yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (57)
  • medya (0)

  1. nedense çoğu insanın önemsemediği ve yapmadığı bakım türü.

  oysa ki bütün gün yükümüzü taşıyan ve kapalı ayakkabılar içinde havasız kalan sevgili çilekeş ayaklarımız her gün birkaç dakikalık ilgiyi hak eder. peki bunu en kısa ve kolay yoldan nasıl yapabiliriz;

  öncelikle ayaklar ılık ve sabunlu su ile yıkanmalı.

  her gün olmasa da, arada ölü deriyi atmak için ponza taşı ile ayaklarınızı ovun. isterseniz peeling de yapabilirsiniz. (gbkz: yves rocher )'ın doğal ponza taşlı yenileyici ayak peelingini önerebilirim.

  daha sonra havlu ile iyice kurulanmalı. özellikle parmak aralarının tamamen kurulandığından emin olun.

  ayaklarınıza ve ayak bileklerinize narince masaj yapın.

  son olarak piyasada envai çeşidi bulunan ayak kremlerini ayaklarınıza sürün.

  26 ağustos 2013 01:07

  2. Yorgun ayaklariniz için sıcak su dolu bir leğene banyo tuzu dökün ayaklarinizi bu suda bir süre tutun sonra da mis gibi bir ayak kremi sürün. Ohh miss daha ne olsun

  13 eylül 2013 15:09

  3. hemen hemen her banyoda ponza taşıyla topuklarımı ovarım.

  banyo sonrasında da shea yağını tırnak diplerime ve topuklarıma sürer pembe pembe topuklarla gezerim. budur ayak bakımı-m-.

  ha tabi bi' de tırnakları falan kesiyoruz.(gizlinot: swh )

  13 eylül 2013 20:04


  4. valla önemsiz gibi görünse de aslına gayet de mühim bir konu. ki bu konuda ne yazık ki türk kadını biraz fazla boşvermiş bir tavır sergiliyor.

  hadi görüntüyü bir şekilde idare edelim de bir kadın tepeden tırnağa, ayakları dahil bir sevişmede öpülsün okşansın istiyorsa bence cidden biraz özen göstermeli bu konuda.

  küçük bir sır;

  ayak bakımı ayak numaranızdan daha küçük ayakkabılar almamakla başlar aslında. sonuçta siz biliyorsuzun bir de satıcı biliyor kaç numara ayakkabı giydiğinizi. sokakta insanlar ayaklarınızına ltına bakıp acaba kaç numara giyiyor diye bakmıyor rahat olun biraz. biz sizin 38-39-40 ya da 41 numara giydiğinizle ilgilenmiyoruz sandığınızın aksine.

  ama dar ya da küçük ayakkabılar bir süre sonra ayak ve tırnak şeklinizi bozuyor. o yüzden kendi ayak numaranızla barışmakla başlayın bence işe.

  19 eylül 2013 09:49

  5. Ayak kokusu için özellikle Rossman marketlerinde satılan Fuss Wohl serisinin ayak banyo tuzu önerilendir. Banyo esnasında küvetin içine atılması bile etkisini göstermesi için yeterlidir. Uzun uzadıya uğraşmakla üşenenler için öneri.

  20 eylül 2013 14:04

  6. elleri ve ayaklarını çok seven her insanın -ki eller ve ayaklarla barışık olmak zaten olayı bitirmektir bence, günlük rutin haline getirip sürdürmesi gereken bakımdır. mentollü (tercihimdir) foot scrub'lar ile ovalanıp ılık suyla durulanan ayaklara mevsime göre soğutucu ya da ısıtıcı ayak jelleri/kremleriyle masaj yapmak en basit anlamda günün bütün yorgunluğunu alıp götürür. sonra istediğiniz keyfi yapmaya hazırsınız, afiyet olsun.

  20 eylül 2013 14:05

  7. en nefret ettiğim bakım. saatlerce saçımla uğraşabilir, yüzümü temizleyebilir ve ellerime masaj yapıp bacaklarımı nemlendirebilirim ama ayak bakımından nefret ediyorum. nemlendirici sürüp çorap giyip yatmak ise kesinlikle çorapla yatamayan bir insan olduğum için kabustan farksız.

  20 eylül 2013 15:30


  8. sık olmasa da düzenli yapılan ayak banyosu bu bakımın önemli bir parçasıdır fikrimce. ılık suya ekleyeceğiniz 10-15 damla (gbkz: çay ağacı yağı) hem ayaklarınızı yumuşatacak hem de bakteri/koku oluşumunu engellemeye yardımcı olacaktır. aynı karışımı manikür için de kullanmak mümkün.

  24 eylül 2013 16:27

  9. el bakımından daha çok önem verdiğim bakım. bizi üstünde taşıyan, bazen saatlerce ayakkabı içinde kalan, bazen topuklu çilesiyle su toplayan yara olan ayaklarımıza daha iyi bakmalıyız diye düşünüyorum. banyo sonrası mutlaka ya peeling yapar ya törpülerim. daha sonra mutlaka nemlendirici kremimi sürerim. kışın klasik bilinen krem sür-çorap giy olayını da mutlaka yaparım haftada 1-2 kez. çok işe yarar, ayaklar yumuşacık olur. ayrıca naneli-mentollü peeling ve kremler ayakları yazın serinletir, ferahlatır. bir de yazın bakımsız ayaklara giyilen açık ayakkabılar çok çirkin durur. yazın 2 kat daha fazla bakım ister ayaklar.

  13 temmuz 2014 09:22

  10. benim için ayak bakımı: genelde yürüyüşü çok severim onun dışında eve geldiğimde ayakkabının içinde bütün gün sıkılan yorulan ayaklarıma kan gitsin diye soğuk suyun altında yıkarım. yaz mevsimi olduğu için evdeki tüm halıları kaldırdım. öyle yalın ayak seksi seksi dolanıyorum. oh ne güzel gelsin kırmızı kan gitsin kara kan.(kaynar sular)

  13 temmuz 2014 13:50