yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (284)
  • medya (18)

  1. uzun yıllar kısa saç kullanmış, daha sonra saçını uzatmış bir insan olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki kullanımı kısa saçtan çok daha kolay olan saç şekli.

  saçın birazcık dalgalıysa kısa saça şekil vermek için mutlaka bir ürün kullanman gerekir, öyle yataktan kalktın mı dışarı çıkamazsın, mutlaka bir tarafı daha yamuk olur; yazın ensendeki saçlar seni delirtir ama doğru düzgün toplayamazsın da; azıcık uzadı mı şekli kaçar; bir de bence insanı daha yaşlı / olgun / büyük gösterir.

  ama uzun saç öyle mi hiç? eğer kesimi düzgünse kendi kendine şekil alır; birazcık uğraşla bir sürü farklı model yaratabilirsin - mesela atkuyruğu, dünyanın en basit saçı olup düzgün tararndı mı gayet havalı durur -; yaz sıcağında tepende toplayıp rahat edebilirsin; ıslattığında seni uzun süre serinletir; uçlarındaki zayıf ve ince telleri azıcık kestiğin sürece uzadıkça daha da güzelleşir.

  4 eylül 2013 09:05

  2. kanımca saçın en sevgili halidir. sevgili (yazar: fifiri)'nin elektriklenmeyen saçlarına istinaden yaptığı yorumlara imrenerek katılmaktayım, uzun saçla model yapmak kanının aksine kolaydır, fakat benim gibi ince telli ve kabaran saçlara sahip iseniz, yukarı doğru çekiştirilmiş bir piramide de dönebilirsiniz neme, hormonlarınıza, kozmik dengelere bağlı olarak. burada murphy kuralları işler, en alakasız günde saçınız ipek gibidir, buluşma sabahı da keçe.

  4 eylül 2013 15:53

  3. saçlarını seven ve sevdiğini belli eden her insanın sahip olması gereken saçlar. uzun saç deyince zaten belli bir asgari ölçüt yok, bence toplanabilen tüm saçlar uzun saç olarak tanımlanabilir. ama biraz göreceli bir şey sanırım. bir de dip not düşmem gerekirse (elbette gerekmez), doğal renkte olanı en çok yakışandır.

  11 eylül 2013 22:39


  4. yıllardır ilk kez sahip olduğum.

  güzelmiş, hoş bir havası var. kısa saça göre daha kullanışlı. zamanın yoksa toplayıp çıkıyorsun. kısa saçta modelini vermeden dışarı çıkmak mümkün değil, sabahları kafamı lavaboya(gizlinot: çeşmenin altına) soktuğum günler geride kaldı.

  uzun saç ayrı bir güzellik katıyor.

  kısa saç ayrı bir cazibe.

  18 eylül 2013 14:54

  5. her kadına yakıştığını söyleyemem. yüz tipine ve saçın sağlıklı olup olmadığına bakmak gerek biraz da uzun saç tercih edilirken. kısa saçın da çok yakıştığı bi dolu kadın var etrafta. orta boy candır kullanım ve görünüm olarak bence kadın için.

  yine de uzun saçın cidden çok hoş olabildiği durumlar var ki sırf o sebepler için bile uzun saç için methiyeler düzebilirim sayfalarca.

  çok deşmeden spoiler verecek olursak; kadın üstteyken erkeğin göğsüne düşen ya da arkadan bie ele dolanıp çekilen durumlar diye üstü kapalı geçebiliriz bu mevzuyu.

  19 eylül 2013 09:31

  6. eskiden bende de olan şey. şimdilerde uzatma çabalarındayım. bakımı da ayrıca zor değildir.

  1 ekim 2013 14:02

  7. Kısa saç daha havalıdır ama uzun saç hep özlemle beklenilendir.

  Uzayın artık!

  1 ekim 2013 14:28


  8. yıllardır vazgeçemediğim saç şeklim. yıka,tara ve çık çok havalı.

  1 ekim 2013 15:55

  9. özellikle, kıvırcık ve kabarık saçlılar için kısa saça oranla bakımı çok daha kolaydır. evet, mutlaka saç kremi gerekir, sadece banyo sırasında saç tarayabilirsiniz, şekillendirici kullanmak elzemdir; ama en azından o lülelerin her birinin ayrı yöne gitmeye karar verdiği günlerde saçınızı toplayıp hayatınıza insan gibi devam edebilirsiniz.

  fakat kıvırcık saç çok da zor uzar. yani uzar da çaktırmaz. en azından benimki öyle.

  hatrı sayılır bir müddet kısa saçlı dolaştıktan sonra, yeter ulan köyü dilberi misali belime kadar gelecek bu saçlar, nidalarıyla saç uzatmaya koyuldum. ancak kıvırcık saç sanırım uzadıkça kısalıyor. ne yapıyorlar anlamıyorum, uzadıkça daha da kıvrılıp yukarı mı çıkıyor o lüleler acaba? aylardır uzatıyorum saçlarımı, üstelik yol kat ettiğimize de eminim. çünkü bir tane kaynak yaptırdım ve o kaynak baya kafa derimden uzaklaştı zaman içinde. ama görünüşte bir fark yok.

  saçımı uzatmak için çeşitli yöntemler denedim. harici yöntemler denedim ama. belirtmeliyim ki, eğer kıllanmaktan tüylenmekten korkmuyorsanız, saç uzatmanın ve bunun yanında tırnakları güçlendirmenin en sağlam yolu (gbkz: biotin) kullanmak. gerçekten çok faydalı. cilde, saça, tırnağa, hatta kaşlara ve kirpiklere bile bambaşka bir etkisi var. fakat okuduğum yüzlerce yorumdan yola çıkarak, sırtta falan da kıllanma yapabileceği sonucuna vardım. o riski alamadım.

  (gbkz: bioblas)'ın saç uzatıcı şampuanının işe yaradığına kanaat getirdim. bir de iki haftada bir, temelde tatlı badem, hindistancevizi, shea, zeytinyağı ve hint yağı ihtiva eden bir maske hazırlayıp saçıma sürüyorum. uzatmasa da besler en azından. zira saçın uzaması için saç derisinin kuru olmaması önemli bir hususmuş. (gbkz: doa kozmetik)'in yalancısıyım.

  böyleyken böyle. gene olmazsa upuzun saçlarını savura savura gezen kızların ve hatta adamların kafalarına bahçe makasıyla saldırabilirim.

  1 ekim 2013 16:20

  10. insanın yaşı, yüz şekli, saç kalitesi ve giyim tarzı gibi saç boyunu belirleyen faktörlere eklenmesi gereken kriterlerden birinin de boy pos olması gerekir. tamam uzun saç güzeldir, çekicidir, seksidir, kullanımı çok yönlüdür; ister topuz yaparsın, ister at kuyruğu. ama 150 cm boya sahip bir insanda bele kadar saç nedir yahu?!?! bi' aynaya bakın bi' bilene danışın lütfen.

  yani kısacası uzun saç öyle herkese yakışmaz.

  2 ekim 2013 15:26