yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (0)

  1. Benim için içinde zevk, keyif, sinir ve zafer duygularını bir arada bulunduran eylem.

  Annem sadece özel günlerde makyaj yapan bir kadındır. Ne zaman düğüne, özel bir geceye gidecek olsa kapımı tıklatır, şu güzel kaleminden versene süreyim diye. Ben de ayağıma gelen fırsatla annemi baştan yaratırım her seferinde.

  Yaşadığım tek sorun annemin ne sürdüğümü bilmeden "tamam yeter" diye işime karışması... Mesela kapatıcıyı tam dağıtmadan suratını buruşturup tamam yeter der. Ben de kızıp eline aynayı veririm "yeterse böyle git hadi bakalım" derim her seferinde. Pörtük Pörtük duran yarım yamalak makyaja bakar, susar. Sonra oturur bekler kuzu kuzu makyajın bitmesini... Ama her seferinde aynı muhabbet...

  İnce kapatıcı, ince Eyeliner, bol rimel, aydınlatıcı, kaş kalemi, pembe allık ve açık renk ruj ile on yaş genç ve modern gösterir. Yaşıtları üç ton koyu dudak kalemleriyle, yeşil farları ve demode kaşları ile boy gösterirken bizimki genç kız gibi iltifat toplar...

  4 ekim 2015 13:25 4 ekim 2015 13:27

  2. Bi de karışmasa çok zevkli olacak da. Bana kırmızı ruj yakışmaz, kahverengi sürsene, bana kahverengi far yakışmaz, yeşil sürsene, kalem sürme, zaten Gözlerim küçük... Kafasında bi makyaj var ve hep onu çıkarmamı istiyor. Ben yine bildiğimi okuyunca da çok memnun kalıyor. Bir de fırça asla kullandırmıyor, huylanıyormuş.

  4 ekim 2015 13:37

  3. Tatlım benim Türkan Şorayım :) Bir rimel, hafif bir nude ruj makyajı bu kadar.Özel günlerde ben işe el atıyorum.Bronzer, aydınlatıcı ve allık kullanıyorum extra olarak tabii hepsi minimum seviyede.Annem cilt bakımına daha düşkün tıpkı benim gibi.Anasına bak kızını al :)

  4 ekim 2015 13:51


  4. Önemli bir yere giderken annem illa ona makyaj yapmamı rica eder. ben ise kendime yaptığım makyaja o kadar güvenmiyorken ona yapmaktan çekinirim. en sonunda kıramayıp yaparım! (gizlinot: swh) hem yüz hem göz yapılarımız çok farklı olduğundan yaptığım makyaj bende durduğu gibi onda durmaz. Ama olsun, yine de gittiği yerde beğeniliyor ya, önemli olan o! :)

  4 ekim 2015 14:19

  5. makyaj yaparken her zamanki lafları olarak: "ben rimel sevmiyorum alerji yapıyo" (öyle bi şey yok atıyo), "yanaklarıma allık sürme ben zaten kızarıyorum" (ne alakası varsa), "bana çok makyaj yapma gençken çok yaptım" (gene ne ilgisi varsa?), "ay sıkıldım onu da sürmeyiver" (assolist kaprisi çekiyoruz yav)

  şaka maka çok keyif aldığım şeydir. çünkü bizimkinin yüzüne makyaj acccayip yakışıyor. özellikle özel günlerde falan kendinden 10 yaş küçük kardeşlerinden falan genç gösteriyor (makyajsız da öyle gerçi)

  63 yaşında inanılmaz bir şey ama kırışığı yok yav kadının bu nasıl iş?

  4 ekim 2015 14:41 4 ekim 2015 15:05

  6. ben küçükken anneme çok yapardım, zavallı kadının göz kapaklarına ruj sürmüşlüğüm bile var. artık bana makyaj yaptırmıyor nasıl bezdirdiysem onu. "annecim gel azıcık allık süriyim" dediğimde bile "çekiiiil" diye bağırıyor.

  4 ekim 2015 15:02

  7. benim piremses anneme de çok yakışıyormuş makyaj (gizlinot: gençlik fotoğraflarından görüyorum ) ama makyaj malzemeleriyle arasına kocaman bir kara kedi girmiş kesinlikle hiçbir şey sürdürmüyor suratına artık. ne zaman "anne azcık far süreyim mi sana nooğluur" desem kesin ve net bir "hayır!" cevabı alıyorum. makyaja onun rengarenk far paletleriyle başlamıştım halbuki (gizlinot: swh ) (gizlinot: :(( )

  4 ekim 2015 15:23 4 ekim 2015 15:23


  8. Özel günlerde yapıyorum ancak her makyajı yapışımda bunu ne zaman aldın aaa oda varmış hepsini de biliyor aman geri kalma ne gerek var bu kadar malzemeye sorularına maruz kalıyorum ancak iş bitiminde ki mutluluğu bütün sorularını bana unutturuyor

  9 mart 2016 22:24

  9. makyaja başladığımdan beri her canım sıkıldığında yapıyorum bizim hatuna ilk zamanlar öcü gibi oluyordu zamanla biz de usta olduk tabii şimdi fıstık gibi oluyor hey maşallah <3

  10 mart 2016 19:48

  10. Özel bi durum olduğu zaman(gizlinot: aile yemeği, düğün, toplantı vsvsvs ) direk yanında biter özellikle göz makyajı için. Başlarda çok kavga etsek de yaptığım şeye bitene kadar müdahale etmemesini ve zevkime güvenmeyi öğrendi.(gizlinot: hayır ben çok zevkli değilim, sadece annemden zevkliyim) ben çok severim ona makyaj yapmayı. Daha doğrusu ilgimi çeken bi alan için böyle bi teklifle gelmesi hoş oluyor.

  21 eylül 2016 02:57