yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (3)

  1. iğneli epilasyon sonrası oluşan yaralar ve izlerden özellikle bahsetmek istiyorum. bunlar normal şartlarda 3 hafta için de geçmelidir. Güneşten korumadığınızda o süre uzar ve korumamaya devam ederseniz kalici olur. Bakımı için ilk 3 gün antiseptik pudra veya krem sonra izler geçene kadar da cilt yenileyici kremler kullanılmalıdır. İşin içinde genetik faktörleriniz de var, yağlı/kuru cilt ya da örneğin diyabet varsa yaralarınız geç iyileşecek. Yüz dışında diğer bölgelerin iyileşme süreci daha uzun olur çünkü hava alamayan bu bölgeler daha çok tere maruz kalır. Ancak aslında benim şu an altını çizmek istediğim konu; yanlış ve doğru oranda akım kullanıldığında olanlar. Bana yüz bölgesi için atılan fotoğraflar oluyor çok iz kalmış, çukurlaşmış olan inanılmaz üzülüyorum ve bin kere daha altını çiziyorum çok iyi araştırın, gidin kapı kapı gezin iğne uçlarını inceleyin, müşterilerinin çıkışını bekleyin onlara sorun kaç senedir geliyorlar vs gibi. Cildiniz önemli, hemen güvenmeyin herkese çok yazık. Eğer iğneli epilasyon oranında yapılırsa size tek faydası kıllarınızdan kurtulmanız olmayacak. Aslında babyface, fraksiyonel lazer, altın iğne ve dermapen gibi uygulamaların hepsinde amaç cildinize zarar verip sonra cildin kendini hızlıca yenilemesini sağlamak. Şimdi size çok acayip bi bilgi vereyim, benim yüzüm çok gözenekli ve delik deşik bi yapıda ama yüzümün iğneli epilasyon yapılan bölgelerinde çok çok az gözenek problemim var ancak diğer bölgeler gözeneklerden çıldırmış. Bunu örneği fotoyu medyaya ekledim. Elimde kimi fotoğraflar var, yanlış işlem ile çok ciddi yara almış ve mağdur olmuş insanlara ait ama onları burada yayınlamaya iznim yok. o yüzden fazla akım kullanılmış işlemlerin yaralarına iki örnek görmek için şu videomun (link: https://www.youtube.com/watch?v=pJrKlq9iKKU 17:08. dakikasına) göz atabilirsiniz. Ayrıca kendime ait iki tane fotoğraf medyaya ekledim. Bunlar doğru oranda yapılmış işlemlerden sonra oluşacak ortalama kabuklar izler. İkisi de farklı yerlerde yaptırdığım işlemlerin yaraları. İlki 2017 yılı, diğeri 2020. Neden hala bitmedi sorunusunun yanıtını da hemen vereyim ben yılda 2 kere falan temizlik için gidip sonra bırakıyorum da o yüzden. Bütün sürecimi merak edenler yukarıda bıraktığım videonun tamamını izleyebilir. Neyse konumuza dönelim. 2017 yılına ait olan işlemin de diğerinin de izleri tamamen geçti. Hiç leke kalmadı ama 2017’nin 2020’den farkı iğne ucu kalınlığı idi. O zamanlar daha bilinçli olsaydım keşke diyorum şimdi kullanılan iğne ucuna bakıp ama çok da önemli değil çünkü iz kalmadı.

  ilgili medya:
  3
  14 şubat 14:00

  2. lisede sivilcelerim vardı, çok da kötü değildi ama küçük ve neler kullanabileceğim konusunda bilinçsizdim. teyzem bepanthol sür her gece yatmadan çok iyi geliyor dedi (kendisi yetişkin ama hala sivilceleri var, aslında direkt ordan dinlememem lazımmış -,- ) ben de bu kremden baya bitirdim her gece her gün suratıma iyice sürerek. panthenol ve e vitamini tüylenmeye var olan tüylerin de daha belirgin olmasına sebep oluyormuş, bu bilgiyi iş işten geçtikten sonra öğrendim :'))) çenemde dudak altımda siyah belirgin bi iki kıl görüp cımbızla alıyordum o sıralar. sonra o bi iki kıl 5 10 diyerek çoğaldı tüyler daha belirgin oldular vs vs. sonra en azından bunu araştırıp yüz için en uygun iğneli epilasyon olduğunu öğrendim ve bir merkez buldum. o da cımbızla olan tüyleri uyandırdığımı daha görünür hale geldiklerini vs söyledi ama herhangi bi işlem görmediği için lazer ağda vs gibi çabuk biter dedi. gerçekten de öyle oldu zaten çene ve boyna doğru altındaki tüylerin görünümünden rahatsızdım. o merkeze çok daha belirginler için bir iki kere gittim ve o haliyle bile rahatsız etmeyecek dereceye geldi. şimdi başka bi merkezde (eli de çok hızlı ve bu işi bir sürü para alayım diyerek yapmayan yerim onu ) hem kalanlara devam ediyorum hem de başka bölgelere. yüzüme burda daha ilk defa yaptırdım ( çok kısa sürede çoğu görünür kılı temizleyebilmiş harika ) ve şu an baya iyi hametan sürüyorum evde olduğum vakitler. zaten dışarı çıkarken güneş kremi sürüyorum. yani bu konudan muzdaripseniz ve iyi bir merkez bulabilme şansınız varsa koşun çünkü biliyorum gerçekten zor

  14 şubat 21:08 14 şubat 21:10

  3. Ben daha önce denedim ve memnun kalmadım. Şu an Philips lumea ve bioder üçlü kürü dönüşümlü olarak kullanıyorum ve inanılmaz azaldılar. iğneli epilasyonun acısıyla ve izleriyle başedemiyorsanız deneyin derim.

  14 şubat 23:01


  4. 2 ayrı yerde 2 ayrı bölgeye yaptırdım. Her iki merkez de istanbulda bir tanesine 2013 yılında bıyık bölgesi için gittim sonra 2 sene önce çenemde çıkan kıllar için gittim. Bıyık bölgesini yapan başka biriydi ve 2 sene önce gittiğimde ayrılmıştı, çeneme yapan kişiye 4 seans gittim her seferinde hiçbir azalma olmadan aynen çıktı. Ben de başka bir yere gittim ve sonuç ha-ri-ka! Oraya da çenem için 4 kere gittim ama bu sefer hiçbir şey kalmadı, üstelik hiçbir iz vs de kalmadı. Kullandıkları iğne bile eski yerin iğnesine göre incecikti. Çok memnun kaldım. Bıyık bölgemdeyse sadece benim görebildiğim hafif bir iz var maalesef.

  Biraz da süreçten bahsedeyim, ben emla kullanmadan yaptırdım. Yüz evet acıyor ama başka bölgeler kadar çok değil. Yaptırırken bilin ki (mesela yanak olsun) yaptırdığınız bölge yaklaşık 5 gün kabuk kabuk yara olacak ve makyajla asla ve asla kapatmayın. Bu yüzden işinize uygun ayarlama yapmanız gerekebilir. Bu sürede çok çok iyi bakın, güneş kremsiz dışarı çıkmayın. güneşi direkt olarak yüzünüze gelmesin. Kabuklar dökülünce madecassol kullanın. Yüzünüze iğneli epilasyon yaptıracaksanız gerçekten iyi araştırın, gidin konuşun. Makinaları eski olmasın. Kendileri profesyonel olsun, işi iyi bilsin. Sertifikalarını sorun, görün. 

  15 şubat 13:48

  5. beş sene önce kuaför salonunda yaptırmıştım.çene bölgemde çok fazla (30-35 kıl) ve çok sert, sakal gibi kıllar vardı.ilk bir ay haftada iki kere sonraki bir kaç ay boyunca da haftada bir sefer gittim.Ağrıya dayanıklı olduğum için herhangi bir krem sürmedim,ama cildim hassas olduğu için epilasyon yapıldığı gün hep çene bölgem kızarıyordu.Kıllarım bitene kadar gittim.genel olarak da memnun kaldım diyebilirim.şimdiki zamana gelecek olursak,yeni yeni bir senedir yeni çıkan üç tane daha kıl gözüme batıyor.şimdilik cımbızla alıyorum.ileride ihtiyacım olursa tekrar giderim diye düşünüyorum.

  15 şubat 21:03