yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • medya (3)

  1. Sırf izlensin diye bu kadar büyük yatırım yapılmış olması özellikle bütün oyuncuların tanınan isimlerden seçilmiş olması noktasında beni rahatsız eden dizi. Müziklerin dahi popüler şarkıların enstrümantal versiyonları olması da bir noktada dişlerimi gıcırdatmıştı ne kadar beğensem de. Kör göze parmak sokarcasına popüler kültür öğelerinin kullanılması kolaya kaçmak gibi geliyor bana.

  Fakat bugün kendimi üçüncü bölüm çıksa da izlesem derken buldum çünkü o kadar süslemeye gerek kalmadan da konusuyla kolaylıkla kendini izletebilecek bir dizi. 10'ar bölümlük 6 sezonun gidişatının belli olduğu söyleniyor zaten hbo gelecek sezonların planlanması için yayın tarihini ileri almıştı. Son olarak; bu dizi ilgisini çekenler bir de humans adlı diziye göz atabilirler bence.

  12 ekim 2016 21:49

  2. Ne de güzel karakterlere sahip bir dizi! Hele o tatlı Dolores. Şöyle dedi daha ilk bölümde,"dünyadaki çirkinlikleri pas geçin, güzelliklere kayın." Ben bunu ellerim köpüklü iki yana açmış bulaşık yıkarken "lanet olasıca hayatım!" diye her haykırışımda hatırlıycam :( Robot olmak istemiyorum ama olacaksam da senin gibi robot olayım be Dolicim <3

  14 ekim 2016 12:44 14 ekim 2016 16:31

  3. Sahneleri ve diyalogları insanın uykusunu getirse de daha önce görülmemiş konusu ve her bölüm biraz daha aydınlanan gizemi sayesinde güzelleşen dizi.

  15 kasım 2016 01:25


  4. Son bölümü sağda solda yazılan çoğu teoriyi doğrular nitelikte olmuş. Spoiler vermek istemiyorum ama sonu üzdü izleyecekler hazırlıklı olsun.

  28 kasım 2016 14:57

  5. İzledim bitirdim ve malesef beğenmedim. Neden beğenmedim gerçekten tam bilmiyorum, baymadan izledim çünkü diziye saygı duydum ama ben sanırım beklediğimi alamadım. Çok çok barizdi sürprizler gizlinotum ağır spoiler içerir. (gizlinot: bernardin arnoldun robot hali olması) (gizlinot: williamin men in black olması) (gizlinot: karakterlerin konuları ötesindeki hikayeleri) (gizlinot: acimasizliklar cart curt) ve (gizlinot: arnoldun kendini öldürtmesi, fordun kendini öldürtmesi) (gizlinot: Fordun Hikayem de hikayem demesi zaten robotları ayaklandiriyorum ey ahali der gibiydi). Bazı diyaloglar çok felsefikti, beğendiğim cümleler de oldu. Daha çok altta yatan fikir namına izledim. Sonrasında tipik lan yoksa biz de mi robotuz komplekslerine girdim dalga geçerek. Ama tabi herşey olabilir. Ben bi de şunu düşünüyorum, ortada yaratılmak istenen bilinç söz konusu, bu mükemmel birşey aynı zamanda çok korkutucu birşey. Bence dünyanın mal insanoğlu tarafından yaratılmış daha güçlü, isteğe bağlı kontrol edilebilecek, kontrol edemezse de her türlü insanı duyguyu salt birşekilde yaşayıp şiddeti vs kontrolsuzce uygulayabilecek robotlara ihtiyacı yok. Dünyanın ele geçirilmesidir, robotlar insanlara karşı vs çok çok olmaması gereken bir olay. Bu yüzden Dead should stay dead ve robots should stay robots diyorum. Konu zaten bir klasik. diziyi daha iyi islerler diye bekledim, ama benim beklentilerim asiriydi belki, tatmin olmadım. Ayrıca HBO ve game of Thrones ozdeslesmesi, milleti hikayaye çekmek için uzun uzun çekimler, meraklabdirmaya çalışmalar, bitmeyen got meme, seksli görüntüleri abartmaya doyamama falan fistan da çok miktar cacık bulmamda etkili oldu diziyi. Dizide şüphesiz en sevdiğim ve yaptığı her hareketi mantıklı bulduğum, bayıldığım tek bi karakter oldu, o da Ford. Bir tek kendisiyle derinden bag kurdum, halbuki ben Anthony hopkinsden normalde nefret eden hatta baya korkan (içinde bulunduğu korku filmleri küçük yaşta izlememden ötürü) biriydim. Burda adama salt sevgi ve saygı besledim. Adam benim oyuncaklarim, ben zaten yaşlandım gidiciyim, çilesini de siz çekin madafakirs dedi.

  Neyse sonuç olarak yavan kalmış, çiğ kalmış bir dizi buldum. Müzikler, jenerik müziği falan fenaydı. Introsu çok güzeldi tendonlari ormeler, retina örmeler vs çok hoş detaylardi ama diziyi Hiç böyle beklememistim. Bilinç olusumuyla alakalı diyaloglara ilgi duydum sadece ve beni heyecanlandıran tek şey yapay bilinci oluşturabilmek. Ama tehlikeli şeyler bunlar, yaparsak son sahnelerde dolo(gizlinot: Dolores)nun da dediği gibi bir durum söz konusu olur (gizlinot: the world belongs to someone who hasn't been there yet gibi bir cümle diyordu, siz ölüp çürürsünüz ama biz hepinizi sikicez bilinclenince dedi yani)

  6 aralık 2016 14:46 6 aralık 2016 14:51

  6. bir daha izlenecek bir sezon ortaya koydular finaliyle hatta 7. bölümden beri tamam tamam bir daha izlerim diyordum kesinleşti finalle.

  yapay zekanın bilinç kazanması konusu çok işlendi ama bu şekilde işlenmedi hiç. özellikle filmlerde bilinç kazandıktan sonrası anlatıldı dizinin işin başına gitmesi oldukça tatmin ediciydi bana kalırsa. siz bütün gün oturup teori yazıyorsunuz ama ben çok takılmıyorum teorilere gibi bir kafası da yok değilmiş dizinin, finaliyle ben bunu anladım. felsefeye girmeden bilinç konusu nasıl anlatılırdı bilemiyorum zaten insanoğlunun nasıl bilinç kazandığı da yıllardır tartışılıyor bir noktada bize verilen bir mesajdı gibi..

  Karakter gelişimleri, hikayeyi işleme şekli, çıkan teorilerin bile alın asıl gerçek diye üstümüze atılmasından ziyade hoş detaylarla anlatılması ve tabi ki oyunculuklar bu diziyi yılın en iyi dizisi yaptı (bence).

  İkinci sezonu ilginç bir şekilde merak etmiyorum dizi meramını anlattı zaten bundan sonrası bilim kurgu üzeri kurgu olacak. yine de çıkınca izlerim tabi de neyse. 2018 yılında çıkacakmış artık o zamana kim öle kim kala

  izlememiş olanınız varsa az da bilim kurgu falan hoş şeyler diyorsanız tavsiye ederim.

  edit: bu arada soundtrack albümü geçen hafta giriş yaptı spotifya bilen bilmeyene söylesin. loop nedir ne değildir öğretti albüm.

  6 aralık 2016 15:22 6 aralık 2016 15:24

  7. mantiksalligini ve surdurulebilirligini synth/dolly/cylon icerikli tum dizilerin babasi olan battlestar galacticadan almistir.

  6 aralık 2016 16:31


  8. soundtracki de kendi gibi güzel olan dizi

  6 aralık 2016 20:37

  9. arada boş konuşan insanlara (gizlinot: freeze all motor functions) dememi sağlayan dizi olmuştur aynı zamanda.

  8 aralık 2016 20:08

  10. Son bölümünü bugün izleyecektim ama naptim? Sözlüğe girdim, aramaya westworld yazdim ve umarsizca spoiler yedim. Hunharca yaprakciklari okudum.

  Herkese tavsiye ediyorum. Zekice yapilmis bir dizi.

  14 aralık 2016 23:00