3.8
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (34)
  • oylar ()
  • medya (1)

1. öğrencilik zamanlarımda kullandığım hafif koku. (bkz: avon )

yıllardır üstüne başka güller koklamış, kullanmış olsam da bir şişe mutlaka durur ve kırk yılın başı sıkarım. kokular ve şarkılar beni genelde eski yaşanmışlıklara götürür. o günleri özlediğimde bu parfümü kullanırım ben.

kalıcı değildir bir de, eklemeden geçmeyelim.

20 ekim 2013 15:12

2. bir kaç yüz şişesini bitirdiğim parfüm. bitmesinin tek sebebi ise sürekli uçtuğundan evden çıkmadan 75 fıs sıkmak zorunda kalışım. ama ben bu kokuya bayılıyorum.

12 kasım 2014 20:35

3. lisede bana gelen testerı sürdüğümde "ALLAHIIIM BU NE BEBEK KOKULU BİŞEY PUDRA MI BU NE BU??" diye bileklerime boynuma boşalttığım, ön sırada oturan arkadaşımın bilmeden "hacı yağı kokuyo ya bura nerden geliyo anlamıyorum" serzenişlerini tüm gün dinledikten ve hiç ses etmedikten sonra soğuduğum, nedendir bilmem arada hala sevdiğim bazen hala sevmediğim sevip sevmediğimi hiç bilmediğim arada kalmış ama çok tatlı/çok ağır bi parfüm :)

12 kasım 2014 22:34


4. Bana noa'nın çakması gibi gelen koku. Ama ondan daha tekdüze, çabuk uçan ve basit... Ben noa'ya nötr bakıyorum hatta azcık kullanınca sıkılıyorum. Bunu çok önce kullandığım zaman da aynı şeyi hissetmiştim.

12 kasım 2014 22:44

5. Pudra bebek kokusu karışımı bir parfüm. İlk sıktığımda kokusu aşırı ağır gelse de ilerleyen saatlerde hafif bir kokuya dönüşüyor. Kalıcılığı da fena değil.

29 ocak 2015 13:53

6. lise dönemlerinde nefret ettiğim kokuydu. geçenlerde tekrar denedim de lisede bana hacı yağını anımsatan parfüm şimdi hoş bir pudra kokusu olmuş. ya da ben yaşlandım.'?!

29 ocak 2015 21:06

7. Avonun uygun fiyatlı parfümlerinden. Yoğun kokulardan hoşlanmayanlar bir şans verebilirler kendisine. Günlük kullanım için ideal. Pudralı çiçeksi bir kokusu var, oldukça da hafif. Gün içerisinde sık sık tazelemek gerekiyor zira koku uçuyor gibi geliyor bana çok hafifleşiyor çünkü. Yaş grubu veremem bu parfüm için... Genç hanımlar kullansa sakin, temiz hissi uyandırıyor. Yaşlı biri kullansa olgunluk, saygınlık, tatlılık katıyor.

Bana gelecek olursak tam alışamadım, bir imza parfüm değil. Ama garip bir şekilde kendine çekiyor beni.

28 haziran 2015 23:00


5

8. Şu ana kadar 5 şişe bitirmişimdir,o kadar güzel kokuyor ki kendimi bebek gibi hissediyorum resmen.Dalin kokusuna çok benzetiyorlar ya da eskiden uzun kutuda bebekler için ıslak mendil markası poposile benzeten de oldu.Tam aradığım parfümlerden biri,asla ağır kokmuyor bence.Pek kalıcı olduğunu da söyleyemem,şuan üzerine gül kokladım ama en kısa zamanda geri döneceğim nadide parfümüm.

24 mart 2017 19:08 24 mart 2017 19:09

9. Cok degisik bir kokusu olan parfum. Evet pidramsi bir koku var ama neye benzedigini tahmin etmek imkansiz. Nedendir bilmem Ama bu konu beni se eskilere goturur. Net olarak hatirladigim bir aniya gidemem ama mutlaka gecmise giderim. O yuzden her zaman degil ara da sirada ve ozellikle evde kafa dinlemek istedigim sirada bir fis sikarim. Kendisini oldum bittim cok severim.

28 mart 2017 00:32

10. mükemmel bir parfümdür bana. avon parfümleri arasında kalıcılığı da oldukça başarılıdır. pudra kokar mis mis. uzun süre kullanmışlığım vardır.

28 mart 2017 08:37