ürederm

0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar (0)
  • medya (1)

1. %40 üre içerenini, ellerim aşıııırrrııı kuruduğunda, gece yatmadan önce kullandığım krem ilaç..

çok yoğun yapılı, emilimi zor bir krem. sık kullanılmaz tabii, yani bence kullanılmamalı.. bir de kötü kokuyor..

13 eylül 2014 22:18

2. doktorumun vücudumdaki (özellikle sırt) sivilceler için yazdığı üre içeren krem. gerçekten de sivilceleri söndürme konusunda başarılı.

lakin bu über zeki kardeşiniz bir gün rutin bir şekilde yüzündeki sivilcelere giriştiği bir zamanda tahrip ettiği yerler yatışssın diye arayış içine girip bu kremden başka şey bulamayınca sadece o bölgeye kulak çıbığıyla sürüp yattığında sabah bir de ne görsün. kocaman kabarmış kaşınan ve ağrıyan bir yüz. meğer kontakt dermatit'e sebep oluyormuş hassas ciltlerde. şuan izi hala yüzümde. sakın denemeyin yüzünüzde sakın. zaten kimse benim gibi über zeki değildir, fışkırıyor mübarek ahgdsgdfgsf

18 ekim 2015 21:48 18 ekim 2015 21:54

3. %10 üre içeren lipo versiyonu yalnızca daimi vücut kremim değil, aynı zamanda aşkitom ve beybimdir. emülsiyon halinde su, yağ ve üreden oluşan bu basit ve etkili kremi eczanelerden 10-15 lira civarına temin edebilirsiniz. denediğim en başarılı vücut nemlendiricisi. bence vücut kremi böyle olmalı, inanın bir kez denedikten sonra fanfinfon aromalar parfümler renklendiriciler içeren ıvır kıvırlara gerek duymayacaksınız. haftada 1 duş sonrası tüm vücuda kullanmak bana yeterli geliyor. ayrıca ürenin yumuşatıcı özelliği nedeniyle ayak kremi olarak da çok başarılı buluyorum, güzelce yumuşatıyor. ayaklarda en iyi etkiyi duş sonrası deri yumuşamışken gösteriyor, diğer türlü çok faydasını görmedim.

tercihe göre hydro (su bazlı) ve lipo (yağ bazlı) tercih edilebilir. %10, %20 ve %40 olarak farklı konsantrasyonları mevcut, mesela başlıkta daha önce bahsedilen %40 gerçekten kuvvetli bir konsantrasyon, daha ağır vakalarda kullanılıyordur diye düşünüyorum, doktor tavsiyesi ile kullanmak daha sağlıklı olur. daha az üre içeren, bir tık daha hafif bir benzeri için kardeşi (gbkz: excipial)'in hydro ve lipo versiyonları denenebilir, onlar çeşidine göre %2 ve %4 üre içeriyor sanırım.

22 aralık 2016 23:49

4. Ayak tabanlarimda bazi noktalarda ayakkabi yuzunden oluşan sertlestmeler icin doktor tavsiyesi ile %10 lipo versiyonunu aldığım krem. Vucuduma hiç kullanmadım , topuklarima sürüp strec folyoyla sarip yattim. Ertesi sabah kalktığımda epey yumusadiklarini gördüm.

23 aralık 2016 12:03 23 aralık 2016 12:04


5. ayaklarımdaki egzamaya %40 üre olanını kullanıyorum (doktorum vermişti). baya etkili. düzenli kullansaydım şimdiye bebek poposu olmuştu ayaklar :(

23 aralık 2016 19:18