sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (23)
 • medya (0)

1. Beyaz ten siyah saç kombinasyonu çoğu kişinin tüylerden dertli olacağını düşünüyorum. Yüzümdeki tüylerden rahatsız olduğumdan yaklaşık 6-7 yıldır ayda bir aldırıyorum yüzümdeki tüyleri.

Tüylerim kesinlikle çoğalmadı sadece alındıktan sonra ilk günler sivilce yapabiliyor ama artan cilt bakımı ile bu sorunun çözülebilir. Birde uc vermeye başlayan tüyler özellikle alın ve favori bölgesinde kötü görünüyor.

Alındıktan sonra yüz bebek poposu gibi görünüyor yüzünüz.

13 haziran 2015 09:59

2. Adet düzensizliğim vardı 6 aydır filan sonra yüzümdeki tüyler git gide kalınlaşır oldu. Hormonal bir bozukluğum olduğunu düşünüp doktora gittim ve polikistik varmış. O da tüylerin kalınlaşması na neden olmuş. Tabi doktor düzensizlik icin ilac yazdi ve yüzümdeki artık kıla dönüşmüş tüylerin geçmeyeceğini ve lazer epilasyon ile kurtulabileceğimi söyledi. Fakat lazer yaptırmak istemedim hiç yüzüme. Biraz araştırdım bioder i. Baya övülmüştü. Ben de aldım 3 aydır kullanıyorum ve gerçekten tüylerim inceldi ve az çıkıyor . eger yüzünü aldırmak isteyen varsa tavsiye ederim

13 haziran 2015 11:02

3. şakaklarımdaki az sayıdakı tüycük (gizlinot: tüy bile denmez yani) için bir kez sir ağda ile yaptırdım ve meselenin sonu dermatolojide bitti. kortizonlu ilaçlar kullanmak durumunda kaldım. aman deyim.

çok rahatsız edici boyutlarda değilse hiç dokunmayın. dokunmak gerekiyorsa da önce bir dermatologdan tavsiye alın.

yüz bu. hiçbir yere benzemez.

13 haziran 2015 12:15 13 haziran 2015 12:40

4. İple kendim alıyorum bütün yüzümü. Ağdayla sarkması, kararması ya da sivilce çıkması söz konusu olunca iple almak temiz bir yöntem. Lazere gittim senelerce, bitmeyince para vermekten usandım, kesinlikle yüzdeki tüyleri bitiremiyor daha çok modern ağda gibi. Yalnız parmaklarım ne acıyor ha asfjdkd.

13 haziran 2015 12:42

5. Aslında yapmasamda olur ama bu beni mutlu ediyor o bebek poposu gibi oluşu pürüzsüzlük özellikle makyaj yaparken beni o taban mutlu ediyor.Sir ağda kullanıyorum normalde 1.5 2 ay beni rahat ettiriyor. Ancak geçen ay bu elde ısıtırılı yapıştırılan ağdalardan aldım anca beni hiç mutlu etmedi çünkü 1 ayda çıkan yüz tüyleri resmen 2 aylık çıkandan fazlaydı. Yinede yılmam yakın dönemde sir ağdaya devam edecegim

13 haziran 2015 15:37

6. doğal olmayan bir işlemdir. zaten başımıza ne geliyorsa hep her yerimizin avcumuzun içi gibi tüysüz olmasını istediğimizden geliyor. ben de bir kere kulaklarıma yakın yerlerdeki ayva tüylerimi ağda ile kendim almıştım ama sonra kabardı ve kızardı. o gün bu gündür bıyık ve kaş hariç hiçbir yere dokunmuyorum, tavsiye de etmiyorum.

13 haziran 2015 16:24

7. Yüzümde platin sarısı tüylere sahip olduğum için gerek duymadığım eylem^^. Keşke geri kalan tüylerim içinde aynı şeyi söyleyebilsem.

13 haziran 2015 16:44 13 haziran 2015 16:45

8. İlk defa bi kaç ay önce dayanamayıp başvurduğum yöntem.. Kaliteli bir ağda kullanılırsa sivilce çıkma ihtimali azalır diye düşünüyorum.. Bende hiç sivilce çıkmadı ama hassas ciltlerde kaliteli ağda da kullanılsa sivilce çıkarabileceğini söylediler.. Yalnız alındıktan sonraki o his gerçekten çok güzel.. Şahsen bayılıyorum..

14 haziran 2015 00:30 ed.5 ekim 2015 11:35

9. Bazen Sivilce çıkarsa da kurt adam gibi gezmekten iyidir diyerek yüzüme soğuk ağda bantıyla daldığım eylem. Sonrasında makyaj kaymak gibi duruyor.

19 şubat 2016 19:21

10. sağda solda bu kadar övülünce evde kendi kendime (gbkz: philips lumea) ile yaptığım eylem. normalde vücudumda lumea ile işlem yaparken öncesinde jilet kullanıyorum, kitapçığında öyle söylüyor. fakat hem yüzüme jilet sürmek istemediğim için, hem de yüzümdeki tüyler sonuçta mini minnacık olduğu için hiç öyle jiletle miletle muhatap olmama da gerek kalmadı. doğrudan tüycüklere tüycüklere gönderdim lazer ışınlarını.

şimdiye kadar üç seans tekrarladım ve geriye neredeyse hiçbir şey kalmadı diyebilirim. yine de lumea'nın kitapçığındaki öneriyi dikkate alıp birkaç ayda bir tekrar etmeyi düşünüyorum, yeni oluşacak kıl kökleri uyanmasın diye.

çok da kolay oluyor, bir seans 5 dakika bile sürmüyor. bir dezavantajını da görmedim. ama elbette bu uygulamayı kışın yapmamın da etkisi vardır. siz yine de 50+ faktörlü güneş koruyucusuz çok da şeyapmayın, ne olur ne olmaz.

19 şubat 2016 20:09