sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (16)
 • oylar (2)
 • medya (1)

1. elim ayağım olmuş kapatıcı.

son 10 yıldır yüzümdeki egzamayı başarıyla kapatan, aynı üzerinde yazdığı gibi "sanayi tipi kapatıcı". lafının hakkını veriyor.

fiyat biraz uçuk ama, hem uzun dayanıyor, hem de vaatlerini yerine getiriyor. helal olsun diyorum. yaşasın benefit, hey!

31 ekim 2014 12:32

2. Geçtiğimiz yıl içerisinde, benefitin setlerinin birinin (sanırım how to look best at everything complexion set idi) içerisinden çıkan 02 ve 03 numaralı renklerine sahip olduğum kapatıcı. 02 numarasını uzunca bir süre kullanıp 3 numaralı olana dokunmayınca benden daha koyu ten rengine sahip olan canım anneme verdim. Çok yoğun kapatıyor, ancak benim göz altlarımı kuruttu malesef. Canım anneciğimin ise göz tansiyonu sebebiyle kullandığı damlalar gözlatlarını kırmızı/mor hale getiriyor ve kendisi kapatıcı sürmeden çıkamıyor dışarı. Bu kapatıcı o kırmızı ve koyulukları gayet güzel gizliyor. Sonuç olarak çok yoğun, güzel kapatan ama (en azından bende) gözaltlarında biraz kuruluk yapan bir kapatıcı. İyi nemlendirmek lazım (gizlinot: swh)

19 kasım 2014 00:13

3. çok memnun olduğum yoğun ve kremsi kapatıcılık sağlayan benefit ürünü.

zannediyorum sevgili (yazar: pembekirpik ) 'in kullandığı ürün bozuk veya kapağı açık kalıp kurumuş bir ürün. çünkü kremsi ve yağlı yapıda concealer'lar kapağı açık kaldığından genelde o konuma geçiyorlar.

yoğun kapatıcılığı oldukça memnun edici ve iyi bir sonuç sağlıyor. özellikle göz altı problemi yaşayıpda, mac pro longwear gibi likit concealer'larla uğraşmak istemeyenler için güzel bir alternatif olduğunu düşünüyorum.

özellikle (gbkz: benefit erase paste kapatıcı) yı altına corrector olarak kullanıp üzerine tekrar hafif bir dokunuşla geçince, güzel sonuçlar veriyor bende.

6 şubat 2015 02:57

4. Sevmediğim çizgilerime giren bir benefit ürünü daha. Göz altlarımda ki çizgilere girmeyen concealer çok nadir bulunur malesef. Ancak benefit in bu ürünlerini kullanır iken süngerle tanışmamış idim. Belki süngerle uygulama yaparsam daha memnun kalırım ama daha satın almayı düşünmüyorum. Bana ağır geldi. Ben de bir arkadaşımın pürüzsüz göz altlarını görüp bunu kullandığını öğrenince heves etmiş idim.

6 şubat 2015 07:32

5. evet. denenen pek çok üründen sonra önerebileceğim bi ürün. yumuşak dağılımı kolay ve kapatıcılığı güzel. bu üründe en sevdiğim şey tonunun doğal olması ve gözaltını kapatayım derken hortlak gibi durmamak. açık tenli olmama rağmen 02 numarayı kullanıyorum. diğer avantajları krem olduğu için daha uzun ömürlü ve paketleme iyi. çantada taşınabilir.

16 nisan 2015 10:39 21 ocak 2016 09:53

6. yaklaşık bir yıl kullanımdan sonra fikrimi değiştirdiğim ürün hala iyi ama uygulaması zor çünkü daha dry bi kıvam aldı belki bb kremle karıştırarak kullanabilirsiniz 10 üzerinden 7

edit: bu entryim pek sevilmemiş ki anlayamadığım ben sadece yardımcı olmaya çalışıyorum sonuçta her ürüne para veriyoruz ve almadan önce internette araştırıyoruz çoğunlukla. O yüzden silmiyorum belki birinin işine yarar diye..

Teşekkürler

13 kasım 2015 00:43 21 ocak 2016 09:53

7. (bkz: mac studio finish kapatıcı ) ile benzer yapıda ve en az onun kadar yoğun kapatıcılık veren bir ürün. krem yapıda olmasına rağmen sürümü ve dağıtması zor bir ürün de değil.

8 aralık 2015 23:49

8. Bende resmen cakey duran ve tüm çizgilerimin içine dolan mineral pudrayla biraz kullanılabilir düzeye gelen bence başarısız kapatıcı.

5 mart 2016 16:35 27 mayıs 2016 15:21

9. Kaç tane tükettiğimin hesabını yapamadığım benim için hayat kurtarıcı olmuş yoğun bir kapatıcı. Bo-ing her zaman çantamda değişmeden bulunan tek üründür. Fondöten kullanamadığım dönemlerde yüzümdeki lekeleri gizlemek için kullanırdım şimdi de fondötenin kapatamadığı koyu lekeleri kapatmak için kullanıyorum. Eskiden gözlatlarımı kapatmak için de kullanırdım ama sonradan aslında gözlatlarıma pek de uygun olmadığını fark ettim ve başka ürünlere yöneldim. Rahatlıkla Benefit markasının en başarılı bulduğum ürünlerinden biridir diyebilirim.

23 mart 2016 02:55

10. Sevmiyorum. bir benefit setinin içinde küçük boy olarak 2 rengini deneme fırsatı bulmuştum. Beni kendisinden nefret ettirdi. Göz altlarım kuru tamam eyvallah da güzelce nemlendirince bile nemlendirdiğim yeri kupkuru yapıyosun be güzelim. Hayır bi de o kadar yoğun ve kalın bir yapısı var ki dağıtamıyorsunuz. ille parmaklarınızla bastıra bastıra dağıtmanız gerekiyor sünger münger hak getire. Onca bastırmaya çizgisiz göz altını çizgilendirir bu meret. Ve hadi diyelim dağıttınız, asla doğal durmuyor. 2-3 kere göz kırptığınız an hemen çizgilere doluyor tekrar. Yüzdeki izler için belki kullanılabilir ama bence güzel bir göz altı kapatıcısı değil kendisi.

7 eylül 2016 14:53