yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (55)
  • medya (3)

  1. sahip olduğum vücut tipi. kolay kolay göbek yapmamak artısıdır. yalnız selülit olayına çok gıcığım.

  13 eylül 2014 19:19

  2. 1.63'lük boyumla 70 kilo olduğum zamanlar dahi kimseyi kiloma inandıramadığım vücut tipi. en belirgin özelliği ince bel, geniş kalçalardır. genelde alt ile üst arasında 1 bedenlik bir fark bulunur. en büyük avantajı ise kiloyu belli etmemesidir sanıyorum. az ekmeğini yemedim bu yüzden (gizlinot: swh)

  yalnız tayt, dar kesim ve dar paça pantolonlardan hiç hoşlanmadığım için pantolon bulmada beni çok zorluyor ya. i <3 boru paça.

  az önce annemden "minnak azıcık daha uğraşsan bacakların belim kadar olacak." iltifatını aldığım (!) vücut şeklimdir ayrıca ühhü... (gizlinot: şaka de anne şaka de)(gizlinot: noğluğr)

  13 eylül 2014 21:50 13 eylül 2014 21:50

  3. Sahip olduğum ve nefret ettiğim vücut tipi.

  13 eylül 2014 23:58


  4. kiminde kalçaları aşırı yağlı büyük üst bedeni ise yok denecek kadar küçük memeli ve kemikleri görünecek kadar gösteren tiptir. bir de alt bacağı baldırı çok kalın gösterir kiminde o yüzden bol paça pantolanlarla filan gizleme gereği duyulur. ama kiminde de çok seksi çok zarif durmaktadır. ne alt bacakları kalın durur ne de üst bedenin kemikleri görünür. bir de bu vücut tipindenseniz kalçadan sonra ilk kilo alacak yeriniz göbeğinizdir daha sonra göğüsler aşağıdan yukarı doğru yani.

  14 eylül 2014 09:48 14 eylül 2014 09:48

  5. Nefret ettiğim vücut tipim. Göğüslerim hep küçük, kalçalarım hep büyük. Sürekli kalçayı örtmek için uzun giyme çabası.Yoruldum azizim...

  14 eylül 2014 09:58

  6. bu vücut tipine sahip olup da seven insanlardan biriyim ben. elma olup belden fışkıran muffin top'larla uğraşacağıma, bacaklarımı kısa gösteren geniş basenlerim olsun.

  bu vücut tipinin en büyük avantajı ince beldir. bele kemerler, peplumlar, belden itibaren açılan A kesimi etekler... hepsi müthiş duracaktır. ayrıca istediğiniz kadar renkli, desenli, fırfırlı üstler giyebilir, gösterişli kolyeler takabilirsiniz.

  güzelse göstereceksin arkadaş, basen eritmekle neden uğraşıyorsun? erimez o basenler. bak keira knightley'e, kristen dunst'a? ikisi de inanılmaz ince armutlar, ancak halen bacakların başladığı yerde hop bir kıvrım!

  biliyorum skinny alt-salaş üst olayı hala çok moda. ama biz 1950'lerin feminen elbiselerine aidiz. ha modern olunmaz mı? topuklu ayakkabı ve şık bir blazer'la her türlü olunur. yeter ki basenlerin en geniş olduğu hizada biten üst'lerden kaçının. en güzel yeriniz olan bel ve karnı gizleyen o bol gömlekler maalesef arkadaşınız değil. ha giyilmez mi? seviyorsan her şey giyilir!

  p.s. : evrimsel olarak erkeklerin en çok tercih ettiği vücut tipidir, zira bel/kalça oranı bir doğurganlık göstergesidir. ayrıca basenlerde depolanan yağların ileride çocuk emzirme sırasında yakıldığını ve çocuğun beyin gelişimine katkıda bulunduğunu anlatan bir makale okumuştum.

  27 haziran 2015 21:30

  7. kalçalar daha geniş olduğu için elma tipi vücuda göre daha sağlıklı olan vücut tipiymiş. doğum vs.

  27 haziran 2015 23:06


  8. Doğum konusunda bir artısı olabilmesi için kalçanızın içten geniş olması gerekir, bu vücut tipinde genelde genişlik yağ kaynaklıdır. ciddi bir armut olan annemin normal doğum yapmayı becerememiş olması kanıt benim gözümde.

  27 haziran 2015 23:26

  9. benim vücut tipim gibi ama allahtan kalçaları çok geniş olan bir armut değilim de daha orantılı duruyor vücut. üst bacaklarım kalın ve bu yüzden dar paça pantolonlara uzaktan el sallıyorum çünkü öyle basık gösteriyor ki bu kesim pantolonlar beni, anlatılmaz yaşanır. en sevdiğim pantolonlar ise üstü dar gelip paçası hafif geniş olanlar. böylece bacak bi nebze dengeleniyor.

  vücudumun en sevdiğim noktaları bileklerim. ayak bileklerim kim kardaşyan misali ince olunca elbiseyi, eteği, kafes tipi ayakkabıları taşımada zorluk çekmiyorum. ama annem şişe bacak diye dalga geçiyor. arkadaşımın biri de senin ayak bilekleri garip bi şekilde ince demişti yani var bi dengesizlik.

  işin ilginci, tam armut da değilim hafiften kum saatine göz kırpıyorum çünkü göğüslerim biraz büyük. üst beden alta göre 1 beden küçük olsa da gömleklerin göğüs kısımlarında düğmeler arasında açıklık oluyor ve böylece alt bedenle aynı beden gömlek alabiliyorum. şu aralar verdiğim kilolar da kalçayı eritip göğüsü sabit tuttu. biraz bıngıllıktan kurtulursam anlayacağım galiba gerçek vücut tipimi(gizlinot: ahahahah).

  28 haziran 2015 00:02 28 haziran 2015 00:09

  10. obeziteye göz kırptığım kilolarda dahi düz bir karına sahip olmamı sağlayan vücut şeklim. avantajları da dezavantajları da var. şeklinize göre giyinerek hoş gözükebilirsiniz. yukarıda da bahsedilmiş belin inceliğine vurgu yapmak önemli. skater türü etek ve elbiseler bu tiplere çok yakışıyor bence. benim alt bedenimle üst bedenim arasında kilolu olduğum dönemde 2 beden kadar fark vardı kilo verdikçe o fark biraz kapandı 1 beden gibi oldu(gizlinot: neyseki göğüs bölgem klasik anlamda tam bir armut değil omuzlarım ve göğüs bölgem geniş kalçaları dengeliyor biraz) ama yine de en çok üst bölgemden kilo vermeye devam ettim. totom üstüm kadar erimedi(gizlinot: bi de patlıcan kol sendromuna bir çare bulaydık kilo dağılımın üst bacak ve üst koldan oluşuyor resmen) son zamanlarda yine kilo aldım onlar da hemen aşağıya gitti namıssızlar. verirken üstten alırken aşağıdan bir nevi. sağlık açısından elma tipe göre avantajlı olduğu söyleniyor doktorlar tarafından doğrudur. tahminimce nedeni vücuttaki yağlanmanın iç organların bulunduğu üst bölgede olmayıp kas ve kemikten oluşan aşağı bölgede olması. böylece iç organlar fazla zarar görüp ciddi rahatsızlıklara davetiye çıkarmıyor.

  28 haziran 2015 00:31 28 haziran 2015 00:36