yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (118)
  • medya (1)

  1. parfüm olarak değil de vücut losyonu, duş jeli vb. şeklinde uygulanınca daha hoş duran (çünkü daha hafif oluyor), parfüm olarak kullanınca çok ağır kokan parfümdür. bindiğim bir asansöre benden önce binen kişi eğer böyle bir parfüm sürdüyse, nefes almadan durmaya çalışırım, o derece bayıktır ve bayıltma gücüne sahiptir bu kokular çünkü. ama krem-losyon olunca öyle mi? mis gibi kokar kremler... hele duş jellerini üstüne boca etmek istersin. ama parfüm? yoo dostum yoo. parfüm olarak çok ağır.

  15 temmuz 2014 23:05

  2. şekerli kokulardan nefret ediyorum. otobüste hele biri kokuyorsa sanki bana pismiş de üstüne parfüm sıkmış gibi geliyor. yapış yapış sanki. boğuyor beni bu kokular.

  egzotik olması, iç gıcıklaması başka şey şekerli kokması başka şey...

  16 temmuz 2014 09:58

  3. migreni ilerletmekte biçilmiş kaftan olan parfüm çeşididir. migrenim sayesinde uzak durduğum parfümlerdir. sayesinde diyorum çünkü çok da eksikliğini hissetmediğim parfüm çeşidi kendisi. migrenim olmasa da kullanmazdım. escada'nın neredeyse bütün parfümleri şekerlidir. bir de bunların açık parfümerilerde doldurulanları vardır, kesinlikle uzak durulması gerekendir. en azından açık parfümleri yazın ortasında toplu taşıma araçlarında sıkmayınız.

  16 temmuz 2014 12:31 ed.16 temmuz 2014 23:00


  4. ne kadar güzel, kaliteli, herkesin başını döndüren cinsten olursa olsun yazın kullanılmaması gereken bir parfüm tarzı.

  buram buram kokup ortamı ağırlaştıran koku güzel durmuyor, tam aksine ucuz duruyor, yürüyüp gittiğinde arkada kalan koku işte gerçek parfümdür.

  yaz-kış kullanılır şeklinde yazılanların çoğu tamamen kışlık, hatta yaş ortalaması çok yüksek parfümler.

  hele ki chanel no.5 yaşı 50'nin altında olan kimseye gitmez, hiçbir mevsim ve hiçbir ortamda.

  16 temmuz 2014 15:05 16 temmuz 2014 22:51

  5. Normalde hiç beğenmediğim kokulardır. Fakat geçen dolmuşta giderken, çok kilolu şirin bir kadın bindi ve hafif bir şekerli koku geliyordu kendisinden. O kadına yakışmıştı. Sanırım dozunda kullanmak ile alakalı. Erkekleri etkilediğini sözlük sayesinde öğrendiğim parfümlerdir ayrıca.

  16 temmuz 2014 17:56

  6. bir de meyve notaları da içerirse parfümden çok tatlı kokusunu andıran kokulardır. seneler önce avon'dan (katalogtan da parfüm seçilir mi be kızım, şimdi akıllandık tabi) (bkz: secret fantasy) diye bir parfüm almıştım. şişesi falan çok güzel, şirin, hatta çocuksu. ama o koku.... şekerli ve meyveli koku.... sadece evde sıkıyorum, bir de bitsin diye odalara falan da sıkıyorum (israfı sevmem). o zamandan sonra akıllandım.

  bu kokuya bir örnek daha vereyim, (gbkz: rebul angie hot body splash) diye vücut spreyleri var, kocaman 250ml'lik. o seride de böyle şekerli, karamelli-yanmış şekerli kokular var. koklayınca krem karamel'i andırıyor direk. şekerli kokulardan hoşlananlar muhtemelen bayılır ona. kocaman da zaten sık sık bitmez aylarca.

  16 temmuz 2014 18:59

  7. erkeklerin gerçekten de bayıldığı kokulardır.

  ben de çok haz etmem. ama az sıkıldığında güzel durabiliyor süslüler. britney spears fantasy kullandığım gençliğimin baharında(ybkz: 1 2 sene kadar önce) "bu güzel kokan nedir ya" demeyen erkek yoktu. ordan kelli biliyorum.

  ha bana bayağı geliyor bir yandan, şeker kokusunun güzel olmasının tek sebebi tadını sevmemiz, lezzetli olması falan gibi. halbuki çiçek kokusu doğaldan güzel. aldatmaca gibi yani.

  onun dışında güzel de olabilir.

  parfüm tamamen zevk meselesi süslüler ama zevk biraz bile kişilik meselesi değil.

  16 temmuz 2014 23:43


  8. özellikle okul servisinde bu kokuyu aldığımda mide bulantım had safhaya çıkar, astımım azar. özetle kötüdür. (gizlinot: bence)

  21 temmuz 2014 05:39

  9. Yves rocher-vanilya kokusu.tek baymayan severek kullandıgım sac losyon ve vucut jeli kokusu.

  26 ekim 2014 22:44

  10. koklaya koklaya doyamadığım, kullanmayı çok sevdiğim parfüm türü. ama başlık altına yazılan girdileri okuyunca çok ezik hissettim kendimi. "ama ben ergen değilim :(" "yoksa ben kezban mıyım" "insanlar benden iğreniyor mu :(" "milletin midesini mi bulandırıyorum ben öhühühühü :(" diyerek üzüldüm :( :( vanilyalı şekerli kokuları falan seviyodum ama ben :( prada candy olsun, lancome la vie est bella (şekerli diye mi geçiyor bilmiyorum ama) olsun çok seviyorum mesela. miladım mı doldu yani benim o yüzden mi böyleyim :((

  26 ekim 2014 23:35