşünüyorum. Bu şampuana sarılıp, eski bir dostummuş gibi ağlamak istiyorum. içi hala dolu şampuan ve sıvı saç bakım kremiyle özledim seni diye dolabımın kuytusundan bağırıyorlar. Fakat ben çaresizim ve sirke kokuyorum. Sorry Urban. Ben artık sana ait değilim.

  Bu arada saçlarım çok ince ve dümdüz.

  20 aralık 2020 15:51