yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (0)

  1. Bir Twitter hesabı. İçine girip okudukça sinirlerim bozuldu ve bu ülkeye dair umutlarım daha da azaldı. Kimisi altında onlarca arabayla gezerken halkımızın toplu taşımaya binerken bile düşünecek duruma gelmesi o kadar gücüme gidiyor ki. Devran dönsün istiyorum artık. 

  23 aralık 2019 17:11

  2. Lütfen (link: https://mobile.twitter.com/AkpCocuklari Girin) ve floodları okuyun ya. Ben memur çocuğuyum ve devlet üniversitesinde zor bir bölümde okuyorum son senem. Mezun olunca napacağımı bilmiyorum. Girip bir yerlerde garsonluk yaparım belki iş bulana kadar diyorum. Bunların yaşadığı hayatın parası nereden çıkıyor. Ne iş yaptıkları belli değil. Bir kez daha nefret ettim yaşadığım ülkeden.

  Edit: link eklendi

  24 aralık 2019 00:09 24 aralık 2019 00:15

  3. hesap ilk açıldığında takip etmiştim. geçen ay takipten çıktım.

  çünkü ben burada ailemin binbir zorlukla gönderdiği 3 kuruşla yarı aç yarı tok okumaya çalışırken, aman işsiz kalmayayım mezun olunca diye kendimi paralarken, birileri sırf van akp gençlik kolları üyesinin amcasının oğlunun arkadaşı diye kendine range rover alıp ülke ülke geziyorken sinirlerim daha fazla kaldıramadı.

  evet aynen öyle. bakın milletvekili çocuğu değil, bakan çocuğu değil, belediye başkanı çocuğu bile değil, akp gençlik kolları üyelerinin 7 ceddi paşalar gibi yaşıyor. inanmayan girsin baksın hesaba.

  yalnız psikolojinizi aşırı bozabilir, zira benim rüyama girmişti ve sinirle ağlayarak uyanmıştım. 3 gün "aman bu kadar çalışıyorum da ne oluyor sefasını başkaları sürecek" diye gezdim.

  yine de göze alıp bakın, bakın ki hiç izlenmeyen trt payı, nefes aldın vergisi, ayak bastın parası kimlerin arabasına benzin parası oluyor görün. mümkünse o malum, açlıktan ağzı kokan kitlenin de gözüne gözüne sokun.

  (link: https://twitter.com/AkpCocuklari/status/1197232394610364419?s=19 tweet)

  (link: https://twitter.com/AkpCocuklari/status/1197208105639124992?s=19 tweet 2)

  şu iki link bile yeter. ki bunlar buzdağının toplu iğne başı kadar olanı.

  24 aralık 2019 00:16 24 aralık 2019 00:27


  4. ya allah aşkına hala bunları savunan yazarlar görüyorum ve gerçekten müstehak diyorum.

  bunca yapılan zamlar, suriyelileri burada tutmak adına avrupadan oluk oluk akan paralar, daha geçen hafta ziraat bankası, sırf yandaşın diye simit sarayını alıyordu da son anda çark edildi! Açın fox haber falan izleyin azcık, çiftçi kan ağlıyor! bu insanlar niye helal kazançla bu hayatı yaşayamıyor?

  bunlar gözümüze sokularak yapılanlar. reza olaylarını açmıyorum bile!

  hala helal kazanç bilmem ne!

  herşey gün gibi ortada! bu sözlükte siyasi şeyler yazmak istemiyorum ama dayanamıyorum.

  24 aralık 2019 10:57

  5. aynen (yazar: cool) rahatsızım. özellikle senin gibi beynini kullanamayanlardan. nerden belliymiş aileden zengin olmadıkları?

  girip hesaba bakın, yapılan ihaleler ama asla başlamayan inşaatlar, 25 yaşında iş adamı olup akp tayfasından ferrari hediye alan adamlar, iki yıl önce ilk arabam tofaştı diyip şuan range rover a binenler...

  özel pasaport ile dünyayı gezenler, milletten saçma vergiler alan siyasilerin danışmanları, 5 aylık bebeğe binlerce liralık tektaş alanlar... evet bebek baya hakederek almıştır o yüzüğü kesin. lise çağında kız normal bir lisede okurken bir anda ne hikmetse (akp mensubu dayısı sayesinde) dünya gezisine çıkıyor. allah allah ne ilginç ya... lise ye kadar çok çalışıp para biriktirmiştir tabi, 10 - 15 ülke gezecek kadar.

  ama ne belli değil mi? abi bir şeyi savunuyorsanız çıkın kanıt şunun bak öyle değil diye. ben sana öyle olduğunu ispat edebilirim çünkü. bal gibi de haram para yiyorlar. bu kadar kör olmayın ya

  24 aralık 2019 12:08 24 aralık 2019 12:19

  6. Ben ekonomik krizi söylemeyeceğim. babaların faturaları ödeyemediği için, çocuklarına eşine bir tane ekmek alamadıkları için intihar ettiklerini de söylemeyeceğim. Akşam Pazar kapandıktan sonra çürük sebze meyveleri toplayan Kadınları hele hiç söylemeyeceğim. Küçük çocuklar? Açlıktan, yoksulluktan yalın ayak dolaşan o masum yavruları da söylemeyeyim. Yakacak kömürü olmadığı için saç kurutma makinesini çocuklarının ellerine tutuşturup diğer odada intihar eden anneyi hele hiç!

  Ama neyi söyleyelim biliyor musunuz? Bazı Lise mezunu Akp çocuklarının, babalarının asistanı olup 20 bin lira maaş almalarını konuşabiliriz. altlarında Porsche, 50 bin liralık saatleri-çantaları takıp, o tatil senin bu ülke benim gezen çocukları da konuşalım. Vay be. 28 yaşındayım ama çalışıp hala son model bir araba alamadım. 21-22 yaşındaki çocukların altlarındaki arabalar için maşallah baba parası değil alın teri diyebiliyorsunuz öyle mi? Tamam.

  24 aralık 2019 12:21

  7. (bkz: namaz kılmak) başlığında günümüzde insanların maddi dünyaya dalıp metalaşması, maddiyatın ve gösterişin bu denli öne çıkması gibi konulara girip namaz kılarak arınıp bunlardan kendini koruduğunu söyleyen yazar bile gelmiş akp'nin çocuklarını savunuyor yukarıdaki gönderilerde. Gerçekten lol kere lol, tezatlıkta ve kendini yalanlamada master degree yapan bir kitleye bunları anlatmaya çalışıyoruz. Bir insan hem namaz iyi ahlak övüp dünyevi hisler, tüketim, abartı ve şatafattan dem vurup hem de bu yiyicileri sanki babasının oğlu gibi nasıl savunabiliyor aklım al mı yor. Gerçi kim bilir belki babasının oğludur bunlardan biri.(gizlinot: ;) Sizi ahirette akp üyeliği kurtaracak falan mı dediler nedir bu arkadaşlardaki canhıraş savunma içgüdüsü cidden inanılmaz.

  24 aralık 2019 12:31 24 aralık 2019 12:50


  8. bu kitleyi savunmak için beyinsiz olmayı geçtim ciddi bir körlük yaşamanız da lazım. adam kendi hesabında soru cevap yapmış ve öne çıkarılanlara sabitlemiş.

  soru- ilk araban neydi, kaç araba değiştirdin

  ilk arabam tofaştı. şimdi çok araba değiştirdim sayamam (birden fazla da arabası var, bahsettiği zaman dilimi 3 -4 yıl öncesi. peki bu 26 yaşında ki adam 4 yıl önce tofaş a biniyorken şimdi nasıl 4 -5 tane ultralüks araç alabiliyor?)

  nasıl aldığı hesapta gayet açıklanmış. girip bakın. hee tabi üstte ki yazar gibi okuduğunuzu anlamama, anlamamak istememe probleminiz varsa sizi oldukça zorlayabilir yazılan şeyler.

  ya hadi bunu geçtim, 17 yaşında bir kız nasıl alın teriyle kendine yat alıp ülke ülke gezebiliyor ya, aklınız alabiliyor mu sizin? ulan hiç vicdanınız da mı yok bu ülke de işsizlikten parasızlıktan insanlar ölüyor.

  ben öğrenciyim, cebimde son 20 lira var ayın 1'ine kadar dayanmak zorundayım, neden? çünkü "gerçek" alın teriyle çalışan babam o zaman maaş alacak ve bana para gönderecek. ben arkadaşlarımla dışarı çıktığımda ikinci kahveyi içsem mi diye ay sonu hesabı yapıyorum, ama birinin çocukları yolsuzluklarla kazandıkları paraya havaya saçıyorlar. kendilerine can sıkıntısı hediyesi diye lv çanta alıp, akşam yemeğini paris'te yiyorlar.

  ben hiç birine hakkımı helal etmiyorum. haram yedikleri bu kadar belliyken, umarım hepsinden acı acı çıkar yaptıkları

  24 aralık 2019 12:36 24 aralık 2019 12:37

  9. anlaşılan bazıları şey sanıyor, hani kendileri koyunluk, çomarlık yapıyor ya, biz kendi partimizin yanlışlarına ohh yarasın gülüm, azcık siz de yiyin ohh afiyet olsun diyeceğiz. adamlar çalıyor ama çalışıyor diyeceğiz.

  ablacığım olay parti değil. olay, akp tayfası 3 milyar liralık arabayı beleşe getirip yolsuz ihaleler ile halka kan kusturuyorlar, bu.

  ha chp de yapıyordur hdp de ama halktan saçma sapan vergiler alabiliyorlar mı? chp bir yapıyorsa akp bin yapıyor kör müsün? ben daha geçen aylarda ekrem imamoğlunun oğlunu metroda gördüm, adam niye ferrari çekmemiş o zaman oğluna? binali yıldırım'ın çocuklarına bak bir de nerdeler ne yapıyorlar, yeterince iyi araştırırsan 7 ceddinin ne yaptığını da görürsün. ama gördüğünü algılamak ister misin bilemem

  24 aralık 2019 12:50 24 aralık 2019 12:52

  10. Insanları bilinçlendiren sayfa. ne eksik ne fazla.

  Normalde muhatap olmam ama bilal'e anlatır gibi anlatayım:

  (yazar: cool) babaları zaten yasal yollarla zengin olmuyorlar. Yasal yolla dediğin de adam kayırarak kendi yandaşlarını bir yerlere getirmek, vasıfsız ilkokul mezunu şoförleri bakan yapmaksa bilemem. Örneğin 25 yaşındaki gençler Yaptıkları işi açıklamadan İzmir sokaklarında ferrari ile 200 km/h hız yapıp milletin canına kastediyorlar. Rabia naz'ı bunlar gibi biri öldürdü. Babasına deli raporu vermeye çalıştılar. Hiç kimse ceza almadı. Üstünü kapatmaya çalıştılar. Bunların dıdısının dıdısı bile padişah gibi hayat yaşıyor. Hayatımızda göremeyeceğimiz imkanlar. Namaz kılmak diye başlığa yazıp "kul hakkı" yiyenleri görmezden gelmek, hatta savunmak günah olmuyor mu? Zengin ol olma onlar kadar. Benim bizzat gördüğüm insanlar var, durumu en kötüsünün altında bmw var. O "berra bebek"in annesi, o düğün gibi mevlit yapanlar israf yapmıyorlar mı? Din din diye burada gösteriş yapacağına biraz düşünmeye vakit harca.

  24 aralık 2019 13:57