yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. 55 lira verip aldığınız süngerin birkaç ay sonra küflenmesi durumudur. hayli sinir bozucudur.

  pembe bb'ım kirli bırakmadığım, kullandığım her seferinde yıkadığım, açıkta kurumaya bıraktığım sonra kutusunda muhafaza ettiğim halde birkaç ay sonra minik siyah noktalar ortaya çıktı. anladım ki küf. bir daha da yüzüme süremedim haliyle süngeri çünkü küf hafife alınacak bir şey değil. 55 lira iki ayda çöpe gitti yani. işin kötüsü ondan sonra aldığım denediğim hiçbir sünger küflenmedi ama onun gibi başarılı da çıkmadı. şimdi bir yandan tekrar almak istiyorum, bir yandan 2 ayda çöpe atacak 60 liran mı var diye soruyorum kendime. bu küflenme problemi sık yaşanan bir şey mi merak ediyorum.

  edit: soru kısmını soru cevap aparatına ekledim.

  7 eylül 2016 13:15 7 eylül 2016 13:36

  2. Bu senenin başından (ocak'tan beri) aynı bb'yi kullanıyorum hatta yenisini de aldım bi anda kötü olur küflenir diye ama henüz öyle bi sorun yaşamadım. Bence işin sırrı, her kullanımdan sonra beyaz sabunla ovalayarak yıkamak (sıvı sabun iyi çıkarmıyor kirleri) ve kendi kutusunun üstünde kurumaya bırakıyorum ve hiçbir zaman kapalı kutuya koymuyorum. Her gün kullanmıyorum belki bunun da etkisi vardır bu kadar uzun süre kullanmamda.

  7 eylül 2016 13:42

  3. Beauty blender ile Hiç başıma gelmeyen durum. Benim real techniques süngerim küflenmişti, onu da temizledikten sonra ıslak vaziyette kapalı unutmuştum. Beauty blender ımı neredeyse on aydır kullanıyorum, sadece hafif yarılmalar oluştu, değişme zamanı geldi artık. Çok özenli kullandığımı da söyleyemem, kullandıktan sonra değil, bir dahaki kullanımdan önce temizliyorum genelde. Tek dikkat ettiğim tamamen kurumadan kaldırmamak, bir de kendi temizleyicisi ile temizliyorum, likitini de sabun şeklinde olanı da denedim ikisinden de çok memnun kaldım.

  7 eylül 2016 13:51

  4. İlk beauty blenderımda bu sorunu yaşadım. Her gün beyaz hacışakir sabunla foşur foşur yıkamama, güzelce durulayıp suyunu iyice sıkıp kağıt havluyla fazla suyunu alıp kendi kutusunun üzerinde kurutmaya bırakmama rağmen alt tombik tarafında siyah noktalar çıkmaya başlamıştı ben de yayılmasın diye onları kesmiştim ancak yine de yayılmaya devam etmişti. Sonradan kafamda bir ışık yandı; şöyle ki bu küflenme sadece alt kısmında oluyor ve ben kurutmak için bb'ı kutusunun üstüne koyuyordum. Yani alt tombik tarafının bir kısmı kabının içine oturuyor ve hava almıyordu. Ve gerçekten küflenen kısım sadece orası oluyordu. Yani normalde bb'ın kapalı bir yerde kalmaması, hava alarak kuruması gerekiyor ama biz o tombik popo kısmını kutusunun üstüne oturtuyoruz ve bu kısmı hava almıyor. İkinci kez aldığım bb'ı makyaj masamın üstüne bir peçete seriyorum ve onu üstünde kurumaya bırakıyorum artık. 3-4 aydır kullanıyorum ve bir sorun yaşamadım. Önceki süngerim 3.aydan küflenmeye başlamıştı ve çöpü boylamıştı :/

  7 eylül 2016 16:09

  5. Daha bir ay öncesinde başıma gelen olay. En fazla 6 ay önce almış olduğum bb süngerimin altında siyah siyah noktacıklar oluşmuştu ki ben kendisine siyah birşey döküldü diye düşünmüştüm çünkü siyahlıklar oldukça yoğundu alt tarafını tamamen kaplamıştı. Alt tarafını yolup yolup kullanmayı düşündüm ama yinede içim rahat etmedi tabi sonra öğrendim ki küflenmiş. Her kullanmadan sonra yıkayıp kutusunun üzerine oturtuyordum kuruması için demek ki hava almasını engelliyormuşum. Yine de 6 ay kullanabileceğim bir sünger için o kadar para vermiş olmak içime batmadı değil

  7 eylül 2016 16:45

  6. Beauty blender ı 3 aydır kullanıyorum. Benimkisi siyah renkli olduğu için açıkçası küfü nasıl anlarım bilmiyorum. Bilen varsa mesaj atsa çok sevinirim.

  Daha öncekini de 3 ay kullanıp attım. Pembeydi o da. Küflenmemişti ama bence zaten bu süreyi uzatmamak gerekiyo çünkü sürekli ıslanıp kuruyan bi şey bu süngerler. Hiç bi mağazadaki (mac, mufe, nars) mua lar süngerlerin hijyenik olduğunu düşünmüyo.

  Ben Beauty blender ın sonucunu çok beğendiğim için devam ederim kullanmaya.

  7 eylül 2016 16:57

  7. 1.5 yıldır aynı süngeri kullanıyorum he rgün değil ama haftada 3 kere kullandığımı düşünürsek her kullanımda sadece ıslatıp suyunu sıkıyorum kağıt havlu ile fazla suyunu emdirip kullanıyorum ve o şekilde yani kirli bırakıyorum. ayda 1 defa yıkıyorum peçete üstünde kurutuyorum dolabın içinde de kendi kutusunun üstünde duruyor. kesinlikle küflenme olmadı yarılmalar oldu süngerde ama daha 6 ay kullanırım diye tahmin ediyorum. yani bir bb yi 2 yıl bu şekilde kullanabiliyorum her gün kullananlar herhalde maksimum 1 yıl kullanabilir diye tahmin ediyorum. ama kabul edin bundan daha başarılısı yok. gülü seven dikenine katlanır durumu var bunda ne yazık ki. I'm sorry this is real

  7 eylül 2016 18:51

  8. bende de oldu bu sorun. küflenmekle kalmadı yuvarlak yerinin tam ortasından delik açıldı. belki benim temizleme anlayışımdan kaynaklanmıştır bilemiyorum. çünkü sabunla yıkadım iyice köpürttüm. delik olan yerden o köpüklü su girdi şişti iyice yırtıldı :( üstelik 2. kullanışım falandı.

  8 eylül 2016 09:00

  9. Yeni bb alacak param yokken olmasaydı keşke bu. Gerçekten çok üzüldm ama alalı 1 yıl olmuştu zaten iyi bile dayandı ondan önce rt kullanmıştım heryeri yırtılmıştı. Neyse şimdilik fırçalarla devam edeceğim yoluma. Param olursa ilk işim yeni sünger alırım cidden çok seviyorum çünkü. Bu arada 1 yıl kullanmamın sebebi çok uzun zamanlar hiç ıslatmıyordum ben kuru olarak kullanıyordum son 3-4 aydır ıslatıyorum ve gitti işte ühühü.  

  15 ocak 2018 05:07