yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar (2)
  • medya (2)
  4

  1. balanciaga paris bir menekşe kokusu.

  -(gbkz: guerlain)'ın makyaj ürünlerinin çoğunda bu koku var. pudralarında özellikle. daha genç yaşlarımda menekşe kokusu içeren bu tarz ürünlerden hoşlanmaz fazla ağır ve eski bulurdum. yaşla beraber zevkler de değişiyor, gelişiyor. -

  geçtiğimiz kış balanciaga paris'i kokladığımda onun o, buram buram olmayan, pudralı, naif ama baskın menekşe kokusu beni çok etkilemişti. sahip olmak için para biriktirmem ve sabretmem gerekmiş ama sonunda da kış aylarının büyük bir bölümünde bu kokuyu kullanmıştım. (gizlinot: şimdi tekrar dönüş zamanım yaklaşıyor.)

  bilinen, tanınan, popüler bir koku olmamakla beraber herkesce sevilecek bir tarzı da yok. guerlain insolence' e göre daha hafif daha basit. karışık bir sürü koku yok içinde. sıkıldığı andan son ana kadar belli bir notada duruyor.(gizlinot: menekşe) kalıcılığı yüksek. ve gerçek bir ten kokusu. teninize siniyor.

  ...1800 lü yıllar, danteller, şapkalar, korseler, bukleli yumuşak saçlar, loş ışık, sararmış kağıtlar, tığ - iğne işi işlemeler.. bana verdiği çağrışımlar.

  (gbkz: guerlain insolence parfüm) seven bunu da sever.

  20 kasım 2014 10:57 20 kasım 2014 12:40

  2. genel olarak menekşe notasının baskın olduğu parfümde; karanfil, paçuli, sedir ağacı gibi odunsu notalarda bulunduran floral şipre koku ailesinden olan parfüm.

  (link: http://www.suslusozluk.net/b/prada-infusion-d%27iris-parf%C3%BCm prada infusion d'iris parfüm )e çok benziyor . Onun gibi pudramsı bir koku. prada infusion d'iris parfüm, Daha yumuşak saf pudra kokarken balenciaga-paris, daha kadınsıdır. Ayrıca balenciaga paris, 2011 yılında EN İYİ KADIN PARFÜMÜ ÖDÜLÜNÜ ALmış.

  Son olarak her ikisi de favori parfümlerden ilk 5'e girdi bile. Temiz, pudramsı kokuları seven süslülere her iki parfümü de denemelerini tavsiye ederim.

  balenciaga paris HAKKINDA detaylı bilgi almak isteyenler için :

  (link: http://www.fragrantica.com/perfume/Balenciaga/Balenciaga-Paris-7247.html tık tık)

  3 mart 2015 23:52

  3. geç keşfettiğim parfum olmuştur.

  balenciaga markası diğer markalara kıyasla daha az duyulmuş bir ispanyol markası. diğer çok bilineni florabotanika ona ayrı bayılırım neyse.. bu parfumdekı en bayıldığım nokta pudrayı çok enfes vermışler. ne çok falza chole love dakı gibi ne de çok az. usta işi olmuş .

  menekşe kokusunu çok sevdığımden bu parfumdekı menekşe notasına ayrıca bayıldım.

  11 nisan 2018 00:12


  5

  4. sabah uyandığımda bugün hava biraz daha soğuk geldi, canım bu güzel parfümü kullanmak istedi. soğuk havada parfümün tadı daha iyi çıkıyor. vücut kokuları, terin sıcak havayla beraber ortaya çıkan etkisi azaldığından herhalde, soğukta sadece parfümümü duyumsuyorum.

  çiçeksi ama zengin bir çiçek kokusu, böyle dolu dolu, uğraşılmış, olgun bir parfüm olduğunu size hissettiriyor. odunsu-çiçeksi harmanı miskin varlığını da gösteriyor ki yanılmıyorsam odunsu parfümlerde bu pudraya çalan misk hep oluyor. yine de pudramsılık hafif, çiçeksiliği çok daha belirgin. daha önce fark etmediğimi düşündüğüm bir bitki kokusu da aldım bu kez. hatta geçmişte çok severek kullandığım şu an satışta olmayan a scent by issey miyake parfüme de benzettim ama onun kadar otsu, yeşil kokulu değil. bu yeşillik kokuya bir keskinlik de vermiş.

  bazı yorumlarda temizlik, yeni yıkanmış çarşaf kokusuna benzetenleri okudum bence yakın ya da uzak bile değil. parfüm notalarında yer alan menekşeyi koklamamın üzerinden yıllar geçtiği için koklar koklamaz değil ama koku notasını okuyunca menekşe kokusunu hafızamdan çağırabildim yoksa ilk sıkışta bu bir menekşe kokusu demedim. sabah saat 08.00 e yakın sıktım, kalıcılık ve yayılım şu an çok başarılı.

  kokuyu nerede, hangi mekanda kullanmalı, hangi kıyafete yakışır diye pek düşünmemiştim ama bu sahiden şık bir koku ama spor şıklığı değil mesela ben bugün öyleyim ve uyumsuz hissettim kokuyla kendimi. mevsim olaraksa serin sonbahar ve soğuk kışa enfes yakışır.

  ben bir dönem yaz bahar gibi ağırlıklı olarak kullandığımda sanki acılık almıştım, şu an böyle hatırlattı. bir de kızdım kendime, bu öyle deo gibi fıs fıs sürekli sıkılacak bir koku değil. koku açılmadan, anlamadan tekrar sık boğul o sıcak havalarda heder etmişim. sabah elime aldım kalan miktarı görünce bu kadar çok mu kullanmışım dedim. daha kıymeti bilinesi bir parfüm. kullan, çekmecenin derinliklerine kaldır, özle, tekrar dön.

  koku çok başka bir şey, çok farklı yerlere dokunuyor zihninizde, duygularınızda. o yüzden her defasında farklı yorumlayabilirim ki daha önce de bu parfümü yazdığımı hatırlıyorum ama dönüp bakmadım bile kim bilir o zaman neler hissedip nasıl tarif etmiştim.

  parfümlerim içerisinde daime bir şişe bulunsun isterim ama fiyatı yüksek, bulunması zor. ben ikinci el satış sitesinden almıştım, nasıl denk gelmiş hayret. bittiğinde yine de peşine düşerim. indirim, bir şeyler kovalarım. kolay kolay unutulmayacak bir koku. satışı pek yaygın değil, sephoralarda gördüm. bir denemenizi tavsiye ederim.

  (link: resimag.com/p1/25226d9e25d.jpeg tanıtım görseli)

  (link: resimag.com/p1/a738168b9a6.jpeg parfüm şişem)

  9 ekim 2019 13:38