yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (1)

  1. Bilinmediği taktirde heidi gibi gezme olasılığı yüksek olunan durum. Öncelikle yüz şeklimize göre allık uygulamayız. Bunu görsele ekleyeceğim. İkinci önemli husus ise yedirerek sürmek. Nasıl oluyor bu? Yani allığı tek bir hamlede alıp sürmek yerine az az birkaç adımda sürmek. Böylece hem daha doğal bir görünüm elde ederiz hem de fazla kaçırma ihtimalini en aza düşürürüz. Ayrıca en doğal allık uygulaması burundan iki parmak uzakta biten(miş). Yani şöyle allığı fırçamıza aldıktan sonra fazlasını çırpıyoruz daha sonra dış köşeden(göz bitiminin 3parmak altından) iç köşeye doğru yuvarlak hareketler ile getiriyoruz ve burnumuzun kenarına 2parmak kala daireler çizip bitiriyoruz. Bana göre 3. Önemli detay ise allığın rengi. Eğer ki kırmızı yanaklarınız yada kızarık bir cildiniz varsa şeftali tonu allıkları tercih etmelisiniz. Zaten kırmızı olan cildin rengini daha da vurgulamamalıyız. Ve son olarakta gözenek probleminiz varsa ışıltılı allıklar yerine mat allıkları tercih etmelisiniz.

  (yazar: gtugcek )'nın uktesi.

  18 mayıs 2016 00:28 18 mayıs 2016 00:31

  2.

  Benimkisi serseri serbest stil ile kendini ibiş'e çevirmece

  Genelde makyaj yaptıktan sonra ablam yanağımda ki allığı ova ova azaltıyor :(

  18 mayıs 2016 02:09

  3. Tek elinizle ates eder gibi yapın simdi elinizi yüzünüze yaslayın. elmacık kemiğinin altına koyun parmaklarınızın üstünde kalan kısım allık sürülecek yer.yüz yuvarlaksa daha dışardan sürülmeli,uzunsa içerden sürülerek yüz daha ovalleştirilmeli.daha iyi anlamak için wayne goshu izleyebilirsiniz youtubedan

  18 mayıs 2016 05:02


  4. Beyaz tenliyseniz, mat pembe, açık şeftali ve turuncuya yakın sıcak ara tonlu allık renkleri tercih etmeli, bronz ve kahverengi ışıltılı allık renklerinden kaçınmalısınız.

  Buğday tenliyseniz, şeftali ve pembenin daha koyu tonları .Yaz aylarında biraz güneşe çıkıp bronzlaşmanız halinde gül kurusu rengine yakın olan koyu pembeler de uygun olabilir

  Esmer tenliyseniz, turuncu ve toprak tonları ilk tercihlerden , koyu kırmızı ve kahve tonları da tercih edilebilir.

  18 mayıs 2016 10:22

  5. #906371 nolu girdimde makyaj hataları olarak allık sürümünde yaptığım hatalardan bahsettim. 3 dk içinde mac makyaj artistinin öğrettiği tekniği soran 5 mesaj aldım. Anlatıyorum toplanın süslüler :)

  Şimdi 3 yanak ürünü kullanımı öğretti.

  1. Boronzerı kontür ve allık olarak kullanmak.

  2.kontür ve allık ürünü

  3. Sadece allık kullanmak.

  Öncelikle kullandığınız ürünü iyi tanıyor olmanız lazım pigmenti yüksek mi? Pigmenti orta mı? Eğer ortaysa normal kıl yoğunluğu olan bir fırça kullanabilirsiniz; hepimizin başını derde sokan pigmentli ürünleri daha seyrek bir fırça ile sürmek gerekiyor. Bu dip not sonrasında tekniklere geçelim.

  1. Normal kıl yapısında bir fırça ile bronzerı alıp fırçayı düz olacak şekilde kıllarından tutuyorum. Tam elmacık kemiğimin üstünden bir çizgi çekiyorum. Amacım bir kontür çizgis oluşturmak. Arkasından tekrar ürün almadan fırçayı çok bastırmadan yukarı yukarı dağıtıyorum. Asla aşağıya değil çizginiz net kalacak.Tekrar hafifçe bronzerımdan alıp bir sahte gülüş yapıyorum.(şöyle düşünün hiç sevmediğiniz birinin yaptığı espiriyi gülümseme zorunluluğunuz vardır ya ha işte öyle bir gülme) bastırmadan hafif hafif yanaklarımdan yukarı süpürme hareketi yapıyorum. Böylece hem kontür hemde allık tek ürün ile yapılmış oluyor. Genel olarak günlük bu uygulamayı daha çok kullanıyorum.

  2.Kontür çok nadir kullanırım. Fakat teknik aynı kızlar. Düz bir kontür fırçasına kontür ürününü alıp tam elmacık kemiğinin altından düz bir çizgi çekip fırça ile yukarı doğru dağıtıyorum. Burda bir de allık devreye giriyor. Benim allık paletlerim çok pigmentli olduğu için büyük ve seyrek kıllı bir fırça kullanıyorum. Allığı sadece dokunduruyorum bu nedenle ve çarpıyorum fırçayı yine sahte gülümsemeyi yapıp yanaklardan yukarı yukarı süpürme hareketi ile sürüyorum. Bastırmıyorum ve fazla ürün almıyorum. Velevki fazla ürün aldık el ayarımız kaçtı korkmayın; telaş yapmayın. Islak makyaj süngeri ile fondöten sürdüyseniz o süngeri alın çok bastırmadan allık uyguladığınız fazlalığı alabilirsiniz. Pratik ve kolay bir uygulama oluyor.

  3. Bir de hafta sonu makyajlarımda bronzer kullanmak istemediğim de sağlıklı bir görüntü için allık uyguluyorum buradaki püf noktamız yine sahte gülüşü yapıp; yanaklara bastırmadan sürüyoruz önce arkasından da tekrar ürün almadan yanaklardan süpürme hareketi ile yukarı yukarı fırçayı bastırmadan kaydırıyorum. Böylece sağlıklı ama ürüne boğulmayan yanaklarım oluyor.

  İşte böyle şeyler öğrendiğim için mac alışverişlerim uzun ve eğlenceli geçiyor. Allh razı olsun ki artık herkesin nasıl doğal yanak uygulaması yapıyorsun dediği bir makyaj stilim var. :)

  27 ekim 2018 00:59 27 ekim 2018 01:05

  6. birinci kural şu: alt dudağınızı çekerek iç kısmındaki renge bakın. işte sizin doğal allık renginiz yüzde yüz o. yüzünüz hafifçe kızardığında da o tonda kızarıyor.

  bu rengi hiç allık sürmemişçesine doğal duracak şekilde uygulamak için ikinci kural: her iki elinizin işaret parmağını, burun kanatlarınızın başladığı yerden yüzünüze bir dokundurun bakalım. dudakları içine alan geniş ağızlı ters bir v ( ^ ) elde ettik. işte tam bu bölgeye, açılı bir allık fırçasıyla, ucu burnunuza, taban kısmı yanaklara doğru hafifçe yayılan yatay bir üçgen ( < ) dokunuşu gerçekleştirirseniz yüzünüz doğal kızarmış gibi durur ve sağlıklı bir renge kavuşur.

  bu kraliçe birinci elizabeth'in tekniğidir. farklı renklerle veya abartarak uygulanırsa, kendisi gibi dramatik görünmeniz olası...

  21 ekim 2020 18:20