yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (142)
  • medya (0)

  1. (no:32461)(gizlinot: swh )

  Tanım: artık kullanmadığım parfüm çeşididir. Kalıcılığı bir yana, orijinal kokudan beni soğutuyor.

  5 ekim 2014 22:56

  2. Yıllarca bir parfümün açığını kullandım gayet memnundum sonra dedim dur ya ben bunun orjinalini alayım bi.kaç katı para verip aldım ama tam bir fiyasko kalıcılık berbat fiyatı çabası.döndüm yine emektar açık parfümüme .velhasıl kelam o kadar paraya değmez (gizlinot: ) evet velhasıl kelamı cümle içinde kullandım alkış bana

  5 ekim 2014 23:11

  3. hiç kullanmadığım, Ama geçen haftadan sonra kullanmayı kafaya koyduğum parfüm çeşidi.

  Geçen hafta bir arkadaşım benim parfümümün çakmasını aldı. arkadaşlarımız onun parfümünün daha yoğun koktuğunu ve daha kalıcı olduğunu idda ettiler, ve maalesef haklıydılar sözlük. ben 350 lira vermemle beraber akşama kadar kokusu kalmayan parfümle kalakaldım. kesinlikle bundan sonra d&p'den çıkmayacağım.

  Ayrıca d&p parfümlerinin içeriği pis, kötü değildir. Normal bildiğimiz yağlar ve özlerle yaplıyor onlarda. Gene de tene sıkmamak lazım.

  5 ekim 2014 23:26


  4. Yağ oranı daha fazla olduğu için açık parfümde kalıcılık daha iyidir. Orjinal parfümlerde markaya ve şişeye para verilir aslında

  5 ekim 2014 23:27

  5. paraya kıyamayıp açık parfüme yönelenlerdenim. pişmanda olmadım sıkılıyorum başka alıyorum değiştiriyorum. işte bu koku dediğimde orijinalini de almayı düşünebilirim :)

  6 ekim 2014 14:01

  6. Hepsi aynı değildir sanırım (gizlinot: parfüm konusunda çok bilgili değilim) (gizlinot: başarılıları da var diye okudum) ama zaman zaman beni öksürük krizine sokan şeydir. Ozellikle sicak havalarda, ağır ağır kokanlar... Hatta beni o duruma sokan kadınlara lanet okuduğum da olmuştur, kimsenin tercihleriyle başkanlarını bu şekilde rahatsiz etmemesi gerektiğini düşünüyorum. En basitinden metroda yanıma gelip oturan kadının ekşi ekşi kokan parfümü yüzünden kaçmak zorunda değilim ya da nefes alamayıp magazadaki insanlari korkutmak zorunda da değilim. Lütfen bu kokuları tercih ediyorsanız kalitelilerini, hafiflerini falan tercih edin.

  Ek: mesela az once gelip sıraya kaynamaya çalışan kadın, o kokuyla fark edilmeyecek gibi değilsin.

  6 ekim 2014 16:55 7 ekim 2014 04:54

  7. En kötüsü bile Marc jacobs lola'dan daha kalıcıdır.

  Hayir 350 lirayı hak edecek ne yaptın lola ?

  6 ekim 2014 16:59


  8. parfümde tek bir koku yoktur. üst, orta ve alt olmak üzere 3 ayrı notası vardır. ilk sıktığınız zaman odada koku belirir çünkü ilk notası kokar. parfüm tenle birleştikçe alt notası ortaya çıkar. her saat buram buram kokmaması o nedenledir. açık parfümde böyle bir olay yoktur. sürekli yoğun kokar. bu zaten yanlıştır.

  25 ekim 2014 20:15

  9. içeriğinde ne olduğunu tahmin etmeye bile cesaretimin olmadığı parfüm türü. gerçi parfüm demeye dilim bile varmıyor. evet orjinal parfümler pahalı, evet kimsenin o kadar parası yok ama cilt kanserine yakalanmayı kimsenin istediğinide zannetmiyorum. çok pahalı olmayan kokularda mevcut ayrıca, çoğu zaman online alışveriş siteleri deli indirimler yapıyor. sağlık için dikkat etmek lazım.

  25 ekim 2014 23:30

  10. Alerjim var istesem de kullanamam. Ama lisede önümde oturan kız yüzünden kullanabilecek olsam da kullanmamam gerektiğini öğrendim. Hanım kızımız çok çok ağır açık bir parfümle banyo yapardı ve ben her sabah ilk derste peş peşe hapşururdum. Sırf onun yüzünden alerjik rinit için ilaç kullandım bir süre. Lise bitti ben bu hanım kızımızdan kurtuldum. Bir gün sokakta yürürken biri parfümümüzü denemek ister misiniz diye burnumun dibine parfüm sıktı. Şak. Bir flashbackle geçmişe döndüm. Bizim kızın parfümü. Dedim bu ne. thierry mugler alien' mış kendileri. Yani onun çakması. Neyse ben yıllarca bu parfümden nefret etmeye devam ettim. Geçen alışverişte bi kokladım. O parfümle uzaktan yakından alakası yok. Çok güzel bir parfümmüş demicem, yine sevmedim o ayrı. Ama gerçekten alakası yok. Yani lafın kısası açık parfüm kullanırken parfümün orjinalinin kokusunu bilen bir insanla karşılaşırsanız rezil olma olasılığınız çok yüksek. Tabi birde buna sağlık falan eklendiğinde para içinse eğer ne bileyim avon, zara falan daha mantıklı geliyor bana. Hatta o bile yoksa body mist alın ucuza sık sık tekrarlayın.

  26 ekim 2014 01:53