yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (0)

  1. Aşkı memnu.

  Allah vermesin !

  28 ocak 2017 01:58

  2. Yakın akraba çevresi örneğin kuzen. Aman diyim biliyorum evlenip mutlu olanlarda var fakat aksi olursa yaşanacaklar aile dedikoduları,adınızın çıkmasıyla kalmanız,arkasını dönüp giden taraf değilseniz de sürekli görüp acı çekmek yaşadığım tramvayı daha fazla anlatamam sanırım.

  Edit; eksileyen süslüler sanırım kuzene aşık olunur mu diye düşünenler. Arkadaşlar herkes abi kardeş gibi büyümeyebiliuor varlığından bile habersiz olabiliyorsunuz yıllar sonda tanışabilirsiniz insanları bilmeden yargılamaktan vazgeçin.

  28 ocak 2017 02:59 29 ocak 2017 13:11

  3. Ben kendi adıma en yakın erkek arkadaşıma aşık oldum, ama allahtan bunu ona yansıtıp arkadaşlığımızı bozmadım. Aşık olacağın insanı seçemiyorsun evet ama davranışlarını seçebiliyorsun. Gerekirse kalbine gömmeyi de bilmeli insan.

  28 ocak 2017 09:20


  4. Benim yaşadığım ve halihazırda hala acı çektiğim durumdur.Yaşayabileceğiniz en büyük aşk acısı belki de böylesidir.İnanın süslüler dışarıdan görseniz hiç bağdaştıramazsınız kalıplı uzun biriydi.Herkes dedi olmaz , o bir ilişkiyi kaldıracak kadar olgun değil , aynı zamanda çok utangaç , yapamaz .Ben naptım dinlemedim tabi.Gittim açıldım çocuğa . Kaç ay boyunca konuştuk.Ama yok konuşmaktan öteye kesinlikle geçemiyoruz.Ne zaman çıkmayla ilgili bişeyler ima etsem hemen konuyu değiştiriyor.Böyle böyle zaman geçti.Sonra bir gün gece 1 de mesaj attı.Ben yapamıyorum , olmuyor olmayacak böyle diye.Köpek gibi kaldım ortada.6 ay geçti artık hiç konuşmayalı.Hala köpek gibi seviyorum.Ama hiç ne birbirimizi görme şansımız var artık , ne de konuşuyoruz zaten.Bir daha aramızda hiçbir şey olamayacağımı bilmeme rağmen seviyorum ya hala , bana da yazıklar olsun.

  28 ocak 2017 09:38

  5. Yasak aşktır. Olunmaması gerekeni insanların oluşturduğu, yazısız kurallar zinciri belirlerken, olduranı kimyadır, insan doğasındandır.

  Peşin edit: Savunup doğrudur demiyorum. Başıma da gelmedi. Ama imkansızlık büyüler insanı.

  28 ocak 2017 23:07

  6. İnsanı çok büyüten bir deneyimdir. (gizlinot: çocuktum, şimdi koca bir kadınım )

  30 ocak 2017 02:02

  7. aşık olan kişiyi içten içe öldürür. aşık olmak insanın elinde değil, kime aşık olacağımızı seçebilsek zaten her şey mükemmel ilerler. yasakların, olmazların ötesinde bir duyguya tutunur, her şeyin güzel olacağına inanırsınız. yüksek ihtimalle de olmaz. yine de birine, "ona aşık olma" diyebilir misiniz?

  15 eylül 2019 14:32


  8. insanı sürüm sürüm süründüren.

  yakın arkadaşa aşık olma olayını inanılmaz kınayıp sonra bir güzel bana tükürdüğümü yalatan olay. en kötü tarafı da karşı tarafın ilgini anlayıp bunu ego tatmininde kullanması(gizlinot: bkz:karaktersizlik) 

  çok acı çektim, arkadaşlığımızı bitirdim, salya sümük bulduğum yerde ağladım. şimdi de bir zamanlarki en yakın arkadaşımla birbirlerine yükseliyorlarmış öyle duydum. bu da geçer be babıls...

  16 eylül 2019 03:18

  9. durup düşünmek lazım. etrafta onca insan varken, karşına uygun, huyu huyuna suyu suyuna birisi çıkıp, onu da aynı şekilde sevebilecekken, neden karşılıksız aşklara veya bizim için zararlı olan insanlara kapılıp gidiyoruz?

  "sevgiyle ilgili bildiklerimizin hemen hepsi bizi aslında hiç sevmemiş insanlar tarafından öğretilmiştir."

  yukarıdaki sorunun cevabı da bu öğretilerde yatıyor. sevginin acıtacağı, acıtması gerektiği, aşkın en yasak olanının tatlı olduğu veya karşılıksız sevip uzaktan bakmanın, yakınlaşıp terk edilmekten daha güvenli olduğuna dair kalıpyargıları beynimizin derinliklerine kim işledi acaba? anne, baba, erken çocukluk döneminde bakıcı kimse o, ergenlik deneyimleri, hayat deneyimleri... liste uzar gider. yalnız, listede bir tek (gbkz: kendisi) yok insanın.

  özetle, aşık olunmaması gereken birine aşık olmak insanın psikolojik durumuyla ilgili çok şey anlatır.

  ha, ben bunu biliyorum da ne oluyor? aynı tas aynı hamam. deli gönlüm hep gidici insanlara düşüyor. elimi değdiğim adam en az 10 bin km uzakta yerlere gidip yerleşiyor. yurtdışına yerleşmeyi isteyen beyler yeşillendirebilir. ben hoşlanırsam garanti gidersiniz (gizlinot: swh).

  bir kere de ben gideyim de birilerinin aşık olmaması gereken kişi olayım. ne olur?

  ne demiş şarkıcı yaşar?

  "kalan yalnız kalırsa, giden insafsız demektir."

  16 eylül 2019 18:04

  10. sana aşkı öğreten sana aşık değil. Durum bundan ibaret. 

  16 eylül 2019 18:18