yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  • girdiler (23)
  • medya (1)

  1. Dil, Dil dile mi ten tene mi değmeden öğrenilmez tartışmamızda arkasına dönüp ikisi de doğru diyen bir türk erkeği (gizlinot: swh ) papa affetsin vatikan’a yürüyoduk (gizlinot: swh ) 

  25 şubat 2018 21:47

  2. bende trajikomik olanından var. ben whatsappda yazışırken göz ucuyla bakan arkadaşın “aa sen türkçe yazışırken normal alfabeyle mi yazışıyorsun” demesi. bendeki jeton hemen düşmedi tabi, sonra kendisi açıkladı. bizim arap alfabesi kullandığımızı düşünüyormuş. stupid. 

  25 şubat 2018 21:50

  3. Gayet sakin bir hayatım olduğu için başıma gelmedi bugüne kadar ama ekşisözlükte her canım sıkıldığında açıp okuduğum bir olay var. Gerçektir değildir anlatanın bileceği iş ama bu anı uydurulamaz gibime geliyor. Belki sizin gecenize de neşe getirir diye paylaşıyorum:)  (link: https://eksisozluk.com/entry/30851894 Link)

  25 şubat 2018 22:40


  4. arkadaşımla yanımızda oturan çiftin dedikodusunu yaparken, ''merhaba öyle mi düşünüyorsunuz'' diye cevap vermeleri ve on saniyelik bunlar türk müydü be?! diye afallamamız...

  26 şubat 2018 18:51

  5. Bir hafta süren prag tatilim boyunca yerde gördüğüm tek çöpün "Kilis sofrası" ıslak mendili olması :/

  Amsterdam'da kendimi paralel evrende sanıp bad trip'e girmem.

  26 şubat 2018 23:20

  6. Trenle amsterdama giderken kimse bizi anlamıyor diye ( tipleri de kolaçan ettik tabi türke benzeyen var mı diye ) bütüün cinsel hayatımızı konuştuk 3 kız , trendekiler hakkında yorumlar yaptık , dalga geçtik. tam amsterdam'a ulaştık trenden inerken yanımızda oturan sarışın , mavi gözlü adam bize iyi günler kızlar ahahaha diyip gitti.

  çok utanmıştık...

  27 şubat 2018 16:28

  7. bir arkadaşımın yolda tasmalı, sahipli köpek gördüğümüzde istersen bu tarafıma geç demesi. sebebini sordum dedi ki türkler köpeklerden korkar genelde? ?? ??

  27 şubat 2018 18:31


  8. viyanadayken metroda biletimi okuttum ama belli olmuyor diye bi daha okutunca 2 kere mürekkep bastı ve tarih-saat okunmaz hale geldi. böyle olunca da bilet kontrolünde sorun çıkacaktı ve ceza keseceklerdi. o sırada tam da bilet kontrolüne denk geldim ve yanımdaki türk arkadaşımla konuşurken biletimi gösterdim, tam derdimi anlatacakken görevli türk çıktı ve "bir dahaki sefer dikkat edin" dedi o kadar rahatlamıştım ki..

  27 şubat 2018 19:52

  9. Paris'te, hepimizin bildigi su klasik cafelerden sandalyeleri yola donuk oturduğunuz hani. Onlardan birinde oturduk, yemek yiyoruz; tabii parizyen ruhu yasicaz diye yola bakan sandalyelere menemen bardağı gibi dizilmişiz arkadaş.

  Önümüzde bir taksi durdu kırmızı ışıkta, içerideki asyalı teyze başladı fotoğrafımı çekmeye; saçım platin sarısı o zamanlar. Hani farkettiğim belli olsun, utansın yapmasın diye el salladım; olanca sevecenlikle el salladı ve bu sefer camı açıp selfie yapmaya başladı....

  Ben olanca dumurla ne olduğunu anlamaya çalışırken, fransız/çinli arkadaşım "büyük ihtimalle gidip seni akrabalarına falan gösterecek ya da gezi albümüne ekler, garip buldukları her şeyi çekiyorlar böyle"diye açıkladı. Hiç mi platin sarı saçlı erkek yok koskoca çin'de teyzecim napıyorsun?

  28 şubat 2018 10:26

  10. Gece kızlı erkekli topluca bir eğlence mekanından çıktık. Kakara kıkırı yürüyoruz. Önümüzde de 2 kız 2 erkek ayakta zor durarak yürüyorlar, o kadar sarhoşlar ki nerde olduklarını unutmuş durumdalar. Sonra kızların ikisinin de türk olduğunu anlıyoruz konuşmalardan, türkçe ağıza alınmayacak şeylerden konuşuyorlar, gecenin nerede nasıl biteceğinden o geceki fantezilerine kadar. Biz birbirimize bakıyoruz susuyoruz nutkumuz tutuluyor! Arkada bir sessizlik olduğunu farkeden kızlar arkalarına dönüyorlar bizim suratlar bir garip tabi, kzılardan birisi Türkçe Türkmüsüüünüüüüz diyor, gruptaki herkes susuyor,ne dediğini anlamamışçasına bÖn bÖn bakıyoruz, sırf daha da utanmasınlar diye, Tam o sirada içimizden bir arkadaş cevap veriyor "No".

  Gerisini anlatmama gerek yok sanırım!!

  Edit: Erkeklerin ikisi de yabancıydı

  6 mart 2018 18:42 6 mart 2018 19:29