yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (43)
  • medya (1)

  1. kırgınlığın, eksikliğin, hiçliğin, boşluğun, çaresizliğin, karamsarlığın, hüznün, aklınıza gelebilecek en karanlık duyguların tek bir noktada toplandığı ruhsal bir acıdır. öyle bir şeydir ki bu o ruhsal diye tabir ettiğimiz acı sanki tüm hücrelerinizi sarar. bedeninizi, kalbinize yakın her noktayı, içinizi, dışınızı ele geçirir.

  yalnızsınız.

  anlatamazsınız. kimse sizi anlayamaz.

  sol cebinizden eksik etmediğiniz umudunuz nerededir? yoktur. uçup gitmiştir.

  yalnızsınız.

  bir daha asla onun gibisini bulamayacaksınız.

  kimse o olamaz.

  o gülüşü, size bakışı...

  hani o şarkı var ya, o şarkı ne zaman çalarsa aklınıza gelecektir artık.

  çok sevmiştiniz. çok acıdı canınız. her yer o sanki, herkes o.

  neler yaşadınız?

  ne kadar üzüldünüz?

  ne kadar sevdiniz?

  bitti.

  her aşk biter. anısı acılarıyla kalır.

  "zamanla geçer" dersiniz. zaman sadece üzerini örter. daha az hatırlamaya başlarsınız. başka aşklarınız olur belki sonra. sonra başka başka aşklarınız. belki hepsi ağlatmaz. belki ağlatır, bilemezsiniz. ama "o" var ya hani, "o" dediğimde aklınıza gelen kişi o kalır.

  aşk biter.

  acı kalır.

  29 eylül 2014 02:08

  2. 2 yıl çekmişliğim mevcuttur. iyi ki de çekmişim diyorum şimdi.

  ben insanların acılarına gereken zamanı tanımaları gerektiğini düşünüyorum açıkçası. üstünü kapatmaya ya da yok saymaya çalıştıkça olur olmadık zamanlarda patlak veriyor çünkü, onu da gördüm.

  sonuçta her acının her anının bir miladı var. zamanı geldiğinde usulca ayrılıyor sizden. şimdi o günleri düşündüğümde kocaman bir boşluk hissediyorum sadece. illa bir tanım isterseniz sanırım ezilmiş bir şeyler diyebilirim. hatta unufak olmuş şeyler.

  fakat bir kez daha birine o kadar fedakarlık yapar mıyım orasını bilmiyorum. aşk acısını çekmek değil de sonrasında yeniden o kadar acı çekme ihtimalini göze ala ala, bile bile yeniden biriyle bir şeylere başlamak daha zor geliyor bana. ama napacaksınız hayat bu. bir şekilde inanıyor insan yeniden.

  29 eylül 2014 17:16 29 eylül 2014 17:17

  3. Neil gaiman the sandman serisinde yapmıştır en güzel ve en ergen tanımını bence, üşenmeyin (link: http://www.quotehd.com/imagequotes/authors6/neil-gaiman-quote-have-you-ever-been-in-love-horrible-isnt-it-it.jpg Okuyun)

  30 eylül 2014 22:41


  4. insanın içini eritir. uyku ne uyku olur , yemek ne yemek olur. bir süre acıtır. ne yaptığını bilmez, hayattan zevk almaz vaziyete dolanır durursun. avaresindir biraz. içinde sürekli hava alan aldığı havayla tüm organlarını yakan bir yara vardır.

  uykuda bile unutamazsın bazen acısını. sabah gözünün açar açmaz gözlerinin dolmasına sebep olur. pis , lanet bir duygudur.

  Allah düşmanıma vermesin.

  25 ekim 2014 12:14

  5. 4 gün önce yaşamaya başladığım acı. Namaz, oruç, Kuran... İbadet ediyor, Allah korkusu var diye sevdiğim adam tarafından aldatıldım, iftiraya uğradım, hakaret işittim. 'asla dönmem' dediği çok sevgili platonik aşkına geri döndü. Zaten kızı hiç terketmemiş o kısım da ayrı mesele. Bi de kız beni arayıp 'O benden hiç vazgeçmedi ki... ' deyince tuz biber oldu. 4 gündür ne birşey yiyebiliyorum, ne adam gibi ağlayabiliyorum, ne uykum uyku, ne huzur var. Kalbimin altına bir bıçak yerleştirilmiş sanki, her nefes aldığımda kesip duruyor. Bildiğiniz fiziksel bir acı. 'kalp krizi mi geçireceğim acaba' diye düşünmüyor değilim. Mideme yerleşen öküzü hiç anlatmayayım!

  Kimse kimseyi sevmek zorunda değil tabi, ama madem tıpan yemiyor ne diye başkalarını hayatına sokuyorsun, madem bir parmak şıklattı diye kıza dönecen, niye benim hayatımı katlediyorsun. Niye ayrılmıyorsun en başında, neden kalbimle oynuyorsun.

  İnançlı bir insanım. Öyle bir acıyla Allah'a ah ettim ki, biliyorum 2 yakası bir araya gelmeyecek. Zaten ne rahatlatıyor ki insanı: Bir dua, bir de beddua.... Allah korkun olsa bilirdi, onu Allah için seven bir kalp, kırdığı o kalpte de Allah vardı.

  11 aralık 2014 18:59

  6. farkında olmadan, sebep olmuşum bu acıya.

  evet, hiç tahmin etmezdim. ama bana aşık olan ve açılamadığı için aşk acısı çeken bir insan varmış.

  geçenlerde öğrendim ve çok şaşırdım.

  neyime aşık oldun yahu, bir insan benim neyime aşık olabilir ki? diye düşünsem de, vicdan azabı çektim. üzüldüm yani.

  aşk acısı yaşamadığım için, bana garip geliyor. aşk duygusu da bana garip geliyor zaten.(ybkz: swh)

  11 şubat 2015 20:41

  7. çekip çekip akıllanmadığımız, sonra "serdeki acıları çekmek için yine bir zalimi sevdiğimiz" acıdır.(gizlinot: bkz: her aşk bir gün biter )

  11 şubat 2015 21:56


  8. en son lise son sınıfta yaşadığım acı.

  O zamanları tabii duygular daha hassas oluyor, daha kırılgan oluyorsun; ama şimdi mantık, duygulardan önce geldiği için olmayacak bir şey için kendini hırpalamaya, üzmeye gerek duymuyorsun. Bir şeyler biterse biter, kendini hırpalamanın kime, neye yararı olur ki.

  11 şubat 2015 22:10

  9. eğer somut bir şey olsaydı, bir bakteri gibi resmedilebilirdi. insan eti yiyen bir şey. milim milim yedi beni her gün resmen. nasıl düştüm inan ki aklımda her saniyesi, o kelebek etkisine kadar aklımda.

  hiçbir şey yapmak istememek, zevk alamamak, dinlediğin bir şarkı ya da okuduğun bir sözle bir kısa bir süreliğine enerji depolayıp, sonra tekrar başa dönmek. 25 yaşında ilk kez aşık olunca böyle oluyormuş demek ki. tecrübesizliğimden mi, yoksa zaten bende hep varolan aptallığımdan mı bilmem, beceremedim ben bu şeyi.

  platonik mi, karşılığı olan bir saçmalık mı onu bile bilmiyorum.

  bir yol bulsam, onu yapacağım. ne kurtulmaya mecalim var, ne de tamamen kovalayacak cesaretim var. ikisinin arasında kalmak beni bitirdi. en çok da umut. umudu bir yok edebilsem. gidip adamı vursam, ölse, o zaman biter gibime geliyor. çivi çiviyi söker diyorlar, çivi bulsam adamın başına çakardım.

  benim gibi bir platonikle böğüre böğüre ağlamak isterdim. en yakın arkadaşımın 5 senelik ilişkisi var, kıza platonik aşk diyorum, bebek maması markası zannediyor.

  yok abi, ben bu adamı nereye soksam bilmiyorum.

  8 mart 2015 18:05

  10. Dünyanın kaç bucak olduğunu gösteren, insanın ruhunu sömüren ikilemler silsilesi. Senin sevmen onun sevmemesi ayrı dert iki tarafında sevmesi ama açılamamalar ayrı dert. Benim başımda var böyle dert önce o beni sevmiyo diye üzüldüğüm sonra benimle konuşamayıp bana aşkım diye seslenmesi benim onu duymamazlıktan gelmem falan beni öldürüp öldürüp diriltiyor. Ben ne zaman bu kadar aşık oldum yeaa diye sızlanmalarım da ayrı dert. Allah kimseye yaşatmasın ve artık bizim meselemiz bir sonuca ulaşsın

  9 mart 2015 12:19 ed.10 mart 2015 00:25