yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (0)

  1. uğruna paralarımı deli gibi deli gibi saçtığım ama çözüm bulamadığım illet.

  yanaklarımda kapalı komedon olarak tabir ettiğimiz yağ bezelerinden var ve artık kozmetiklerle geçiremediğimi kabullendim.

  her türlü çözüm önerisi şahsımdan sizlere bir dua olarak geri dönecektir.

  5 ekim 2014 20:11

  2. benim doktoruma göre sorun cildin yeterince yenilememesi ve nemlendirilmemesi(ayrıca nemlendireyim derken gözenekleri tıkamamak gerek). yenilemeyi soyucu etkisi olan temizleyicilerle ve nemlendirici ürünlerle yapmak gerekiyor. bu soyucu etki de benim kullandığım ürünlerde AHA(alfa hidroksit asit- meyve asidi) tarafından sağlanıyor.

  5 ekim 2014 20:28

  3. Geçen sene,tam sol gözümün kirpik dibinden aldırdığım lanet şey. Bir de bildiğin ameliyata girer gibi aldılar arkadaş yaa korkmayan insan olarak korkmuştum resmen :/

  6 ekim 2014 17:43


  4. (yazar: sparklegd)nin (no:40695) nolu entrisinde belirttiği gibi, bir zamanlar bende de nerden geldiğini anlamadığım bir şekilde sol göz kapağımın dış kısmında tam kirpik dibimde çıkmış, insanı sinir eden minik topçuklardır. öyle bir noktada çıkmıştı ki; o zamanlar zaten makyaj namına tek yaptığım gözüme kalem çekmek, bu arkadaş da tam kalem/eyeliner çekme hattında. kalem çekerken acıması mı dersin, kalemi düzgün çekemeyip garip bir görüntüye sebep olması mı. ne işkence çektim 1 sene. sonra dedim herhalde bu kalıcı, gidecek bir şeye benzemiyor, sıkayım ben bunu. ama cımbızla mı sıkmadım, iğneyle mi oynamadım, tırnaklarımın arasına alıp koparmaya mı çalışmadım. sıktım sıktım yok, gözümden yaş geliyor, canım yanıyor, bu bana mısın demiyor. beni aldı bir sinir. yok, ucu falan da görünmüyor, delirdim. çok uzun bir süre gün içinde her aklıma geldiğinde, uygun yer bulduğumda uğraştım. sonra baktım olmuyor, pes ettim. bir kaç ay sonra elimi yine gözüme attığım bir anda istemsizce oynarken bir anda koptu, ben de kurtuldum.

  6 ekim 2014 21:26

  5. günde 1200mg lithuril kullandığım için yüzümün her yanını saran sinir bozucu şeyler. ergenl,k çağımda bile böylesi bi yüzüm yoktu çok üzülüyorum.

  benimkiler sıkılabilen cinsten ama çoğu fazla derinde. zaten sıkarak hepsinden kurtulmam da mümkün değil.

  6 şubat 2015 15:16

  6. kullanılan kozmetik hatta dermokozmetik ürünler, yağlı besin tüketimi yüzünden oluşmakta olan bu sinir bozucu olan minik yaratıklardan özellikle yanak bölgem olmak üzere göz kapağımda bile mevcut. bazı bezecikleri insülin iğnesi ile çıkarıyorum fakat bu işlem biraz tehlikeli -özellikle göz çevresinde- (gizlinot: evde denenmemesi tavsiye olunur)

  6 şubat 2015 18:35

  7. bende de yıllarca göz altımda bir tane bulunmuş olan baş belası. kötü bir örnek olacak ama ben bunu iğneyle delip sivilce sıkar gibi sıkarak kurutmuştum, bir sıkıntı da olmadı. siz yine de evde denemeyin:)

  6 şubat 2015 20:19


  8. başlığı gördüm bir titreme geldi allahhhhh!!

  geçen yaz yüzümün her santimetrekaresinde çıktı bundan. psikolojimi fena bozdu.

  yüzüme dokunamaz hale gelmiştim.

  geçti fekat yüzümün her yeri sivilce izi oldu.

  allah bir daha yaşatmasın.

  bu arada siyah noktadan daha kötüdür kendisi. siyah noktanın bir ucu var yine ama bunun olmadığı için çıkması çok zor ve iz bırakıyor. ayy neyse gözüm doldu hatırlayınca yine daha fazla yazamıcam :(

  6 şubat 2015 21:54 7 şubat 2015 11:43

  9. iğneyle ya da sadece sıkarak bunlardan kurtulduğunu söyleyenler var ve bu, acaba onlardakiler bendekilerle aynı mı sorusunu aklıma düşürüyor. zira bir iki kez bunu denemiş ve pişman olmuş biri olarak bu durumu artık kabullenmek zorunda olduğumu düşünmeye başladım umutsuzca. üstelik eskiden sadece sağ gözümün altında vardı bunlardan, artık her iki yanağımın üst kısımlarında, dudağımın üstünde bile var. böyle söyleyince gözünüzün önünde tiksindirici bir görüntü belirmiş olabilir ama neyse ki çok minikler ve çok fazla yaklaşmadıkça belli de olmuyorlar pek. belki de bu yüzden kabullenebiliyorum şimdilik.

  8 şubat 2015 22:35

  10. Benim göz kapağımda 1tane ve yanağımda gözüme yakın bi yerde 3tane birden vardı. Şeytan üçgeni gibi. Aldım elime iğneyi kolonya ile streil ettim :D birini patlattım.hafifçe sıktım içini boşalttım. 1haftada geçti iz falan da kalmadı. Sonra diğerlerini de hallettim. Geldik göz kapağına tabi onada iğneyle müdahale etmedim kendiliğinden geçti gitti. Burnumum kenarında var 1tane.Ne sıkabiliyorum ne iğneyle müdahale edebiliyorum napsam bilemedim

  8 şubat 2015 23:19

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar