yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (1)

  1. kişinin doğduğu gün/ay/yıl/saat/yer bilgileri alınarak çeşitli programlarla çıkartılan gök yüzü haritasıdır. kimi 'çok saçma,bizim doğduğumuz anda gök yüzündeki gezegenlerin birbirine olan açıları hayatımızı nasıl etkilesin ki?' gibi düşüncelere sahip olabiliyor, haklılar.çünkü onlara bu işin mantık yönünü anlatmak zor oluyor. ama aynı insan aklının ve mantığının almadığı, hatta görmediği şeylere inanıp tapabiliyor aynı zamanda enteresan bir şekilde. gerçi konumuz bu değil :) bu bahsettiğim insanın yıldız haritasını açıp baksanız aslında neden şiddetle karşı çıktığının nedenini dahi çok net anlayabilirsiniz .. haritada çoğunlukla cevapsız sorular olmaz. nasıl mı?

  öncelikle yıldız haritasında kişinin karakter, mizaç,duygu durumu, bilinç altı, sosyal maskesinden tutunda ailesi, ataları, gelecekteki eşi, çocukları kaderi ve uç boyutta ölüm şekline kadar her şey hakkında büyük oranda doğru çıkacak olasılıklardan bahsetmek mümkündür. çok uçuk değil mi? ama gerçek. yıldız haritasının nasıl çalıştığını ve mantığını anlatmak oldukça zor olsa da bir kere işin içine girince olay bambaşka bir hal alıyor. eğer tutku ile bu işi yapıyorsanız karşınızdakine tahammül sınırlarınız artıyor. 'yıldız haritası da neymiş yaaa!' diyen kişinin bile aslında neden diyebileceği hakkında %90 oranda daha tanımadan bile bilgili oluyorsunuz (gizlinot: haritasında su grubu yoktur, merkürde boğa vardır vb). benim bu konuda diğer tanımım şudur biraz iddialı olsa da; 'bir insanı dna'sına kadar anlama ve tanıma sanatıdır' yıldız haritası. bu kişiyi görmüş olmanıza bile gerek yok...

  şahsen günlük yorumları okumam. burçlar hakkında bana soru sorulduğunda mesela 'yay burcu nasıldır' gibi buna kırmadan cevap vermemeye çalışırım. ya da çok yüzeysel anlatırım. zira aslında güneş burcu yay olan iki kişi ''aynı anda aynı yerde ve aynı saniyede'' doğmuş olsa dahi uçurumlar olabilir aralarında karakter olarak. işte bu sorunun yanıtını bize yıldız haritası veriyor. bu sebeple ''yaaa 12 burç var e 12 ayrı karakter mi var, saçmalık!'' diyen bir kişiye bu açıklamayı yapmakta sakınca görmüyorum.

  yıldız haritası sadece kişi için bakılmaz.bir olay hakkında tahminler yapmak (gizlinot: iş yeri açacağım kazançlı olur mu? evlilik tarihini ne zamana alırsak şanslı ve güzel bir gün olur? şu olay bana nasıl bir şekilde geri dönecek? ) için de bakılır. soru astroloji tekniği, bir soru aklınıza geldiği andaki gök yüzü konumları incelenir ve o konuda tahminler yapılır.

  bir diğeri *astro-psikoloji alanıdır. kişinin haritası açılır ve psikolojik rahatsızlıkları, nelere yaktın olduğu (gizlinot: bağımlılıklar vb ) , ruhsal durumu hakkında bilgiler alınır. bir doktorun uzun incelemeler sonucu varacağı bir sonuca alanında iyi bir astrolog 2 dakikada cevap verebilir.

  *medikal astroloji ise kişinin metabolizmasında olan rahatsızlıklar ve olası hastalıklar hakkında bilgi verir.

  oldukça enteresan bir alan aslında astroloji, beni her daim şaşırtmış,büyülemiştir. bir insanı tanımadan hakkında neredeyse ailesinin bile bilmediği bilgilere sahip olmak oldukça ilginç.

  birkaç önceki yazımda bahsetmiştim, eğer güneş burcunuz yay burcu ama siz hiç öyle değilseniz haritanıza sadece ''güneş burcunuzda yay burcu'' var demektir. doğduğunuz anın bilgileri ve yer konumu alıp incelendiğinde belki de haritanızda tek bir tane yay etkisi vardır ve siz asla bir yay burcu gibi olamazsınız. haritada belki de yoğun bir plüto etkisi olacak ve siz yay olmanıza rağmen karizmatik, çekici, uçlarda yaşayan gizemli bir akrep olacaksınız (gizlinot: swh )

  ukte sevgili (yazar: lady door )'dan geldi (:

  21 ekim 2014 13:36 21 ekim 2014 13:47

  2. bu aralar kafaya takmış olduğum konudur. Bir astroloğa gidip haritamı çıkartmayı çok istiyorum ama fiyatlar 250-300 civarında olduğundan pek yanaşamıyorum. bir de doğum saatim net değil. acaba doğduğum hastaneden öğrenmem mümkün olur mu bilmiyorum. bu konuda bilgisi olan süslülerden mesajlarını bekliyorum. daha önce haritasını çıkarmış olanların mesajlarını ayrıca beklerim tabi

  16 ağustos 2016 12:54

  3. Kısa bir süredir ilgi duyuyorum. Birlikte uğraşmak isteyen süslüleri mesaj kutuma beklerim. Evet burçların her kişide tutması imkansız ama bayağı detaylı bir şey bu. Kişisel danışmanlık Bayağı pahalı ama öğrenmek daha iyi bi seçenek gibi.

  26 ocak 2018 01:23


  4. yıldız haritasıyla tanışana kadar burçlarla ilgiliyim zannederdim, aslında bildiğim buzdağının görünen kısmı bile değilmiş, görünen kısmının binde biriymiş. ben (link: https://www.astro.com şu siteden) çıkarttım yıldız haritamı. tabii bakmayı bilmiyorum, geçen bir twitter hesabı (gizlinot: kim olduğunu hiç hatırlamıyorum) venüs x burcundaysa, mars y burcundaysa gibi bilgiler paylaştı. onları okudum, daha fazlasını istiyorum aslında ama pek güvenilir kaynak bulamıyorum internette. maaşımı kazanmaya başladığım ilk gün gidicem yorumlatıcam haritamı. insanın hayatı hakkında çok fazla şey söylüyor diyorlar, çok merak ediyorum fakat şimdilik öğrenci bütçeme göre çok para annecim.

  4 aralık 2018 16:48

  5. astro.cafeastrology.com sitesinde çıkartılan doğum haritası yorumlarla birlikte geliyor ve bence oldukça tutarlı ve detaylı yorumlar. İlgilenen tüm süslülere öneririm.

  Bu sitede ayrıca daha detaylı ögrenmek isteyenlere doğum haritasındaki gezegenlerin konumlarının nasıl yorumlanabileceğine dair de detaylı bilgiler var. Oldukça yararlı bir site yani bu işlere detaylı girmek isteyenlere.

  4 aralık 2018 23:18

  6. Doğum haritası diye başlık arattım bunu buldum. şimdi en güzel bu siteden çıkarırsınız.

  (link: http://dogumharitasi.astroloji.org/ Doğum haritası linki.)

  Haritanızda 2.sayfada yer alan gezegen ve burç dizilimleri var ; yanında ''R'' olanlar son zamanlarda çok duyduğumuz Retro demek. Geçmişten getirdiğiniz borçlar diyebiliriz.

  Bu gezegen şu burçtaysa ne demek diye tek tek bakmanın yanında bir de her evin bir yönetici gezegeni ve sahibi olan bir burç var ki bunlara üşenmeyip tek tek baktığınızda daha fazla ayrıntı görebiliyorsunuz.

  Bir blog vardı doğum haritası üzerinde evlilik yaşı hesaplamayı veriyordu fakat bir daha bulamadım. Bu üstteki linkten aldığınız doğum haritası ve derecelere göre hesaplama yapıyordunuz.

  Benim 32 çıkmıştı. :) Boşanma bile haritalarda görünüyor. Misal 7. eviniz olan eviilik evinizde satürn ya da plüto retro ise ayrılık veriyor. Tabii transit bilmem ne olursa ayrılık verir mi bilemiyorum,profesyonel değilim fakat ilgim var.

  Neyse bu konuya meraklı süslüler varsa bilgi alışverişinde bulunma süper olur,mesaj kutuma beklerim.

  24 mayıs 2019 12:52