yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (204)
  • medya (2)

  204. Ankara kendi başına saçma ve bunaltıcı bir şehir. Ama orayı Ankara yapan oraya kattığımız anlam. Denizi yok gezilecek yeri yok. Orayı özel yapan da bu. Aynı yeri hafızana oyle anılarla kazıyorsun ki, o beton yığını gözünde her seyden daha değerli  oluyor.

   Ornek veriyorum 7.cadde. Bakınca herhangi bir şehrin herhangi bir caddesinden farkı yok. Ama ankaralilar bilir 7.cadde ne ozeldir. Ne anılar neler yasanmistir orada. böyle de değişik bir şehir.

  29 kasım 2019 15:46

  203. "Ankara'da aşık olmak zor iki gözüm."

  29 kasım 2019 15:26

  202. nasıl bakılırsa öyle değerlendirilen şehirdir. Benim için yalnızca ülkemizin başkenti değil, geçirdiğim eşsiz yılların başkentidir. İlk defa ayaklarımın üzerinde durmayı öğreten, şimdilerde burnumda tüten canım şehrimdir. Yüz kesen ayazında, gri sokaklarında dolaşmayı özlediğimdir. Ciddi edebiyat yaptım resmen hiç adetim değildir, canım üniversite yıllarım canım ankaram deyip bu entry'i sonlandırıyorum

  28 kasım 2019 20:35


  201. Benim için ankara demek cumhuriyet, medeniyet, beşeriyet  ve Atatürk  demek sanırım. bunu türkiye'nin en medeni en laik şehri anlamında söylemiyorum. Mesela istanbul, bursa gibi taşı toprağı bereketli, yeşili  mavisi bol yerleri düşünelim. Buralar gerçekten muhteşem coğrafyalar. Fakat insan eliyle mahvediliyorlar. Yeşile maviye doymak o kadar zor ki, o binalardan o insan kalabalığından.

  Fakat ankara tam tersi. Doğal olarak hiç bir özelliği, güzelliği yok. Ama neden Ankara bir yozgattan bir konyadan çok çok daha farklı. Çünkü bu cumhuriyetin başkenti. Ex-baskan gökçek içine etmiş olsa bile, memur şehri diyerek eleştirilen şehir; eskinin bürokratları, memurları sayesinde, Atatürk'ün sayesinde diğer iç anadolu şehirlerinden çok çok farklı. Her ne kadar iktidarın vizyonsuzlugu her seyi istanbula taşımak istesede, çok önemli devlet kurumları, çok önemli savunma sanayii firmaları hala burada. çok başarılı okullar da burada. Kültür sanat da burada ve istanbuldaki gibi üst kesime hitap edecek şekilde değil.

  Evet ulaşım kötü, metro ağları başkente asla yakışmıyor. Anlamsız binalar var. Ama bunlar bir parselci başkanın yüzünden olan şeyler. Düzeltilmeyecek şeyler de değil. Çok uzun yıllar süren igrenc belediyecilik anlayışına yanlis devlet politikalarına rağmen hala bence cumhuriyet kokuyor. 

  Soguksa da soguk, takariz atkıları kuguluda çay içeriz, canim ankaram <3

  28 kasım 2019 18:24

  200. şehircilikten, yönetimden, devlette çalışma prensibinden anlamayan, "gece eve dönen insanlar içmekten dönüyorlardır, onlar için otobüs çalıştıramam" mantığına sahip ve bu sebeple geç saatlere otobüs seferi koymamak gibi faaliyetleriyle halkın her kesimini düşünen, (gizlinot:çünkü kimse saat 12 de aşti'den evine gidemez di mi) utanmadan bunları basında bas bas bağırarak söyleyen, tek derdi yandaşlarının cebini doldurmak olan bir adamın koskoca 23 sene boyunca baktığı ve olur olmaz her yere bina veya avm koyduğu ama asla sahne veya kütüphane yaptırmadığı, eskiyi korumadığı ve restore etmediği için görsel olarak insanı tatmin etmeyen, gri bir şehirdir ankara. demem o ki size de 23 sene melih baksa siz de bi şeye (link: http://www.hurriyet.com.tr/samuray-kilicli-gokceke-17-ay-hapis-6229751 benzemezsiniz.) umarız gelecekte daha güzel olacak türkiye'nin başkentidir der, girdimi burada sonlandırırım.

  28 kasım 2019 17:42

  199. Duygusal olarak bağlı olduğum şehir. Zaman zaman ayrılmak zorunda kalsam da 2013’ten beri burada yaşıyorum ve kopamıyorum. Hayatımın aşkını bu şehirde buldum, en gerçek dostluklarımı burada edindim, en güzel zamanlarımı burada geçirdim. Dolayısıyla Ankara’nın yeri bende başkadır. 

  28 kasım 2019 13:10

  198. diğer yazarların aksine, kötü kimseyle karşılaşmadığım şehir. geçen gün balgatta ego'ya bindim, kapı açılınca şoför merhabaa dedi. ben de baya şaşırdım hatta. ne zaman taksiye binsem güzel muhabbet ediyoruz. dolmuşa binip bilmediğim bi yere gidiyosam sanki taksiye binmişim gibi yardımcı oluyorlar. 

  oldukça sevdiğim, yaşamaktan keyif aldığım, bu gri havasının bana garip bi haz verdiği şehir. 20 yıl sonra yaşamaya başladığım memleketim. ha bi de geceleri daha bi güzel oluyor. 

  28 kasım 2019 12:47 28 kasım 2019 12:47


  197. otobüs şoförüne selam verirsin bön bön bakar en azından durağa girdikten sonra halkın üzerine bıçakla saldırmıyor lol.

  28 kasım 2019 12:28 28 kasım 2019 12:29

  196. Sıradan iç Anadolu şehirlerinden hiçbir farkı olmayan Nemrut, gri, soğuk ve boğucu bir şehir.

  Otobüs şoförüne günaydın dersin bön bön bakar, esnafa kolay gelsin dersin bön bön bakar.

  İş nedeniyle zaman zaman gitmek durumunda kalıyorum, benim için yapılabilecek tek şey Anıtkabir ve birinci meclise gitmek oluyor.

  28 kasım 2019 10:34

  195. 4 yıldır birbirimizi güzel tamamladığımızı, büyüttüğümüzü düşündüğüm, dönüm noktam; ikinci memleketim benim.

  17 eylül 2019 10:42