sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (10)
 • medya (4)

1. Badem şeklini andıran göze yakıştırılan sıfatımsı.

Ne çok yuvarlaktır, ne de çekik. Orantılıdır, güzeldir ve genellikle bir güzelleme, iltifat olarak kullanılır (gizlinot: keza zeytin göz, ceylan göz de öyle). Örneğin "kör ölür, badem gözlü olur" derler :)) (gizlinot: körlüğü bu şekilde bir kusur gibi göstermek kötü elbette, o ayrı)

Bir de bana nedense direkt koyu kahverengi gözleri çağırıştırdı, renklisi olamazmış gibi.

(yazar: sutlukahve) 'nin uktesi

21 mart 2015 05:43 21 mart 2015 05:43

2. Arap bir baba ve Tatar bir anne karışımıyla benim sahip olduğum göz şekli, annem çocukken hep badem gözlüm diye severdi hey gidi.

21 mart 2015 09:36

3. Çekik gözle sık sık karıştırılan bir göz şekli.

Selena Gomez'in gözleri en belirgin örneğidir. Küçük de olsa bende de var bir çift.

9 ağustos 2016 02:48 1 eylül 2016 10:49

4. ucu yukarı doğru bakan badem göz şekli çok hoşuma gider. benim gözümün şeklinin pek alakası yok bunla. fakat geçenlerde tesadüfen fark ettiğim bir şeyi paylaşacağım. belki makyaj videolarında bundan bahseden bir makyöz falan da vardır. ilk ben düşünmüş olamam yani :)

neyse, geçenlerde fırça uçlu likit eyelinerımla eyeliner çekmeye çalışırken iki gözüme simetrik çekmediğimi fark ettim. bir gözümde yaptığım hata (?) şuydu: hani denir ya alt kirpik çizginizin hattından devam ettirerek sürün diye, ben 1 mm kadar yukardan başlamışım. açıkçası böyle sürünce elde ettiğim görüntü daha çok hoşuma gitti. bundan sonra böyle süreceğim eyelinerı.

not: anlatmak istediğim şey, şu linkteki "upturned eyes" denilen oluyor. (link: https://www.google.com.tr/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fcdn.davidwolfe.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2Feye-shape-personality-FI.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.davidwolfe.com%2Feye-shape-personality%2F&docid=dHAHGGBiubWrvM&tbnid=wH-9lpLYn6hxmM%3A&vet=10ahUKEwiug830n6LTAhUlJsAKHXhlAKEQMwghKAEwAQ..i&w=800&h=419&safe=off&bih=747&biw=1440&q=eye%20shape&ved=0ahUKEwiug830n6LTAhUlJsAKHXhlAKEQMwghKAEwAQ&iact=mrc&uact=8 link)

13 nisan 2017 23:18

5. Bunun bile estetiği var. İnsanlar çıldırmış alslşdşd.

13 nisan 2017 23:42

6. Eyelinerı gözün köşesinden değil de biraz yukarısından düz bir şekilde çekince biraz da olsa elde edebildiğim göz şekli. Tam anlatamadım ama görsel bulursam yüklerim. Ayrıca Fahriye evcen'in şu anki göz şeklidir benim için tanımı. Önceki yuvarlak gözlerini nasıl bu hale getirdi dev bir merak konusu tabi benim için.

14 nisan 2017 12:58

7. çok sevdiğim göz şekli. kylie jenner,şeyma subaşı, gizem karaca, ufak tefek cinayetler dizisindeki pilates hocası :d(gizlinot: üşendim ismine bakmaya ), en son bir yazarın resmini incelerken gördüm yine bu göz şeklini.

ya gerçekten bu göz şekli o kadar güzel ki bir ara sormuştum kylie jenner başlığında "nedir bu kızın gözlerinin sırrı diye :d estetik mi yaptırdı ne yaptırdı" bir süslümüz mesaj atmıştı bana badem gözlü diye. bende araştırmıştım uzun uzun taa estetiğine kadar :d evet bende sanırım çıldırmış olmalıyım. :)

bir süslü başlıkta bahsetmiş, eyeliner ile de yapılabiliyor bu şekil ama bu da beceri meselesi biraz.

9 kasım 2017 16:51

8. Beklenen espri gelmemiş hımmm. Neyse ben de başıma bir şey gelmeyecekse bu göz tipine sahip olmaktan çok mutlu olmadığımı belirtmek isterim. Bir kere eyeliner meselesi çok sıkıntılı. En ufak bir açısal sapma ile hiç istemediğim ve sevmediğim o "hafif çekik, yılanımsı, sinsi tıslayan gözler" efektini görüyorum aynada. Mümkün mertebe gözlerimi eyelinerla yuvarlak hale getirmeye çalışarak, kuyruk yapmayarak bir nevi feyk atıyorum göz tipime. Gözü daha yuvarlak gösteren bir eyeliner uygulaması, göz içine sürülen ten rengi (asla beyaz değil) yumuşak bir göz kalemi, göz kapağının ortasına ufak bir blend fırçasıyla verdiğim hafif ışıltı ile gözlerim daha büyük, yuvarlak ve dramatik duruyor. Ayrıca tercihen crease bölgenize sürdüğünüz farı , göz bitiminizden itibaren çok ince bir fırça ile alt göz kapaklarınızla kirpiklerinizin birleştiği yere de geçerseniz, makyajınız daha doygun, daha smokey ve tamamlanmış gözükür.

9 kasım 2017 19:53

9. Düşük göz kapaklarım ve aşağı doğru çekik gözümle yanından bile geçemediğim mükemmel göz sekli. Badem gözler genelde yüzde kendini belli Ediyor,dikkat oraya çekiliyor ve insan "gözlerin ne güzel"diyor.Bir de sanki kahvenin güzel bir tonuyla daha çekici duruyor.

9 kasım 2017 22:17

10. Daha yuvarlak bi göz tipine sahip olduğum için sürekli makyajda dış köşelere yoğunluk vermeye çalışıyorum böylelikle gözüm badem göze daha yakın oluyo

11 kasım 2017 18:07