girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (36)
  • medya (0)

1. benim gibi allıkla barışmaya çalışan kişilere önerilerdir. ilki benden gelecek olursa bir klasik de olsa her ten rengine yakışacağını düşündüğüm (bkz: nars orgasm allık)

10 temmuz 17:36 2 ağustos 12:59

2. Beyaz ve buğday tenliler için saglikli gosterecek heidi gibi durmayacak olan tek favorim; benefit rockateur alliktir kendisi. 

10 temmuz 18:02

3. Essence mat blush 10 numara peach me up rengini kullanıyorum. Pigmentasyonu yüksek dikkatli kullanmak gerekiyor. Kalıcılığı orta. Ve bolca kullanmama rağmen bereketli bir ürün. Uzun süre kullanılabilir. Pastel'in ikili satılan allıkları da pigmentasyonu yüksek ve kalıcılığı orta idi.

10 temmuz 18:51 10 temmuz 18:52


4. sıcak alttonlulara dev hizmet: kıko water eyeshadow-flamıngo pink. hem far hem allık gibi kullanıyorum. minicik ama gramajı yüksek, bir de aynası var. ben burnumun üzerinden de hafifçe geçiyorum. allık sürmüşsünüz gibi değil, cayır cayır sağlıklıymışsınız gibi duruyor. kullananların güzel karmalarını bekliyorum.

10 temmuz 21:08 10 temmuz 21:10

5. Wet n wild- rose champagne

En sevdiğim allığım, elinizin ayarı kaçsa da sorun olmaz çok güzel bronz bir renge sahip, yalnız içinde minik simler var bilginize canlarım

10 temmuz 22:49

6. Benefit galifornia çok doğal bir şeftali allık. Balm desert de allık olarak uygulandığında taze ve canlı gösteriyor. 

10 temmuz 23:03

7. Sarışın, soluk aşırı beyaz süslülere amme hizmeti efendim: pastel profashion terra cotta allık no:1

10 temmuz 23:06


8. wet n wild-mellow wine. Böyle tatlı bir renk yok. Tüm ten renklerine çok iyi gidiyor ayrıca <3

10 temmuz 23:29

9. beyaz-buğday tenliler için bobbi brown pot rouge fresh melon. çok güzel bir şeftali tonu. ambalajda çok turuncu görünmesi gözünüzü korkutmasın. yanağınızda yayınca hemen dağılıveriyor. stippling fırçayla hafif hafif uygulayarak yoğunluğunu ayarlıyorum. en son da elimle pıt pıt yapıp iyice oturtuyorum (süngerle de üstünden geçilebilir). oldukça kalıcı. fiyatı biraz tuzlu (hele bu zamlardan sonra ne hale gelir bilmiyorum). ancak turuncu/şeftali tonlarda iyi bir allık istiyorum diyorsanız tavsiye ederim. serinin diğer renklerine de bakabilirsiniz. cidden çok kalıcılar ve hafif bir parlaklık da veriyorlar yanaklara. 

10 temmuz 23:43

10. Kiko'nun shade fusion trio allıkları. Çok güzel allıklar, bende gün boyu kalıyorlar. Asla pudra gibi durmuyor ciltle güzel bütünleşiyor, cilt kusurlarına dikkat çektiğini düşünmüyorum ben. Açıktan koyuya giden üçlü formda olması is o günkü makyajınıza veya modunuza göre rengi yoğunluğu ayarlamanıza imkan veriyor ki bu benim en sevdiğim özelliği. Ama tüm hepsini karıştırıp uygulayınca da güzel oluyor. 05 marsala rengini daima kullanıyorum, hafif gülkurusuna çalan bir renk. Yoğunluğu ile oynanabilen bir allık olduğundan geniş bir renk skalasına gider diye düşünüyorum. Ben 40 tl civarına almıştım ama euro artışı öncesiydi o nedenle güncel fiyatını bilmiyorum.

sleek- rose gold- benim günlük olarak en çok kullandığım allık, ışıltılı çok hoş bir pembe. hem uygun fiyatlı sık sık indirime giriyor hem de oldukça pigmentli olduğundan geniş bir renk skalasına hitap edecektir bence

Cruelty free kıstası olmayan süslülere ise Max Factor cream puff allıkları öneriyorum. Cidden çok güzel allıklar; mat desen mat değil, ışıltılı hiç değil böyle kendinden çok hoş aydınlık bir görüntüsü var renkleri de çok güzel. Lavish Mauve ve Nude Mauve renklerini kullanmıştım artık ne yazık ki cruelty free olmadığı için alamıyorum. Fiyatı 70tl civarında ama indirimde 40a falan düşüyor. Beşiktaştaki Cosmohome ve Tshoplarda 25-30 civarına dahi bulmak mümkün ara sıra. Yalnız düzenli kullanımda çok çabuk tükeniyorlar. Özellikle nude mauve allıktan çekinenler için çok iyi bir başlangıç rengi olur.

Cruelty free kıstası olmayanlara bir önerim de Mac- Brit wit. Benim kullandığım en güzel krem allık. Ne yazık ki bitirdim ve hala muadilini bulamadım, muadil ansiklopedisi temptalia bile muadil vermemiş. Bulan bana da söylesin

Urban decay afterglow video, doğal kendinden belli belirsiz ışıltılı bir allık ama galiba üretimden kaldırılıyormuş şu sıralar sitesinde indirimde o yüzden 119dan 83e düşmüş

Son olarak Perricone MD no blush blush diyor ve susuyorum- dünyanın en doğal allığıdır, 10 dakika koşmuşsunuz gibi bir ışıltı ve pembelik yaratır. Türkiyede bazı dermokozmetik sitelerinde bulmak mümkün. Türkiye fiyatı bu nedenle oldukça yüksek 180civarı sanırım, ben yurtdışından almıştım o nedenle tam bilemeyeceğim.

11 temmuz 00:50 11 temmuz 16:39