girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (1)

1. Benim tatile denk geldiğinde yaptığım eylem. Tampon kullanarak pekala da girilebiliyor. Tavsiye eder miyim bilmiyorum, denizin temizliğine bağlı bence biraz bir de yaptığım sağlıklı bir şey diye bir iddiam yok, kimseyi hasta etmek istemem. Marmara denizi'nde yapmam mesela , mikroba davetiye çıkarmanın lüzumu yok. Ama ege, akdeniz gibi temiz denizlerde yapılabilir. ben bir sorunla karşılaşmadım sağlık açısından. Havuzda kesinlikle olmaz ama bence, hijyenik olması imkansız gibi.

ukteyi veren (yazar: shea ) ya teşekkürler...

6 temmuz 2016 10:57

2. (bkz: menstrüasyon kabı)

6 temmuz 2016 15:15

3. Adetimin birinci gününden son gününe kadar ob tamponla çok rahat bi şekilde yaptığım eylem. Korkak olmayın bu kadar. Sık sık değiştirin eliniz temiz olsun bi şey olmaz.

6 temmuz 2016 16:43


4. Tamponu içinizde unutup septik şoka girip olmediginiz sürece sıkıntı yok. Bi keresinde baya ölüyordum, son anda aklıma geldi kurtuldum hastanelik olmadan. Aman diyim. Max 3-4 saat tutun.

6 temmuz 2016 16:47 6 temmuz 2016 16:47

5. Yok ben giremiyorum. Çünkü bi kere girdim. Beceremedim ben sıkıntı toptan. Girene şapka çıkartmalı. Ben zaten o dönemde baya ev kuşuyum ya. Sağlık açısından tehlikeli olabilir. Benim baya belim ağrımıştı nedense.

6 temmuz 2016 17:03

6. bana göre, ped kullanırken yapılması iğrenç olan, tamponla yapılabilen ama yoğun günlerde rahatsızlık verebilecek eylem.

6 temmuz 2016 19:38

7. Tampon takıp giriyorum hep. Havuza asla girmedim tamponla ama denize hep giriyorum. Daha temiz daha az mikrop barındırdığını düşünüyorum. Ama ped ile hiç girmedim.

Adeti benim gibi normalde 2-3 gün süren ve az kanamalı geçiren arkadaşlarıma önerebilirim bu ilk gün denize girmeyi. Çünkü kan anında kesiliyo. Diğer gün kanamam bile olmuyo. Bu kötü bişey aslında vücutta kirli kan kalıyo falan. diğer ay ölüyorum ağrıdan ve kanamam çok çok fazla oluyo. Ama deniz sefası için değer shhshsshh

6 temmuz 2016 20:12


8. Geçen adet dönemimde yaptığımdır. Tampon kullandım ve bir sıkıntı yaşamadım

Çok acele hazırlandığımdan yanıma yedek bikini veya çamaşır almamıştım. Denizden çıktıktan sonra hemen lavaboya gidip yeni tampon takmaya ve bikini altım hemen kuruşun diye güneşte oturmaya dikkat ettim.

Normalde 3 saatte bir yenisini takırım tamponun ama o gün dönüşte yolda olduğumuzdan tuvalet bulamayıp uzun süre aynı tamponla kalmak zorunda kaldım. Yaşadığım tek sorun kaşık ve rahim bölgemde hafif sancı oldu. Adetim bitene kadar da hafiften devam etti ama fazla etkilemedi beni.

Onun dışında mantar-kaşıntı veya enfeksiyon tarzı bir problem yaşamadım.

6 temmuz 2016 21:08

9. Ben yaptım bunu günlük pedle sonra suyu emip şişti :d işe yaramadı ama tecrübe edindim olsun...

6 temmuz 2016 21:31

10. Allah aşkına tampon takıp havuza girmeyin. Sizin için rahat evet sızdırmıyor falan ama sonuçta o bakteriler o suya karışıyor. Hem adet döneminde tüm kanallar açık olduğu için sizin mikrop kapmanız kolay, hem de havuza giren diğer insanlara biraz saygı duyun ya. Sonra havuzdan mikrop kaptım, yok idrar yolu enfeksiyonu oldum. Regl döneminde havuza girmeyelim, girenleri uyaralım-kamu spotu-

Edit:bir süslümüz mesaj atarak tamponun mikrop kapmayı önlediğini yazmış.Ben yinede hijyenik bulmuyorum.Takdir sizin kızlar.Tampon takanında ipini çekecek değiliz.Anladınız siz o ipi :D

19 ağustos 2016 12:51 20 ağustos 2016 17:30