yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (0)

  1. Hiç unutmuyorum, daha gerçekten çiçeği burnunda sevgiliyiz, geldi kankasına anlatır gibi anlattı. Ahlar vahlar.. sokakta karşıma çıksa naparım bilememler.. üstüne kırılan cevizler fındıklar bilumum kuruyemiş sanatı... benim bir ilişkiye başlamam gerekiyordu demeler...

  Eve geldim, rezalet hissediyorum. Öyle aşık olduğumdan falan da değil hani. Unutamadığım biri yüzünden bfflerim tarafından yeni bir beyle münasebetimin olması gerektiğine karar kılınmış, ayarlanılmış bir ilişki. Asıl rebound olan o farkında değil djkdkf.

  Bütün gece düşündüm, beni bu kadar basit bir adamın üzmesine izin verdiğim için hem kendime hem de o unutamadığım beye sövdüm, ağladım. Sabahına da bir ayrılık mesajıyla bitirdim. 

  Tanım: Bence ilişki gerçekten yeni başladıysa asla anlatılmaması veya karşı taraftan dinlenilmemesi gereken durum. Beni bile bu kadar üzdüyse gerçekten aşık olanları düşünemiyorum. “ilgilenmiyorum” veya “merak etmiyorum” demek kadar coolu yok. Merakınızdan ölseniz de sormayın, size kendinizi kandırın demiyorum. Ama daha yolun başındaysanız, kesinlikle hayır. Kesinlike detaylara girilmemeli. O gece bana da anlattırmıştı unutamadığım beyi ve duymak istemeyeceği veya konduramayacağı şeyleri duyunca benim hakkımda hayal kırıklığına uğradığını düşündüğüne e mi nim. Kimsenin sizi üzmesine ve yargılamasına izin vermeyin bebeklerim. 

  22 nisan 2018 01:00 22 nisan 2018 01:03

  2. anlatıcağım tam olarak konsepte uymasa da,flörtüm eylül-ekim gibi şuanki arkadaşlarından biriyle bir şeyler yaşamış ve bana biz konuşmaya başladıktan kısa bir süre sonra dan diye bunları anlatmıştı.şuan ikisi hala aynı ortamda ve arkadaş,her ne kadar ikisinin de takmadığını bilsem de ben onları her birlikte gördüğümde anlattığı şeyler aklıma geliyor ve kan beynime sıçrıyor.yapmayın,etmeyin sizin için önemli olmasa da karşınızdaki kişiyi aşşşşırı derecede irrite eden ve psikopatlaştıran bi durum.

  22 nisan 2018 16:59

  3. Benim yapmayacağım bir şeydir. Geçmiş tecrübelerimde dürüst dürüst anlattığım şeyler zamanı gelince bana silah olarak geri dönünce, ben de artık fazla dürüstlüğün bazen sıkıntı yarattığına karar verdim.

  Yani diyeceksiniz ki o da senin şanssızlığın. Gidip öyle tiplerle birlikte olursan, böyle durumlarla karşılaşırsın. Ama ne bileceksin ki işte, kavun değil ki koku salsın. Anlayışlı, pırıl pırıl görünen tipler bir anda maçolaşabiliyor işte.

  Şimdi bir de bilmek ister mi karşıdaki kişi o da önemli. Benim sonuncusu, ne sen anlat ne ben anlatayım demişti. Gerekçesi ise, şimdi anlatırsın ben daha da fazla soru sorar deşerim. Ondan sonra canım bir şeye sıkılır, istemeden sana da yansıtırsam bu da ilişkimizi kötü etkiler. En iyisi mi hiç bilmemek demişti. Mantıklı gelmişti o an, hiç açmadık biz de.

  22 nisan 2018 20:25


  4. "aşkım vallahi ilk sensin senden önce elime erkek eli değmedi" triplerine girmeye de gerek yok, önceki ilişkileri en ince detayına kadar anlatmaya da gerek yok. her iki cins için de konusu açılmamalı, geçmişe mazi geleceğe niyazi denmeli. Zaten tutup da eski sevgililerim hakkında herhangi bir soru soran kişiden ayrılırım, insanın böyle bişeyi merak edip de sorması çok dangalakça bence.

  22 nisan 2018 20:58

  5. allah kahretsin ki benim de yaptığımdır. 

  ilişkimizin daha ilk haftalarında sevgilim beni tanımak adına olsa gerek hadi bana bir seyler anlat, hayatını anlat tarzı konuşmuştu. ben de başladım anlatmaya, konu konuyu açtı eskilere geldi bir sürü şey anlattım. bileğimde eski sevgilimin adı yazan kapattırdığım bir dövmem vardı, tak diye söyledim. gerçekten söylenmiş diğer entrylerde ilişkim için en büyük pişmanlığımdır. beni arkadaşlarım uyarmıştı, anlatma diye. ben de “hayır, beni tanısın ben böyle bir insanım. her şeyi benden öğrensin” deyip tüüm ama tüm şeyleri dökülmüştüm. sonuç tebrikler nur topu gibi bir takıntılı sevgili edindim. her şeyi geçmişe bağladı, kaç kere karşıma geldi eskiyle alakalı, rüyalarında gördü. o bunları kafaya taktıkça hem üzüldüm hem de hala benim bitirdiğim şeyleri problem ediyor olmasına sinirlendim. ama her şeyi benim yaptığımı anlamak epey zamanımı aldı. başa dönme şansım olsa asla yapmayacağım tek şeydir. 

  23 nisan 2018 00:33

  6. bence belli bir noktoya kadar olması gerekiyor. mesela eski ilişkilerin ne kadar sürdüğü ve neden bittiği gibi. birde tabi eski-yeni birbirini tanıyorsa belirtilmeli. ben bu hatayı yaptım mesela, kim olduğunu söylemedim ama o kişi hakkında arkadaşımdı o sıra zaten, normal olan konuşmalarımızı yeni sevgilime anlatıyordum ya da sinirlendiğimde söylüyordum. ama altında kötü bir niyet yoktu, o sıra cidden arkadaşımdı ve bir şey hissetmiyordum, üstünden de geçmişti zaman. sevgilim o kişiyle eskiden o tarz bir ilişkim olduğunu öğrenince baya küstü hatta ayrılıyordu bile, aldatmış muammelesi gördüm. belki aynı durumda ben olsaydım, bende aynı tepkiyi verirdim, bilemiyorum. ama ne olursa olsun açık olunmalı, saklanmamalı, yalan da söylenmemeli. ama şu olaya karşıyım “eskisiyle birlikte oldunuz mu, ne kadar ileri gittiniz, öpüştünüz mü” tarzı sorulara karşıyım. dediğim gibi “ne kadar süre önce oldu, ne kadar sürdü, neden bitti” bence bunlar sağlıklı ilişki için gerekli olan bilgiler. en azından karşındaki kişinin ilişkilerinin nasıl veya ne kadar sürebildiğini, nelere katlanıo katlanamıdığını anlayabilirsiniz.

  23 nisan 2018 02:06

  7. Zamanlama ve detay vermede başarı meselesi gibi.

  Çok erken anlatmak: unutamamış hissi hiç anlatmamak acaba ne saklıyor hissi verebilir. 

  Bence gene de minimum anlatmak en iyisi.

  23 nisan 2018 09:45


  8. bence olmaması gerekendir ya. Her iki tarafında anlatmasını veya sormasını saçma buluyorum. Karşındaki insana saygısızlık gibi geliyor yani insan ister istemez kıyaslama yapabilir bu durumlarda. 

  23 nisan 2018 12:52

  9. Zamanında, sorulan soruları cevaplamak suretiyle yaptığım hata. 

  Diğer versiyonu da yeni sevgilinin eski ilişkilerini dinlemektir. Ve bu da en az anlatmak kadar büyük bir hatadır.  iki önceki girdi yazarının (haruka - bkz:mobilden süslü sözlük kullanım zorlukları) söylediği gibi, zamanlama ve detaylandırma konusu ziyadesiyle önemlidir. ‘İlişki neden ve nasıl bitti, ne kadar sürdü’ açıklamaları son derece yeterlidir.

  Eski ilişkiden yola çıkarak, beklentilerini falan anlatmaya çalışanlar var ki, aman denilesi. İnsandan da ilişkiden de uzaklaşma sebebi. 

  23 nisan 2018 12:59 23 nisan 2018 13:03

  10. sevdiğiniz, belki ailenizden, arkadaşlarınızdan bile daha çok vakit geçirdiğiniz kişinin sizden önceki hayatını bilmek istemeniz kadar doğal bir şey yok. ancak sınırı çizmek önemli. ciddi ilişkilerini, ne kadar sürdüğünü, ne zaman ve neden bittiğini anlatsın isterim. ama takıldığı insanları ya da eski sevgilisiyle anılarını falan bilmesem daha iyi. evde eski sevgilisinin hediyesi olan kupaları gördükçe bile içim cız ediyor, daha çok şey bilsem dayanamazdım herhalde :(

  23 nisan 2018 23:11